World of Gothic - Forum
Spamul zilnic. - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The tavern (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: By the Campfire (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Thread: Spamul zilnic. (/showthread.php?tid=5160)



RE: Discuţii Zilnice 11 - Szekemri - 08-10-2014

(08-10-2014, 08:12 PM)Ducipal Wrote: Nu vi se par si voua astia de la antena 3 penibili?Gen maxim de penibili?Astia gen Gadea si Badea?

Asta rămâne de văzut. Depinde dacă o să le iasă planul sau nu. Și eu zic acum că mai mult ca sigur n-o să le iasă.. pentru că nu au un plan. Ca jurnalist, să nu reușești să îi strici serios imaginea unui președinte împotriva căruia ai un 'război' de aproape 2 mandate, eu zic că ești cam ratat în meseria asta...

Dacă le iese planul și adună mulți oameni în plimbarea lor, înseamnă că nu sunt penibili. Azi îi auzeam că se lăudau că s-au strâns 2000 de oameni or such. Asta da armată.


RE: Discuţii Zilnice 11 - Ducipal - 08-10-2014

Basescu se pisa pe ei cum deschide gura si ei tot nu se satura,l-a bagat pe ala la parnaie si ei tot nu se satura,pot ei sa stranga cati pensionari spalati pe creier vor tot n-or sa faca nimic.Cel mai mult ma enerveaza cand ma uit la ei cum urla ca ei au dreptate si vin cu argumentele lor de 2 bani refolosite de 10 ani impotriva lui Basescu care nici macar nu-i baga in seama.Problema e ca sunt o gramada de ratati care sunt spalati pe creier de ei si care cred orbeste tot ce spune antena 3,o gramada de ratati care casca gura la propaganda pe care o fac psd-ului si care or sa-l voteze pe ratatul ala suprem la prezidentiale.Sunt prea multi cretini in tara asta si prea multi batrani incult si spalati pe creier de galeti si un kilogram de zahar.Si da,spunem:"sunt sarci amartii,le-au taiat pensiile nenorocitii,n-au bani de medicamente",dar probabil doar un sfert dintre cei care se plang au dreptul s-o faca,ceilati care nu au facut nimic toata viata si care se plang acum ca au 2 milioane jumate pensia nici n-are trebui sa deschida gura.
Naspa tara,defapt naspa oameni,nu e de vina tara.


RE: Discuţii Zilnice 11 - soul of darkness - 08-10-2014

Defapt naspa tara, daca nu am exista noi nu ar exista tara nu ?
2000 ?20000 ?200000?Daca sunt cuminti sunt egal cu 0, nu ii baga nimeni in seama, de ce temi de cineva care tipa in fata ta dar nu iau nicio masura impotriva ta ?
Si ce tot o frecati atata cu Basescu de parca ar fi vreun inger si PSD-ul un demon, sunt toti la fel, au furat tara pe rand in frunte cu Iliescu si Voiculescu.
Quote:dar probabil doar un sfert dintre cei care se plang au dreptul s-o faca,ceilati care nu au facut nimic toata viata si care se plang acum ca au 2 milioane jumate pensia nici n-are trebui sa deschida gura
Da?Ce sa invete daca pe timpul comunismului era o tara a muncitorilor:Fi prost si lucreaza in uzina, cam asa era pe vremea aia.
In 1945 a fost sfarsitul Europei.
Nu munceau ?Asta era si ideea in comunism, te trimete la munca de mic, din generatie in generatie.
Acum traim in Capitalism, e mai bine ?
Atunci nu erai lasat sa vorbesti ?Acum poti sa strigi dar daca nicio televiziune nu te baga in seama esti un zero.
Ce bine-mi pare de Voiculescu, sa ajunga cu Basescu, Iliescu, Becali etc in aceasi celula.
Sau mai bine, in fata plutonului de executie.


RE: Discuţii Zilnice 11 - Ducipal - 08-10-2014

Am 2 bunici,nu au 3 milioane pensie,una dintre ele chiar a lucart la o uzina si e singura si se descurca fara ajutor din partea noastra,cei care se plang sunt taranii care 3 sferturi cum au facut-o si atunci o fac si acum au stat si au baut la carciuma toata ziua.Sau damele de capitala care cine stie ce au facut o viata intreaga si acum se plang ca au 2 jumate pensie de urmas.Scuteste-ma cu batranii chinuiti si persecutati din Romania.Nu a iesit nimeni calumea sa faca scandal,lumea care a muncit sta si isi vede de treaba in continuare,restul in loc sa faca ceva stau si asteapta ca antena 3 sa-l puna pe Ponta presedinte crezand ca o sa le faca 10 milioane de 2 jumate pensia si ca o sa dea locuri de munca din cur.
Nu sunt pro Basescu,a furat,cum au furat toti dar cum ii umilste acum e prea frumos si stai linistit ca nu ajunge el la puscarie cu Voiculescu sau Nastase,el i-a bagat,nu ajunge langa ei.


RE: Discuţii Zilnice 11 - soul of darkness - 08-10-2014

Pai am zis eu ca sunt destepti ?Comunismul te vroia prost si sa te trimita in uzina, multa lume lasa scoala, mergea cioban, la camp, in uzina.
Desigur erau si cei care stiau sa se descurce, cum au fost probabil si bunici tai sau cum a fost si bunicu care printr-o minune a scapat cu viata din WW2 si apoi a trait foarte bine.
In ziua de azi multa lumea traieste de pe o zi pe alta din cauza lor, cum sa traiesti din ajutor social si sa nu muncesti ca exista alocatie ?
Depinde in mana cui ajunge justitia, daca Basescu a facut totul corect, nu a incalcat lege nu o sa intre la mititica.
Cum spui si tu, nu o sa ajunga el la parnaie, si-a asigurat deja viata dupa ultimul mandat.

Il doare undeva pe Basescu de noi, dupa mandat numai cu ochii beliti sta.


RE: Discuţii Zilnice 11 - cornel - 08-10-2014

O dam in politica,prevad multa activitate Grin

Oricum, da Basescu i-a bagat acolo,dar e normal ca "justitia" sa faca tot ce vrea el? si el a furat ar trebuii ca la final sa ocupe un loc langa Voiculescu altfel asta nu mai e justitie e doar o marioneta... si daca si justitia pica dupa in cine sa mai ai incredere?
Soul tu zici ca pe vremea comunismului era mai fain ca acum?


RE: Discuţii Zilnice 11 - soul of darkness - 08-10-2014

Se fura pe rand, fiecare partid se bate care sa fure mai mult.


RE: Discuţii Zilnice 11 - Ducipal - 08-10-2014

In nimeni,monarhia ar fi o solutie,dar pacat ca nu se poate.


RE: Discuţii Zilnice 11 - soul of darkness - 08-10-2014

(08-10-2014, 09:24 PM)Ducipal Wrote: In nimeni,monarhia ar fi o solutie,dar pacat ca nu se poate.
Singura solutie acum e violenta.


RE: Discuţii Zilnice 11 - cornel - 08-10-2014

Vrei sa vina Putin si peste noi?