World of Gothic - Forum
Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The Colony (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Lord Andre's Barracks (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Thread: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor (/showthread.php?tid=142)



RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Carnage - 10-26-2010

cate ornanamente ai? 3 sau 4? pentru ca ar trebui sa ai 4


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - kelokata - 10-26-2010

Juniorul a zis ca are 2 ornamente si cica ii mai trebuie unul de la lord Hagen,parca.Daca ma poate ajuta cineva cu ceva informatii,ce si cum,acum aflu ca ii trtebuie 4.cand o sa ii spun il dau pe spate.Scriu eu ca el are doar 7 ani si nu il las pe internet sau pe forumuri ca e prea mic.


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Ouroboros - 10-26-2010

Doua ornamente sunt obtinute dupa distrugerea celor doua santinele de piatra din cele 2 cercuri, unul trebuie sa ti-l dea Lares, cand vrei sa intri in Ring of Water si ultimul e la Lord Hagen, dar pe care-l obtii abia dupa ce-ti da Lares ornamentul lui si ajungi la Water Mages sa vorbesti cu Saturas. Este un bug, daca-l iei pe Lares sa te duca la Onar's Farm inainte de a te duce la Water Mages nu mai poti obtine ornamentul de la el si trebuie sa-l introduci cu Marvin Mode.


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - kelokata - 10-26-2010

O,super explicatie,abia astept sa ajung acasa sa ii spun juniorului.Cred ca pe cele 2 ornamente de la santinelele de piatra le are.Urmeaza sa le obtina pe celelalte.El e innebunit sa intre in Jarkendar de aia va stresez atata.Si daca nu e cu suparare ce e ala Marvin Mode? Si sa inteleg ca trebuie mai intai sa mearga la Water mages si apoi la sa il ia pe Lares sa il duca la Onar's Farm?
Multam mult de tot


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Raven - 10-26-2010

cand esti in joc intri in character screen (c sau s), scrii "marvin" fara ghilimele si dai din nou c sau s
apoi dai F2 (consola) si scrii insert ItMi_Ornament_Addon

codu de inserare la obiecte il poti afla in 2 moduri:
1)http://www.worldofgothic.com/gothic2/?go=insert_addonamulette si cauti sus "mission items"
2)dai jos un ornament pe care deja il ai, te intorci spre el (astfel incat sa vezi "Ornament") si dai in consola "edit focus"
numele pe care il scrie sus e codul

si la Onar's Farm nu trebuie neaparat sa mearga, decat daca vrea sa se faca mercenary
mai bine sa mearga la Saturas dupa ce primeste si scrisoarea de la Vatras, ca altfel tre sa faca mai multe drumuri


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - kelokata - 10-26-2010

Multam mult de tot, e super incantat juniorul meu de informatiile primite de la voi.daca mai intampina neclaritati, o sa revin cu intrebari,sper sa nu va stresez prea tare.


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Carnage - 10-26-2010

pentru ce e forumu?


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - kelokata - 10-26-2010

Oau,toata stima mea,dar ti-as putea da cateva zeci de forumuri romanesti unde esti tratat cu dispret si nesimtire daca pui vreo intrebare ,,basic,, cica.Intelegi ce zic.Pur si simplu te iau ,,meseriasii,, pe sus si iti tin o predica de ce postezi intrebari idioate,de nu mai intri veci pe acolo.Asa ca am avut retineri sa postez aici,mai ales ca e un forum de gameri si mai ales ca eu sunt afon cu jocurile,dar am facut-o pentru juniorul meu si mi-am asumat toate riscurile ca voi fi luat pe sus.Dar m-am inselat,mai sunt si oameni de bine in tara asta,nu numai ,,meseriasi,, peste tot.


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Carnage - 10-26-2010

te referi la worldofgames.ro si pe forum.level.ro nu?


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Raven - 10-27-2010

(10-26-2010, 05:42 PM)kelokata Wrote: Oau,toata stima mea,dar ti-as putea da cateva zeci de forumuri romanesti unde esti tratat cu dispret si nesimtire daca pui vreo intrebare ,,basic,, cica.

right, dar la orice regula exista si exceptii, nu?
si in plus ca acolo ii iau asa numai pe cei care pun aceleasi intrebari de multe ori si s-au plictisit sa raspunda
in schimb aici s-a intrebat de cel putin 5 ori cand e gata Gothic 2 in romana cand de fapt era terminat deja
si nu si-a pierdut nimeni cumpatul, nu?