World of Gothic - Forum
Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The Colony (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Lord Andre's Barracks (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Thread: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor (/showthread.php?tid=142)



RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Raven - 01-04-2011

(01-04-2011, 02:49 PM)Cryssalis Wrote: si cel mai bine sa omori mai multi orci ar fi fire rain Smile ii rupi Wink sau daca iti place sa ai o armata dupa tine folosesti armata de skeletoni Wink

si fire rain ar fi bun, dar cry of the dead face ravagii (ma rog, fire rain are si area attack)

o da...armata de skeletoni...cand ma plictisesc uneori fac filmulete cu NH urmat de vreo 50 de skeletoni luptandu-se cu orcii din jurul castelului Haha


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Velucu - 01-04-2011

Am folosit aproape toate runele. Am batut ultimul dragon cu fire rain.
Nu am mai jucat niciodata cu firemag, dar numi pare rau, a fost frumos, cred ca cel mai frumos din toate modurile.

Va multumesc pentru ajutor.


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - sayonaraa - 01-08-2011

Ma ajuta cineva si pe mine am o dilema.. e prima data cand joc ca fire mage is in Ch4 si nu am nici o magie si nu stiu ce magie sa invat ca nu are rost sa invat toate numa irosesc points .. cineva ceva? sau sa mai astept pana in Ch5?
vreau sa mentionez ca am 66 lps ca mi am bagat mult la mana +limbile alea 3 +alchemy


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Szekemri - 01-08-2011

(01-08-2011, 12:53 AM)sayonaraa Wrote: Ma ajuta cineva si pe mine am o dilema.. e prima data cand joc ca fire mage is in Ch4 si nu am nici o magie si nu stiu ce magie sa invat ca nu are rost sa invat toate numa irosesc points .. cineva ceva? sau sa mai astept pana in Ch5?
vreau sa mentionez ca am 66 lps ca mi am bagat mult la mana +limbile alea 3 +alchemy

Bun ar fi sa inveti fire rain-ul, dar nu cred ca-ti permite asta in chapter 4... iceblock-ul, create skeleton, awaken golem si fear-ul. Cam astea ar fi.

Show Content



RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - sayonaraa - 01-08-2011

Pai da ma gandeam la Summon Gollem dar nu stiu unde sa gasesesc un Gollem am mers in Jjardakndar si nu am gasit Gollem numa Swamp Gollem si nu le am putut da remove la inima ca sa imi pot crea runa dar intrebarea mea este daca dau un Summon la un golem poate sa bata 2-3 orci? si dupa sa moara..? ca eu am mana 108 mi am increase numa mana fara potiuni si fara limbi alea o sa urmeze sa le bag in mine Haha

Pai da am inteles chestia dar unde gasesc un Gollem asa simplu sa fie din piatra? sa ii iau inimaGrinGrin


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Szekemri - 01-08-2011

(01-08-2011, 02:09 PM)sayonaraa Wrote: Pai da ma gandeam la Summon Gollem dar nu stiu unde sa gasesesc un Gollem am mers in Jjardakndar si nu am gasit Gollem numa Swamp Gollem si nu le am putut da remove la inima ca sa imi pot crea runa dar intrebarea mea este daca dau un Summon la un golem poate sa bata 2-3 orci? si dupa sa moara..? ca eu am mana 108 mi am increase numa mana fara potiuni si fara limbi alea o sa urmeze sa le bag in mine Haha

Cu 2 orci cred ca se descurcaHaha...mai mult nu cred.


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - tutty - 01-28-2011

Evita discutiile despre piraterie!
de unde pot sa mai iau si eu adonul pt gothic 2?


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Carnage - 01-28-2011

aici nu este incurajata pirateria, da un pm unui user daca ai o astfel de problema.


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - tutty - 01-29-2011

dc faceti bah discriminari? ce aveti cu cei care practica pirateria? Sad


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Szekemri - 01-29-2011

(01-29-2011, 08:22 PM)tutty Wrote: dc faceti bah discriminari? ce aveti cu cei care practica pirateria? Sad

Discriminari? In ce sens? Forumurile, site-uri pur si simplu nu trebuie si nu pot incuraja acest lucru.
Ti-a spus Carnage, daca vrei, contacteaza un membru prin pm (inclusiv pe mine) in speranta ca te va ajuta.