World of Gothic - Forum
Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The Colony (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Lord Andre's Barracks (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Thread: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor (/showthread.php?tid=142)



RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - toyota supra - 03-10-2011

claw of beliar e destul de buna dar nu prea ia damage la dragon... + ca el ma sufla de 4 ori sa ma omoara si eu n iau putin din viata si cand ma retrag sa imi incarc viata se regenereaza si el... un truc inafara de chiestia cu spelu fear(chiar marfa bugu)Haha ms


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Malasorte - 03-11-2011

(03-09-2011, 06:08 PM)Pepe_the_shepherd Wrote:
(03-09-2011, 04:49 PM)Malasorte Wrote: Am rezolvat acea problema,dar am una noua.L-am omorat pe Juan dar nu pot vorbii despre asta cu Bill in Pirates Camp ca sa termin quest'ul The Murder of Hank and Angus.Ceva idei?
Ms anticipat!!!
Scuze de double-post,dar de unde pot face rost de Magic Quarrels pentru arbaleta?

1. Ii gasesti pe Hank and Angus. Acesta este primul pas.
2. Magic Quarrels gasesti prin Jhakendar. Comori, pe jos, etc.
I-am gasit dar problema cred ca e ca l-am omorat pe Juan inainte de a-i gasit.Am incercam sa folosesc coduri ca sa-l aduc pe Juan inapoi in joc,dar primesc eroare cu "Acces Violation".Ceva idei?



RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - raz - 03-13-2011

(03-10-2011, 09:23 PM)toyota supra Wrote: claw of beliar e destul de buna dar nu prea ia damage la dragon... + ca el ma sufla de 4 ori sa ma omoara si eu n iau putin din viata si cand ma retrag sa imi incarc viata se regenereaza si el... un truc inafara de chiestia cu spelu fear(chiar marfa bugu)Haha ms

Cel mai simplu este sa apelezi la combinatia speed potion + black ore. Ii faci praf imediat, chiar flawless uneori.


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Raven - 03-13-2011

sau cu ceva scrolluri (fire rain, breath of death etc)


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Szekemri - 03-15-2011

Quote:I-am gasit dar problema cred ca e ca l-am omorat pe Juan inainte de a-i gasit.Am incercam sa folosesc coduri ca sa-l aduc pe Juan inapoi in joc,dar primesc eroare cu "Acces Violation".Ceva idei?

Inserarea Npc-urilor cu comanda insert provoaca eroarea aceea.


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Malasorte - 03-20-2011

(03-15-2011, 01:32 AM)Pepe_the_shepherd Wrote:
Quote:I-am gasit dar problema cred ca e ca l-am omorat pe Juan inainte de a-i gasit.Am incercam sa folosesc coduri ca sa-l aduc pe Juan inapoi in joc,dar primesc eroare cu "Acces Violation".Ceva idei?

Inserarea Npc-urilor cu comanda insert provoaca eroarea aceea.
Cum sa-l inserez pe Juan altfel?


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Cryssalis - 03-20-2011

mai este corpul lui pe acolo? daca da apasa b marvin f2 "O" dupaia scrie in consola cheat full apoi apa h pana se duce viata in joc. succes !


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Malasorte - 03-20-2011

Nu i-am mai gasit corpul din pacate.


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - sorel - 03-21-2011

salut sunt la capitolul 4 dar nuj cs sa fac exact cuc autatori astia de dragoni ncici nu stiu unde sunt dragoni decat acela dp munte si nu prea am sanse sa il inving si ceilalti si cnva din castel ma poate ajuta ? ca nu am gasit nick si ghearele lui beliar nu provoaca daune si inca cv exista coduri pt g2 notr si daca da va rog sa mi le dati si mie si cum sa le bag am cautat dar nam gasit ms de akm Wink


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Szekemri - 03-21-2011

(03-21-2011, 12:24 AM)sorel Wrote: salut sunt la capitolul 4 dar nuj cs sa fac exact cuc autatori astia de dragoni ncici nu stiu unde sunt dragoni decat acela dp munte si nu prea am sanse sa il inving si ceilalti si cnva din castel ma poate ajuta ? ca nu am gasit nick si ghearele lui beliar nu provoaca daune si inca cv exista coduri pt g2 notr si daca da va rog sa mi le dati si mie si cum sa le bag am cautat dar nam gasit ms de akm Wink

Aproape la toti dragonii pe care ii vei gasi, vei putea fi ajutat de unele NPC-uri precum Gorn si alti mercenari. Coduri pentru gothic 2 notr exista si se pot gasi printr-un simplu search pe google.