World of Gothic - Forum
Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The Colony (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Lord Andre's Barracks (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Thread: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor (/showthread.php?tid=142)



RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Cryssalis - 03-27-2011

(03-26-2011, 07:31 PM)carnage12 Wrote: Ba mai greu e in VOM, in Jharckendar m-am dus tot timpu prima data si dupa ce terminam treaba acolo, abia atunci ma duceam in Vom.
Eu asteptam o armura mai buna. Dupa ce primeam armura de (paladin, magician sau dragon hunter) plecam Jharkendar

(03-27-2011, 01:28 AM)rogue Wrote: Deoarece parereile au fost impartite am dat cu banu` si am mers in vom ... am amanat cat am putut, am lvl 12 fighter 2h, hard mercenary armor si stafu` de la ring of water dar nici o sansa 1v1 cu un orc. In rest nu am probleme.
Acuma asta este o sa vad eu pe parcurs, data viitoare am sa merg in Jharkendar prima data oricum am sa`l rejoc ca mag.

Oke mult noroc



RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - rogue - 03-27-2011

one more: Trebuia sa`l iau pe Diego cu mine cand am plecat din Vom ? :s


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Szekemri - 03-27-2011

(03-27-2011, 12:55 PM)rogue Wrote: one more: Trebuia sa`l iau pe Diego cu mine cand am plecat din Vom ? :s

Da. Eu asa am facut.


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - rogue - 03-27-2011

pffff mi`a mancat toti nervii Diego asta nicicum nu il pot scoate din vechiul "orc land" ... ba e prea aproape de castel, ba e aproape de orci X(
Are ceva daca merg singur si ma intorc mai tarziu dupa el ? cand pot curata orcii


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Carnage - 03-27-2011

Daca treci la urmatorul capitol, adica 3, misiunea nu o s-o mai poti face si Diego va aparea automat in Khorinis.


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Cryssalis - 03-27-2011

daca vrei neaparat sa mergi cu diego ocoleste drumul pana ajungi la cascada aia inghetata, dupa aceea nu o lua direct pe scurtatura din mina, ci dute inainte omoara orcii si la stanga langa lac (sau ce-o fi el) pe un burlan vei gasi o punga plina cu bani ,care o sa-ti trebuiasca sa i-o dai lui diego.


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - rogue - 03-29-2011

Ok, trebuie sa iau ultimul ornament pentru a deschide portalul spre Jharkendar, cel din padure. I`am povestit lui Lares cum sta treaba si zice ca o sa vina cu mine. Ultima lui replica a fost "Tell me when you are ready" si chestia e ca eu sunt ready dar nu am cum sa`i mai spun, nu exista nici o optiune ... Mai trebuie sa fac ceva, sau e bug si sa merg singur ?


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - rogue - 03-29-2011

nvm, am citit pe undeva ca daca mergi cu lares la ferma lui onar, acesta nu te va mai insoti nicaieri (nici la water mages nici in padure la ornament). E un bug.

Am o alta problema, ar fi trebuit sa primesc de la Orlan cheia de la caveul de langa taverna, unde este un teleporter stone. Am pe mine ringul de la "ring of water" si armura specifica dar nu imi apare nici un dialog in care sa`i zic despre teleporter stones ... L`am si batut dar nu are cheia la el. Another bug ? :S

edit: am inteles ca trebuie sa folosesc "the teleporter near the town" pentru a ajunge la taverna lui Orlan, abea apoi acesta imi va da cheia :-?? Stiti pe unde ar fi asta ?


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Carnage - 03-29-2011

dute in Khorinis si iesi din oras la iesirea din est apoi fa dreapta, vei vedea ca drumul continua spre stanga, tu nu o sa mergi tot inainte spre stanga, dute cat mai aproape de peretele dealului din partea stanga, acolo vei gasi o pestera cu un orc warrior si un caine si acolo este si locul de teleportare.


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Samy Wing Night - 03-30-2011

care jucati gothic 2 bagati id meu:Night_Shadow50,poate ma ajutati putin,nu intru mereu pe forum.va astept