World of Gothic - Forum
Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The Colony (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Lord Andre's Barracks (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Thread: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor (/showthread.php?tid=142)



RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Zamolxis1 - 04-19-2011

am gasit-o....=))
Am shi eu catevaintrebari:
1)Dupa parerea voastra ce zice-ti sa stau in khorinis pana termin toate misiunile (mai am cateva...crek o mai am doar pe cea cu jack si pe cea cu teleporter stones) sau sa ma duc direct in vom?
2)In vom o sa am la fel de multe misiuni ca in jakendra?
3)Ce se intampla daca ma duc la Xardas inainte sa ma duc in vom?
4)Imi va lua Claw Of Beliar?
5)Dupa ce ma intork din VOM voi mai avea misiuni in khorinis sau urmeaza direct dragonii?

RASPUNDE-TI PLS LA ACESTE INTREBARI CACI SUNT PT PRIMA DATA IN ACEST JOC!!!

Multumesc!!!


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Szekemri - 04-19-2011

(04-19-2011, 11:47 AM)Zamolxis1 Wrote: am gasit-o....=))
Am shi eu catevaintrebari:
1)Dupa parerea voastra ce ziceti sa stau in khorinis pana termin toate misiunile (mai am cateva...crek o mai am doar pe cea cu jack si pe cea cu teleporter stones) sau sa ma duc direct in vom?
2)In vom o sa am la fel de multe misiuni ca in jakendra?
3)Ce se intampla daca ma duc la Xardas inainte sa ma duc in vom?
4)Imi va lua Claw Of Beliar?
5)Dupa ce ma intork din VOM voi mai avea misiuni in khorinis sau urmeaza direct dragonii?

1. Mie mi-a placut intotdeauna sa termin misiunile, ca sa nu se mai adune si pentru a nu uita tot ce trebuie sa fac.
2. In VOM o sa ai nu neaparat mai multe misiuni ca in Jhakendar, dar sunt mai importante pt. main questul jocului si sunt putin mai grele.
3&&4. Nu iti va lua nimic. Iti va oferii cateva posibilitati. O sa vezi.
5. Vor mai fii misiuni. Pai in Valley of the mines mergi de mai multe ori.


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Zamolxis1 - 04-20-2011

Deci m-am lamurit cu VOM multumesc mult...ma enerveaza tare mult seekerii aia care ma blestea-ma ca prostii si is multi ca ciuma ma rog...am ink un set de intrebari:
1)Am tot intrebat in manastire unde il pot gasi pe cel care a furat eye of innos...am fct cateva misiuni la altii in manastire(ma distrat misiunea cu documentele lui babo...le-am desf sa vad ce scrie si al naibii calugar avea o nude woman picture de la some old friends =)) )
Intrebarea e urmatoare unde il gasesc pe Pedro, cel care a furat ochiul lui innos???
2)Unde gasesc saculetul lui diego...mi-a spus in Valley of mines dar cum nu am jucat primul gothic nu stiu unde se afla vechea piata (old market square)!!!

RASPUNDE-TI VA ROG LA ACESTEA SA POT SA TREC MAI REPEDE DE DE ACESTE ABATERI DE LA MAIN QUEST...CA DIN CATE AM OBSERVAT ACEST EYE OF INNOS ESTE UN LUCRU DESTUL DE IMPORTANT(AM AFLAT DESPRE FAPTUL CA MA AJUTA SA VB CU DRAGONII) ...


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - D13g0 - 04-20-2011

1)Trebuie sa innoti in lacul de sub manastire pana undeva in spatele ei apoi urmeaza drumul pana dai de un vanator(numele lui incepe cu g parca) si o sa vezi o bolta dute prin ia drept inainte si o sa vezi o gramada de seekeri la un stone circle.Acolo e si eye of innos.
2)Saculetul lui D13g0 il gasesti la lacul unde te arunca prima oara in gothic 1 pe un bustean.


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Zamolxis1 - 04-20-2011

ms moolt...la faza cu eye of innos ma cam enervat ca nimeni din manastire nu mia spus nika...plus ca pe pedro il intalnesc abia in chapter 6



RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Cryssalis - 04-21-2011

pai tia spus aia din manastire ca hotul a sarit in apa si de acolo iti dai seama sigur pe unde o iei Wink


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Zamolxis1 - 04-21-2011

nu mia spus nimeni din manastire asta...acest lucru lam aflat de la cel de la capatul podului cum te duci spre taverna


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - D13g0 - 04-21-2011

ala cam tot de la manastire ar fi



RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Zamolxis1 - 04-21-2011

nu prea findca daca il intrebi de ce nu se face novice iti zice "ca el novice???"


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - D13g0 - 04-21-2011

in capter 6 ala va sta in manastire deci...