World of Gothic - Forum
Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The Colony (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Lord Andre's Barracks (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Thread: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor (/showthread.php?tid=142)



RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Szekemri - 08-02-2011

(08-02-2011, 10:29 AM)Sh0CkY Wrote: in NoTR este misiunea aia cu lucia prostituata unde o gasesc pe ea sau pe ila cu care cica a fugit!prostituata aia de la bar imi zice ca ei snt la una din ferme probabil dar nu iam gasit la nici una din cele 4 ferme nam cautat in a lu onar dar ma voi uita si acolo!

spunetimi cineva unde ii gasesc pastia doi si ce trebui sa fac!din ce stiu mai intai gasesc baiatul imi da i scrisoare si pe urma nu mai stiu dar nu stiu de unde sal iau

Ii/o gasesti pe langa ferma cea mare a lui Onar, undeva in partea stanga, la baza muntelui.


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Legend - 08-02-2011

Cum treci de ferma lui Bengar mergi inainte pana gasesti niste scari,dupa ce le cobori gasesti un camp cu banditi acolo e si baiatul....iar el iti va spune unde o sa o gasesti si pe Lucia


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Sh0CkY - 08-02-2011

La ferma lui onar exista o cripta acolo unde este un pasaj secres sub un sarcofag acolo te bati cu niste scheleti iar pe la final apare un schelet cu armura de paladin il bati si gasesti o scrisoare sigilata pe ea scrie ceva de genu scrisul este tremurat. Ce se face cu acea scrisoare ???sau nu ajuta la nimic? M-am uitat in ea so citesc si scrie despre un paladin alungat care a inviat din morti ci cauta suflete cel putin asta am inteles. Trebuie sai dau cuiva acea scrisoare??daca da cui.


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Szekemri - 08-02-2011

(08-02-2011, 12:35 PM)Sh0CkY Wrote: La ferma lui onar exista o cripta acolo unde este un pasaj secres sub un sarcofag acolo te bati cu niste scheleti iar pe la final apare un schelet cu armura de paladin il bati si gasesti o scrisoare sigilata pe ea scrie ceva de genu scrisul este tremurat. Ce se face cu acea scrisoare ???sau nu ajuta la nimic? M-am uitat in ea so citesc si scrie despre un paladin alungat care a inviat din morti ci cauta suflete cel putin asta am inteles. Trebuie sai dau cuiva acea scrisoare??daca da cui.

Povestea lui Inubis este una secundara care nu are legatura cu questurile jocului.

Show Content



RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - D13g0 - 08-02-2011

nu cred ca trebuie sa o dai nimanui ca si eu am incercat si nu am gasit pe nimeni


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Warhell - 08-03-2011

Am si eu cateva intrebari:

1: Are ceva daca l-am omorat pe Moe (de tot)?
2: Cum si cine e/il gasesc pe ala care vinde arme lui Onar?
3: Exista vreun mod sa anulez misiunile secundare?
4: Trebuie sa imi mai caut mentor, chiar daca sunt in Militia?
5: Unde gasesc farul cu banditi?




RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Legend - 08-03-2011


1.Daca l-ai omorat pe Moe trebuie sa platesti amenda lui Lord Andre
2.Pe drumurile dintre ferme vai gasi niste sabi bandit rapier cu initiala mare F,te iei dupa ele si vei vedea
3.Nu,nu exista
4.Nu numai daca vrei
5.Ce far?




RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Bogdyjudoka - 08-03-2011

poate te referi la misiunea care ti'o da Jack ... sau la turnul ala unde e Dexter?


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Legend - 08-03-2011

Warhell daca te referi la misiunea ce ti-o da jack cu lighthouse ca sa o rezolvi te duci la poarta din sud si o iei in stanga te duci in fata urci pe o parcela pana vezi o casa inalta plina cu banditi.


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Warhell - 08-03-2011

La acel far ma refeream Legend, multumesc si pentru celelalte raspunsuri..cu Moe nu e problema, am dat amenda chiar daca's falit Haha .. Din fericire am mai micsorat din misiunile alea..Huh!

BTW: Pe drumul dintre care ferme gasesc acele sabii?

Inca una: Unde gasesc colonia pe mapa? Acolo in Nord-Est unde e monstrul ala?