World of Gothic - Forum
Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The Colony (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Lord Andre's Barracks (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Thread: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor (/showthread.php?tid=142)



RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Legend - 08-03-2011

(08-03-2011, 06:47 PM)warhell Wrote: La acel far ma refeream Legend, multumesc si pentru celelalte raspunsuri..cu Moe nu e problema, am dat amenda chiar daca's falit Haha .. Din fericire am mai micsorat din misiunile alea..Huh!

BTW: Pe drumul dintre care ferme gasesc acele sabii?

Inca una: Unde gasesc colonia pe mapa? Acolo in Nord-Est unde e monstrul ala?
Colonia e langa ferma lui Bengar sa zicem ca ferma lui Bengar este in stanga si imediat la dreapta este o stanca mare si o usa din lemn care este pazita de doi paladini...pe acolo se merge in Colonie
(08-03-2011, 09:35 PM)Legend Wrote:
(08-03-2011, 06:47 PM)warhell Wrote: La acel far ma refeream Legend, multumesc si pentru celelalte raspunsuri..cu Moe nu e problema, am dat amenda chiar daca's falit Haha .. Din fericire am mai micsorat din misiunile alea..Huh!

BTW: Pe drumul dintre care ferme gasesc acele sabii?

Inca una: Unde gasesc colonia pe mapa? Acolo in Nord-Est unde e monstrul ala?
Colonia e langa ferma lui Bengar sa zicem ca ferma lui Bengar este in stanga si imediat la dreapta este o stanca mare si o usa din lemn care este pazita de doi paladini...pe acolo se merge in Colonie

De la carul acela cu marfa distrus de banditi pana la fermele mari ale lui Onar trebuie sa gasesti Bandit Rapier


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Warhell - 08-05-2011

Inca un set Smile

1: Unde pot gasi un Troll?
2: Unde e mai EXACT ferma lui Bengar?


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Legend - 08-05-2011

1.Poti gasi 2 trolli langa tabara mercenarilor pe langa ascunzatoarea banditilor de pe deal in niste tufisuri
2.Ferma lui Bengar e usor de gasit de obicei treci pe langa ea cand vrei sa mergi in colonie sau in tabara mercenarilor....


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Warhell - 08-05-2011

Am gasit ferma..l-am gasit si pe Prietenul lui Lucia..dar pe Lucia nu am gasit'o Sad


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Legend - 08-05-2011

(08-05-2011, 06:47 PM)warhell Wrote: Am gasit ferma..l-am gasit si pe Prietenul lui Lucia..dar pe Lucia nu am gasit'o Sad

Lucia a fost rapita de banditi...


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Carnage - 08-05-2011

(08-05-2011, 06:47 PM)warhell Wrote: Am gasit ferma..l-am gasit si pe Prietenul lui Lucia..dar pe Lucia nu am gasit'o Sad

Pe Lucia ai s-o gasesti In Jakendar, dar o sa gasesti prin padurea intunecata un camp cu cativa banditi care detin o scrisoare semnata Fernando.


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Edg - 08-05-2011

offtopic, dar: Fernando de la Khorinis! Cel mai vanzator smecher de arme albe si negre ilegal! Se stie!


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Warhell - 08-05-2011

Multumesc Smile

Alta intrebare..devin stresant :|

Cine e acel "traficant" de tutun din port? Mentionez ca l-am batut pe si pe Dar, mercenarul din Ferma lui Onar..nu mi-a dat nici un nume..ci doar ca e in port..:|


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Legend - 08-05-2011

Unul pe nume Borka din fata bordelului 'Wink


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Carnage - 08-05-2011

Dute unde era Moe si ia-o la dreapta, acolo ai sa vezi cative oameni ce lucreaza la o barca, mai in fata o sa gasesti o casa unde, daca intri, o s agasesti un om care nu te lasa sa urci scarile, omoaral si ia ce este in cufar, apoi vezi tu ce faci Wink.