World of Gothic - Forum
Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The Colony (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Lord Andre's Barracks (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Thread: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor (/showthread.php?tid=142)



RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Carnage - 08-07-2011

(08-07-2011, 11:22 AM)warhell Wrote: Tu n-ai inteles nimic?:|

Am intrebat unde il gasesc pe PEDRO imediat dupa ce a luat Ochiul lui Innos..am intalnit cateva NPC-uri pe drum..am sarit de pe pod..am ajuns in apropierea piramidelor unde am dat de un vanator care m-a trimis in padurea de langa..acolo era un cerc de pietrii unde erau seekeri..si de acolo, m-am blocat..nu stiu unde sa merg ..

Nu inteleg de ce ma trimiti acolo, daca ajung abea in capitolul 6, desi sunt abea in al 3-lea ..

Deci, imi poti spune unde e PEDRO?

Pe Pedro il gasesti in capitolul 6.


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Warhell - 08-07-2011

Am gasit ochiul ..din pacate spart..iar Vatras imi spune ca trebuie sa il inlocuiesc cu alt magician din cercul de apa..adica unul din cei din pestera aia care o studiaza Saturas..singura problema e..ca nu stiu cum ajung acolo..din nou..


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Szekemri - 08-07-2011

(08-07-2011, 12:30 PM)warhell Wrote: Am gasit ochiul ..din pacate spart..iar Vatras imi spune ca trebuie sa il inlocuiesc cu alt magician din cercul de apa..adica unul din cei din pestera aia care o studiaza Saturas..singura problema e..ca nu stiu cum ajung acolo..din nou..

Unde vezi pe harta, in nord, ca apare o piramida. Acolo trebuie sa ajungi. Cum treci primul pod, pe partea dreapta ajungi la ele.


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Cryssalis - 08-07-2011

de aici incepe addonul........... @warhell trebuie mai intai sa intri in (ring of water) adica mai pe scurt rezolva questul cu vatras (unde se duc oamenii disparuti ) un indiciu vb cu piratul skip adica inoata pana la golful ala langa lighthouse (Restul nu mai iti spun ca pierzi ce este interesant ) Smile


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Warhell - 08-07-2011

Cu Skip am vorbit demult....:|

Inca una : Unde il pot gasi pe Joe?
Inca una: Unde este acel loc insorit?


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Carnage - 08-07-2011

Joe e inchis intr-un turn aproape de alchimistul Constantino, cum iesi din casa lui sper drepata faci cativa pasi si vezi o usa incuiata.


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Warhell - 08-07-2011

Si cum intru ? Haha


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Carnage - 08-07-2011

Cheia de la turn o detine un militian de prin apropiere Pablo parca.


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Bogdyjudoka - 08-07-2011

nu Pablo ci Pack .. el se afla la bordelul ala :> si combina la una Haha



RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Legend - 08-07-2011

(08-07-2011, 05:30 PM)Bogdyjudoka Wrote: nu Pablo ci Pack .. el se afla la bordelul ala :> si combina la una Haha

Peck il cheama....il bati bine si i furi cheia