World of Gothic - Forum
Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The Colony (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Lord Andre's Barracks (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Thread: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor (/showthread.php?tid=142)



RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Legend - 08-24-2011

(08-24-2011, 03:31 PM)Sh0CkY Wrote: ms mult

Cu placere,daca mai ai nelamuriri intreaba.


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Sh0CkY - 08-24-2011

am fost la ferma unde ar fii trebuit sal gasesc insa imi zice proprietaru ca a luat pe toti fermieri si a plecat in munti(probabil nu stie nici el sigur) si ma pune sa il fac pe wolf sa ii apere ferma in fine am facut asta oricum unde il gasesc mai exact ca snt destui munti si nu stiu unde sai gasesc!.imi puteti spune!


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Robi - 08-24-2011

As alege guilda magicieni ...e ce o alegere buna?Smile


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Edg - 08-24-2011

Pai sa iti dau mai multe repere pentru locul respectiv:
-Sub tabara cea mare a banditilor de langa ferma lui Onar (unde sunt mercenarii)-
-Cum cobori dinspre ferma lui Onar spre acea vale cu doi trolli
-Langa aceeasi stanca unde este statuia lui Innos de langa ferma lui Onar.


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Robi - 08-24-2011

Pe ce ar trebui sa ma axez ..mana? Si ,,circle,?


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Sh0CkY - 08-24-2011

cercurile de magie le inveti in timpul capitolelor nu poti pe toate deadata ca la g1 in capitolul 1 inveti primul cerc(daca ai destule puncte)in cap 2 al 2 si al 3 in al 4 inveti pe al 4 si al 5 si in al 5 inveti pe al 6

cat despre rune tebui sa le creezi nu le poti ucmpara si costa mult acest lucru atat obiectele pentru rune care te pot duce si la vro 1000aur pentru anumite vraji cat si puncte de invatare ca sa inveti formula!

daca te faci mag e bine sa te axezi pe mana si circ dar fara mana multa nu prea faci treaba o vei reincarca in prostie mana eu am 250 mana si numi ajunge cred la mai mult de 20 de vraji!desigur daca joci cu coduri poti avea cate mana vrei tu si runele le poti obtine gratis dar asa se pierde farmencu jocului


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Warhell - 08-24-2011

Jocul nu are farmec cu coduri Sh0cKy.


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Robi - 08-24-2011

Ms de sfaturi..sincer nici macar nu stiam ca exista coduri in gothicHaha


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Sh0CkY - 08-24-2011

pai eu ce am zis????sau nai inteles??app roby coduri stiu caexista dar nu leam vaz si oricum am term jocu de vro 3 ori fara nimic tot ce am auzit e ca exista un cod marvin sau ceva dee genu!cunosc pe unu care cica a treminat cu cod jocu in vro 7 ore!chiar si codat mi se pare putin cam prea de tot!


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Cryssalis - 08-24-2011

Sa fi mag e cel mai greu, pentru ca au bagat prea multe "Prostii" ,prea multe rune si prea putine learning points ..... cel mai bne e sati pastrezi punctele pt alchemy ca sa poti crea potiuni ce iti atribuie mana ..... ((ceva critica la gothic trebuia pus ca la inceputul jocului cand intri intro guilda sati dea dex, streg, sau mana daca intrai intro guilda )