World of Gothic - Forum
Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The Colony (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Lord Andre's Barracks (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Thread: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor (/showthread.php?tid=142)



RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Sh0CkY - 01-07-2012

unde gasesc reteta aia pe care o vrea magicianul ila de foc cand esti novice !o reteta de mana dar nu stiu unde so caut!nu ii mai stiu numele la NPC oricum e ila de jos din pivnita la manastire alchimistul ila


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Robi - 01-07-2012

pai,
o gasesti tot la subsol
cum iesi de la Neoras,(alchemist)
o iei tot drept
dar ai nevoie de cheia de la Gorax
Wink


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Robi - 01-08-2012

Mam pus si eu la notr
am ajuns in tabara banditiilor si trebuie sa aflu cine a vrut sa il omoare pe Esteban
cum dracu aflu?
eu stiu ca Finn iti dadea indiciile dar am amanat discutia cu el , iar acum cand il intreb despre atac zice sa il las in pace
deci cum fac altfel?Grin


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Warhell - 01-08-2012

Eu iti recomand sa reiei o salvare mai veche. Eu n-am intalnit problema asta. Smile


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Bogdan - 01-08-2012

Roby, zona aceea e probabil cea mai plina de buguri din toata seria. Am avut probleme la majoritatea quest-urilor dupa coborarea in mlastina si pana la intrarea in templu, inclusiv cel mentionat de tine. Nu am mai stat insa sa il reiau sa vad care e problema ci am folosit Marvin Mode-ul pana am ajuns la Raven.


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - soul of darkness - 01-09-2012

Eu nici nam rezolvat questul lam omorat pe sefu de la intrare. Apoi pe ala care doarme cu arma Bety apoi pe Esteban parca cu stone tablet .Nam rezolvat niciodata questul cu esteban.Eu mereu lam omorat ori scapam de garzile lui si il omoram ori adunam toti banditi si foloseam "Rain of Fire"

Apropo care stie ceva de questul cu Ur-shack cand asteapta un scout sa se duca la Hosh -Pack sa il accepte in grupul samanilor ?What


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Sh0CkY - 01-10-2012

stie cineva unde il gasesc pe ila care la trimit saturas in mlastina sa investigheze si se crede ca e mort???ca nu il gasesc !

si despre questul cu ur-shack chiar exista questul ila?


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Zamolxis1 - 01-10-2012

Pai cand sa intri in mlastina, mergi putin mai in drepapta pe malul apei. E bagat acolo undeva. Si eu l-am gasit mai greu dar pana la urma am reusit.Smile...nu stiu daca este quest cu ur-shack, eu cand m-am intalnit cu el l-am omorat!


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Sh0CkY - 01-10-2012

unde il gasesti pe ur-shack?


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - soul of darkness - 01-10-2012

Il gasesti langa o mine cand esti la intrarea in mina a lui Fajeth o iei la dreapta si urci pe deal acolo il gasesti..
Apropo cand te pune sefu de la mina sa omori snaperi te duci bilgot si iti zice de un snapper sef te duci langa turn il omori si gata Grin Fara sa omori ceilalti snapperi