World of Gothic - Forum
Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The Colony (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Lord Andre's Barracks (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Thread: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor (/showthread.php?tid=142)



RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Bogdan - 01-14-2012

(01-14-2012, 12:35 PM)Zamolxis1 Wrote: ~` aici intri, si scrii acolo dupa ce ai tastat Marvin la status. Apesi b si scri Marvin. Apesi ` aka ~ si scri codul. Nu am incercat dar banuiesc ca asa e.
Bokagohan se referea la folosirea unei taste pentru a se vindeca fara sa acceseze inventarul, nu la coduri.

In legatura cu problema lui Bokagohan, probabil ca trebuie sa modifici fisierul de configurare care se afla in acelasi folder cu aplicatia jocului. Cred ca are numele de GOTHIC 2 si e de tipul Cofiguration settings. Oricum, incearca sa apesi butonul H, asta pentru vindecare. Pentru mana nu stiu, dar s-ar putea sa fie M.



RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Szekemri - 01-14-2012

@bokagohan: cred ca trebuie sa intri in: Gothic 2.ini. Stai sa vad.


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Zamolxis1 - 01-14-2012

Cea mai buna metoda e sa cumperi multa mana cu LP...pentru ca daca investesti calumea in LP e normal sa ai si destula mana. Oricum NotR e facut pentru a fi mult mai greu de cat G2 simplu, deci abia printr-un chapter inaintat vei putea sa ai cat de cat forta privind mana.


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - bokagohan - 01-14-2012

m-am descurcat aloneGrin oricum va multumesc pentru raspunsuri... tasta este "P" si trebuie sa intri la gothic.ini deschizi cu notepad si modici la usepotion din 0 in 1 atat e.


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Szekemri - 01-14-2012

(01-14-2012, 04:12 PM)bokagohan Wrote: m-am descurcat aloneGrin . tasta este "P" si trebuie sa intri la gothic.ini deschizi cu notepad si modici la usepotion din 0 in 1 atat e.

Pai si eu nu ti-am zis sa faci asta? Smile


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - bokagohan - 01-14-2012

(01-14-2012, 04:46 PM)Terente Wrote:
(01-14-2012, 04:12 PM)bokagohan Wrote: m-am descurcat aloneGrin . tasta este "P" si trebuie sa intri la gothic.ini deschizi cu notepad si modici la usepotion din 0 in 1 atat e.

Pai si eu nu ti-am zis sa faci asta? Smile
bokagohan: cred ca trebuie sa intri in: Gothic 2.ini. Stai sa vad.

Atat mi-ai spus tu nu ai fost prea explicit. oricum apreciez gestul si mersi, alta viata e asa apesi un buton si gata.Smile




RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - kelokata - 02-01-2012

Salut,
Stiti cumva daca a aparut modul Legend of Ahssun ? Si vreun link ceva,nu de alta dar juniorul nu ma lasa...Haha

Multumesc.


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Legend - 02-01-2012

(02-01-2012, 06:53 PM)kelokata Wrote: Salut,
Stiti cumva daca a aparut modul Legend of Ahssun ? Si vreun link ceva,nu de alta dar juniorul nu ma lasa...Haha

Multumesc.

Cel mai probabil Legend of Ahssun a fost lasat balta.


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - soul of darkness - 02-01-2012

(02-01-2012, 06:53 PM)kelokata Wrote: Salut,
Stiti cumva daca a aparut modul Legend of Ahssun ? Si vreun link ceva,nu de alta dar juniorul nu ma lasa...Haha

Multumesc.
Cred ca a fost abandonat proiectul siteul nu mai exista.
E pacat sa fi fost abandonat deoarece era foarte frumos




RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Carnage - 02-01-2012

Se lucreaza la el inca, incet dar se lucreaza.