World of Gothic - Forum
Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The Colony (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Lord Andre's Barracks (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Thread: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor (/showthread.php?tid=142)



RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Szekemri - 04-06-2013

(04-03-2013, 05:36 PM)barbaretu Wrote: Help me!
Deci,m-am apucat iarasi de g2 notr.Problema e ca l-am ajutat si pe nagur si pe rengaru si nu pot trece mai departe cu ghilda hotilor

Trebuie sa te intalnesti cu un alt membru al ghildei care sa aiba cheia catre adapostul lor. Si incearca sa il eliberezi si pe Joe din turn.


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Robi - 04-09-2013

(04-06-2013, 10:01 PM)Terente Wrote:
(04-03-2013, 05:36 PM)barbaretu Wrote: Help me!
Deci,m-am apucat iarasi de g2 notr.Problema e ca l-am ajutat si pe nagur si pe rengaru si nu pot trece mai departe cu ghilda hotilor

Trebuie sa te intalnesti cu un alt membru al ghildei care sa aiba cheia catre adapostul lor. Si incearca sa il eliberezi si pe Joe din turn.

Dute in taverna lu Kardif....iti zice el ce tre sa faci.


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - ZeKo - 05-22-2013

Am jucat o singura data cu paladinii si nu mai tin minte cum trebuia sa fac rost de ultima armura de paladin ? Ma poate ajuta cineva ?


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Robi - 05-22-2013

Mergi la Lester..
De acolo totul tine de acel questSmile.


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Daenvgiell - 05-23-2013

(05-22-2013, 10:17 PM)ZeKo Wrote: Am jucat o singura data cu paladinii si nu mai tin minte cum trebuia sa fac rost de ultima armura de paladin ? Ma poate ajuta cineva ?

Salut Zeko, ca sa obtii ultima armura de la Paladini trebuie sa omori mai intai toti dragonii, dupa ce te intorci in Khorinis te duci la turnul lui Xardas unde lester iti va da o scrisoare, citesti scrisoarea aia si pe urma de duci la manastire. Vorbesti cu Pyrokar, acesta o sa iti dea acceptul sa vizitezi subsolul, de duci jos undeva pe acolo pe unde este ciocanul lui Innos dar in cealalta incapere care este pazita si acolo pe o masa vei gasi cartea pe cartea pe care Xardas i-a dat-o lui Pyrokar ca sa aiba incredere in el.
In scrisoare scrie cuvantul care va deschide cartea, vei deschide cartea de doua ori, pe urma o sa iti dea o cheie. te duci in fata, te urci pe cutia aia de langa perete tragi de lampa, se deschide peretele si cobori jos...
Ei bine cand ajungi in spate de tot ai de omorat 3 demoni, citesti cartile pe acolo si una dintre carti te invata sa faci o teleportare, dupa ce faci teleportarea, te teleportezi si vei ajunge exact unde este armura.


Succes,
Daenvgiell


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Hegan - 08-06-2013

Mam apucat de gothic 2 notr si am ajuns mercenar am fost la Lord Hagen sa intru in chapter 2 si nu era nimic de zis de nici un mesaj de la Vatras si cand vorbesc cu el zice nu apare aia sa intru in ring of water. Ce am gresit ca eu am mai jucat odata asa si ma lasat.


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Warhell - 08-06-2013

Păi ai vorbit cu Lares?


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Hegan - 08-06-2013

Despre aquamarinul ala da.


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Sekeer:/ - 08-08-2013

Daaca esti mercenar trebuie sa mergi la Lee si sa il intrebi cum intri intra in partea superioara ,si te lasa sa mergi si cred ca o sati apara sai zici


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - cornel - 08-10-2013

M-am Apucat de Velaya Tale of a Warrior si m-am blocat la quest-ul cu conspiratia femeiilor ca Hana sa ajunga in consilul orasului si trebuie sa strang 10 voturi pentru ea si cred ca am vre-o 7 si nu stiu cum sa mai fac rost de voturi(nu stiu de la ce fierar iau arma unica pt Hakon,struguri pentru Baltram si cum sa il conving pe sotul Feniei)