World of Gothic - Forum
Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The Colony (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Lord Andre's Barracks (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Thread: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor (/showthread.php?tid=142)



RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Xarlok - 10-25-2014

Am si eu cateva intrebari :

1. M-am dus ca nebunu' asa si am omorat si eu ce am putut ...si am facut 3 nivele ... Ce imi recomandati sa fac cu cele 30 lp?
[Image: IqsVrEv.png]

2. Sa invat chestile alea de la arcasu de langa intrare in valley of mines? Cu luatu ghearelor si alea? Parca aveam o misiune sa iau o gheara de la un snapper .

3. Cum fac rost de a doua armura de la militie?

4. .cat dex imi trebuie ca sa iau cheia de la guard?

5. Si ...are rost sa invat sa fac sabi daca nu sunt mercenar?


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Cyrus35 - 10-25-2014

Depinde ce dorești sa faci mai departe. Eu recomand sa bagi pe str tot lp apoi pe 1h, si când esti confortabil cu ce ai poti sa "irosesti" lp-uri pe dexterity, hunting, smithing, thief, ș.a.
poti sa bagi si in smith pt ca e o cale usoara si rapida sa faci bani, asta daca esti ucenicul lui.
armura următoare o iei după ce faci ceva misiuni.


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Xarlok - 10-25-2014

Aaa...si inca ceva ...cum fac pace cu orlan ? Nu am avut bani sa ii platesc chiria si acum ma ataca cum ma vede...merge cu oblivion?


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - soul of darkness - 10-25-2014

(10-25-2014, 02:59 PM)Xarlok Wrote: Am si eu cateva intrebari :

3. Cum fac rost de a doua armura de la militie?
Din castelul din VOM.


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Xarlok - 10-25-2014

Btw ...omorai pe aia din thieves guild ...cassia , ramirez , ...tot ...in chapter 1 ...are ceva ? Salvai inainte sa ii bat ca sa intreb aici ...Mai imi dau misiuni ? Mai am folos de ei ? sabia lui cassia ...wow ...si codu ala de la cufar ...da-l incolo ...


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - soul of darkness - 10-25-2014

Ai reusit sa ii bati asa repede? Pe mine ma atacau toti 3 odata si erau destui de puternici.


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Xarlok - 10-25-2014

(10-25-2014, 07:42 PM)soul of darkness Wrote: Ai reusit sa ii bati asa repede? Pe mine ma atacau toti 3 odata si erau destui de puternici.

cu crossbow i-am terminat...ma urcam pe cuti ...primu a fost ramirez ...si cand m-am dus sa o iau si pe cassia am vazut ca avea jumate viata ...mi-a luat ceva timp ca sa gasesc ..sti...the right spot . Cand m-am dus sa il iau si pe ramirez ...am vazut ca era mort ...nush de ce la omorat cassia..

In fine ...are ceva?


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - soul of darkness - 10-25-2014

Aveai de facut o misiune la ei, dar poti sa te duci la Lord Andre si sa iei gold-ul.


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Xarlok - 10-25-2014

(10-25-2014, 09:02 PM)soul of darkness Wrote: Aveai de facut o misiune la ei, dar poti sa te duci la Lord Andre si sa iei gold-ul.

A cu blood chalices ? am facut-o ...am invatat si pickpocketing


RE: Gothic II - Night of the Raven: Ajutor - Xarlok - 10-28-2014

Sa trec oare la chapter 2?
[Image: 7L6NLqO.png]
[Image: bcNCusN.png]

Sau sa mai continui sa incerc sa bat monstri?
Si apropo , am citit pe undeva ca e bine inainte sa treci la un chapter nou sa cumperi chesti din prin magazine care is rare sau cat de cat rare . Sa fac si eu asta inainte sa trec la chapter 2 ? Si , misiunea cu weed package nu o mai pot face ca am dat pachetu lui andre de mult .

Anyway ...sfaturi ?