World of Gothic - Forum
Discuţii generale - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The tavern (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Players 'b Us (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Thread: Discuţii generale (/showthread.php?tid=1537)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47


RE: Game News and Discussion - Robi - 12-22-2011

Pe acolo am jucat, dar am luat ban , lvl 70Grin apocalipsa imi era numele


RE: Game News and Discussion - Robi - 01-10-2012

Va prezint un joc pe care il stiu de mult si il recomand celor cu PS3

God of War III

God of War III is an action-adventure video game released (as the fifth God of War game) by Sony Computer Entertainment's Santa Monica division for the PlayStation 3 in March 2010.[3][4]

Based on Greek mythology, the game focuses on protagonist Kratos, and forms part of a saga (the sixth chapter in the God of War series) with vengeance as a central theme. Kratos and his initial allies, the Titans, storm Mount Olympus in an attempt to kill Zeus and the Olympian Gods. The game achieved an aggregate score of 92% on both GameRankings and Metacritic.

[Image: gow3.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

[Image: hbewv55jpxgenrcax450800.jpg]

Uploaded with ImageShack.us




RE: Game News and Discussion - Zamolxis1 - 01-10-2012

stiu jocul, il avea varumeo pe psp, ce fain era!


RE: Game News and Discussion - Robi - 01-10-2012

god of war 3 e exclusiv pe ps3
era alt god of war 1 sau 2
Wink


RE: Game News and Discussion - Zamolxis1 - 01-10-2012

cred ca era 2!


RE: Game News and Discussion - Dastan - 01-15-2012

Nu-mi plac astea tocmai ca sunt prea ireale...


RE: Game News and Discussion - Carnage - 01-15-2012

Si Gothicul cum ti se pare ? mai real ? Smile


RE: Game News and Discussion - Dastan - 01-17-2012

Da Smile
Sunt lucruri imposibile: magie, monstrii si chestii, dar gandeste-te, cum e Gothic si cum e alt joc, de exemplu, ia un MMORPG, Metin - sabii de 5 m si le tine intr-o mana, animatii de rahat, atacuri super-mega-fantastico ireale si nu este unul care sa nu fie magic, monstii mult prea supradimensionati, si asta e doar inceputul. Nu sunt eu mare gamer, dar raman fidel G-ului GrinWink


RE: Game News and Discussion - Zamolxis1 - 01-17-2012

Am jucat metin o vreme, chiar cand a aparut pe ro, si m-am scarbit la cata prostie, mediocritate si injuraturi am fost supus de catre toti dobitocii care prefera pe Manuela si Cosmana in locul unei fete reale.
Asa ca am spus ca daca ma reapuc cumva (el find primul mmorpg jucat de mine vreodata) voi juca pe serverul Britanic sau American. Sincer mi s-a acrit de mediocritate si de cati pacalici erau care incercau sa imi vanda mie tot felul de pacaleli, gen ca ei sunt GM si sa le dau contul si parola. Trebuie sa fi cel mai idiot ca sa faci acest lucru...ma rog mai exista si specimene din astea. Iara e urat la metin ca la inceput daca esti nou in joc si dai din noroc peste ceva valoros pe care faci o gramada de bani, primul jucator cu care intri in contact te pacaleste ca acel lucru e extrem de comun si de necautat si te convinge sa iti dea o valoare infima pe langa valoarea piesei. Oricum intr-un final m-am lasat de el cam dupa vreo cateva saptamani bune...in care dupa trecerea acestora, mi-am dat seama ca imi pierd timpul degeaba mai ales ca in acest joc totul este repetitiv, AI-ul e total retardat, extrem de multe Bug-uri(la chestia asta intrece cu mult jocurile de prin 1998Haha )...grafica, gameplay, combat, magic si sunete extrem de repetitive...poveste aproape inexistenta, si acel mic aproape este cel mai retardat lucru vazut de mine. Lucrurl care mi-a placut acum 2 ani a fost ca imi puneam la inceput orice fel de armura pe mine de orice levelHaha...dar in timp bugurile au mai fost schimbate, in rest, s-au mai adaugat eventuri niste misiuni la fel de repetitive si total fara legatura cu primele...iar restul tot la fel de buguit este, chit ca s-au rezolvat multe buguri.
In mod cert nu ma voi mai apuca de acest joc, si in plus am o alternativa cu muuuult mai buna. Silkroad, un joc care desigur poveste repetitiva etc...doar ca grafica e mult mai buna decat la metin, creaturi mult mai variate, exista un fel de instanta ca in WoW doar ca sunt niste mamuti care duc bunuri si pe care trebuie sa ii protejezi de alti playeri sau de thiefs care incearca sa ii omoare, cu cat raman mai multi in viata cu atat mai multi bani si experienta primesti. Gameplay, skill-uri, combat, sunt mult mai variate si mai faine ca efect vizual. De arme si armuri nu mai zic. A si de egiptenii care il joaca si la care poti sa le ceri preturile marite dublu la un obiect care are un pret destul de mare, pentru ca egiptenii iti ofera in joc acei bani(probabil ca in viata reala nu stiu valoarea banului si de aceea deobicei se pacalesc singuri in jocuri)...oricum, sunt doua factiuni cu personaje diferite, factiuni care sunt in pace, Chinezii si Europenii...cu chinezii te poti face Sword-Shield sau Blade-Shield, Glavier(celebra sulita cu lama de sabie la varf) si arcas. Cu europenii te poti face Warior, Wizard si Asasin(<3).
Oricum si acest joc il poti numi cu usurinta mediocru pentru ca sunt mapele exagerat de mari si mai sunt si alte minusuri pe care nu le mai spun. Oricum nu cred ca ma voi mai apuca de niciunul, cand imi iau calculator primul lucru, imi instalez Gothic 3, il dau cu performantele la maxim si ma distrez!Smile...apoi voi juca Skyrim ca sa imi dau seama de ce e asa de laudat, apoi Risen, si pana atunci cred ca apare si Risen 2: Dark Waters care clar se va afla pe calculatorul meuSmile. Sper sa apara Gothic 4...ce spuneti, va aparea oare Gothic 4 facut de PB?


RE: Game News and Discussion - Szekemri - 01-20-2012

Am facut rost de ceva jocuri originale pt. ps3. Printre ele: God of war 3, Fifa 12, COD nu stiu care si inca cateva.