World of Gothic - Forum
Colţul creaţiei - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The Colony (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Discutii Gothice (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+---- Forum: Mini jocuri Gothice (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=67)
+---- Thread: Colţul creaţiei (/showthread.php?tid=1845)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


RE: Colţul creaţiei - Robi - 01-04-2012

(01-04-2012, 10:41 PM)Hegan Wrote: Hadog, best florararHaha

HahaHahaHaha


RE: Colţul creaţiei - Szekemri - 01-04-2012

Healing plants. Nu de oricare. Grin


RE: Colţul creaţiei - Hegan - 01-04-2012

Floare- de -nu- ma- uita




RE: Colţul creaţiei - Zamolxis1 - 01-05-2012

Terente vrei sa spui ca daca am arma pe sus l-am adus pe Masaru in starea asta?Haha.
Old nick avand in vedere ca este prima mea caricatura...as dori ca membrii Wog.ro sa nu rada de desen in sine caci desenul asa este simpatic...stiu ca o sa spuneti ca zici ca la facut unul de gradinita adevarul e ca nu m-am chinuit prea mult iar desenele mele nu vor fi nici pe jumatatea desenelor lui Old nick...sunt atat de vii desenele si felul cum sta cu picioarele Morgen.Smile...cred ca te-ai chinuit unpic la desenul meu...de aceea iti multumesc! Si eu vroiam sa il fac pe Haddog ca un paladin cu ochii incrucisati, cu limba scoasa si buruieni in mana!Haha! Morgen al meu cred ca va fi cel mai nereusit dintre caricaturiSmile!
stii ce am mai observat? Ca eu am expresia de fioros, Ivan de om nervos, Masaru de om trist iar restul sunt veseli...de ce l-ai facut pe Masaru Trist pentru ca finalul povestii e destul de fericit!
Asa e Old Nick...nu-ti trebuie talent ci munca...dupa cum zicea si Maestrul George Enescu, unui artist ii trebuie 1% talent si 99% munca.
Terente pune-l si pe al meu te rog!Haha...oricum iti multumesc ca l-ai facut asa pe Morgen...adica se vede ca te-ai chinuit putin la el! Ce n-as da ca si desenele mele sa fie asa de frumoase si pline de viata. Imi ies fetele dar picioarele imi ies mereu imobile! Coifurile...numai jobene si din alea stiu...nu imi iese nicicum casca de paladin!


acesta este desenul as dori sa aud critici cu argumente, desenul este prima mea caricatura asa ca luati-o ca atare...nu m-am chinuit prea mult la desen...dar e suficient cat sa aduca un zambet pe fetele voastre...efectul care mi-ar umple sufletul!



RE: Colţul creaţiei - old nick - 01-05-2012

(01-05-2012, 11:19 AM)Zamolxis1 Wrote: acesta este desenul as dori sa aud critici cu argumente, desenul este prima mea caricatura asa ca luati-o ca atare...nu m-am chinuit prea mult la desen...dar e suficient cat sa aduca un zambet pe fetele voastre...efectul care mi-ar umple sufletul!

Nu te-ai repezit cand l-ai facut si nici superficial n-ai fost, pentru ca ai insistat pe detalii. Mie imi place. Smile Uite si filmul pe care ti l-am promis. Se vede cam aiurea pentru ca am filmat cu telefonul.Haha
Show Content



RE: Colţul creaţiei - Zamolxis1 - 01-05-2012

iti multumesc...la arme mi-a luat cel mai multSmile...am insistat pe detalii asa e!
La tine nu e vorba de talent ci de un car de imaginatie!!! Ah daca mai erau pifurile poate desenam si eu asa!
old nick...imi dai te rog idul tau de yahoo...ca as vrea sa-mi trimiti si mie videoul acesta...sa-l am ca amintire asa!


RE: Colţul creaţiei - old nick - 01-05-2012

(01-05-2012, 03:35 PM)Zamolxis1 Wrote: old nick...imi dai te rog idul tau de yahoo...ca as vrea sa-mi trimiti si mie videoul acesta...sa-l am ca amintire asa!

L-am sters dupa ce l-am postat.Haha Id-ul de mess e oldnicu dar nu folosesc messenger Haha adresa de email e [email protected].


RE: Colţul creaţiei - Zamolxis1 - 01-05-2012

Stai ca il postez pe Masaru!
caricatura lui Masaru cel viteaza!


RE: Colţul creaţiei - old nick - 01-05-2012

(01-05-2012, 07:37 PM)Zamolxis1 Wrote: ... viteaza!

Tu esti cu gandul tot la Yasmin, daca nu ma-nsel...Haha
Imi place, mai ales ca pui si peisaje in background. Voi trece cu vederea clondirele cu rachiu aruncate pe jos...Haha De ce sunt descult? Dupa ce mi-ai "furat" personajele, mi-ai furat si cizmele?Haha
Ar trebui sa facem niste benzi desenate, fiecare dupa puterile lui. Ma depasesti net la detalii, dar nu facem intrecere, doar ne dam frau liber imaginatiei. Ce zici? Poate o desenezi si pe Yasmin daca tot nu-ti iese din minte...Sa vad cum apare in imaginatia ta. Poate ca o desenez si eu.Smile


RE: Colţul creaţiei - Szekemri - 01-05-2012

Fain portret. Haha