World of Gothic - Forum
Colţul creaţiei - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The Colony (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Discutii Gothice (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+---- Forum: Mini jocuri Gothice (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=67)
+---- Thread: Colţul creaţiei (/showthread.php?tid=1845)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


RE: Colţul creaţiei - old nick - 01-05-2012

(01-05-2012, 07:58 PM)Terente Wrote: Fain portret. Haha

Zamo, deseneaza-l si pe Ivan, dar dupa ce o desenezi pe Yasmin, da?Smile


RE: Colţul creaţiei - Zamolxis1 - 01-05-2012

ok...dar o sa semene cu fata din Popeye...am vrut sa ti-o fac la brat pe Yasmin, dar am zis sa nu te superi...Smile...acum ca ma rogi tu o fac si pe Yasmin...cam rudimentare portretele dar sunt primele mele desene de genul asta!...ce ziceti sa facem un concurs de desen...adica sa concuram cu 3 dintre personajele preferate din new rpg...sa le desenam si sa le postam? Eu imi voi alege side-personajele!
Unde apare yasmin acolo?


RE: Colţul creaţiei - old nick - 01-05-2012

(01-05-2012, 08:53 PM)Zamolxis1 Wrote: ce ziceti sa facem un concurs de desen...adica sa concuram cu 3 dintre personajele preferate din new rpg...sa le desenam si sa le postam?
Unde apare yasmin acolo?

De ce trebuie neaparat sa fie un concurs? Daca cineva are chef sa deseneze, deseneaza si gata. Noi avem chef, asa ca vom desena, nu?


RE: Colţul creaţiei - Zamolxis1 - 01-06-2012

da dar, am zis ca e mai fain asa, plus ca ii va face pe mai multi sa se bage. Si cred ca ma voi apuca de o banda desenata. Dar nu ma pot hotari asupra povestii. Sa fie amuzanta? Sa fie cu tenta dura? Sa fie asa cu suspans? Amuzanta, mai trebuie sa ma gandesc. Cred ca o voi face ceva gen Menumorut, daca ai citit benzile alea desenate. Vezi ca o postez pe Yasmin!Grin
E randul tau sa o desenezi old!


RE: Colţul creaţiei - old nick - 01-06-2012

(01-06-2012, 11:00 AM)Zamolxis1 Wrote: da dar, am zis ca e mai fain asa, plus ca ii va face pe mai multi sa se bage. Si cred ca ma voi apuca de o banda desenata. Dar nu ma pot hotari asupra povestii. Sa fie amuzanta? Sa fie cu tenta dura? Sa fie asa cu suspans? Amuzanta, mai trebuie sa ma gandesc. Cred ca o voi face ceva gen Menumorut, daca ai citit benzile alea desenate. Vezi ca o postez pe Yasmin!Grin
E randul tau sa o desenezi old!

Adica asta e Yasmin la care te gandesti?Haha Da' ce fund are...si ce sani... E mortala. Imi place la nebunie. Se vede ca ai mai desenat. Si cred ca m-am inselat serios in privinta superficialitatii tale pentru ca esti chiar meticulos. As vrea sa am meticulozitatea ta la desene.Smile
Nu stiu benzile cu Menumorut. Tu decizi ce fel de banda sa faci. E "melodia" ta.Smile Si daca chiar vrei sa propui un concurs poti s-o faci. Macar sa se inscrie si altii, ca eu ma bag. Trebuie sa fac si eu desenul promis. Si ma voi stradui mai mult de data asta.Smile



RE: Colţul creaţiei - Robi - 01-06-2012

Vam vazut creatile si mam gandit sa il fac si eu pe Benny din perspectiva meaGrin
Nu a iesit asa bine, nu prea le am cu desenu , dar na:
Show Content



RE: Colţul creaţiei - Zamolxis1 - 01-06-2012

E super...roby...mai deseneaza, ai imaginatie!Smile old nick sunt superficial cand vine vorba de alte lucruri!Smile. Intradevar desen am mai facut! Anul trecut, vroiam sa fac o activitate extrascolara, si tata cunostea un pictor care s-a facut profesor la clubul copiilor. Asa ca m-a inscris si pe mine. Crede-ma ca intr-un an de zile mi-a facut mana extrem de sigura pe ea. Din desenele in care faceam ca nist cai sa semene cu o combinatie dintre un iepure si un sobolan, m-a facut sa desenez un cap de cal cu muschi pe el. Il postez odata!Smile
desigur nu e ca o pictura adevarata, doar seamana cu un cal! Nu va imaginati cine stie ce! Sper sa le mai gasesc.
Old nick nu tu ai descris-o asa? Cu sani mari pe masura fundului, si mare amatoara de buruieni!
Banda desenata Menumorut a primit-o tata cand a luat premiul I in clasa a IV-a si e super!
[Image: 245842972-4125776-700_700.jpg]

asta e!
si uite oferta pe okazii!
http://www.okazii.ro/catalog/41564705/menumorut-stapinul-biharei-radu-theodoru-benzi-desenate.html


RE: Colţul creaţiei - old nick - 01-06-2012

Radu Theodoru imi suna cunoscut. Nu mai stiu de unde...HahaBanda chiar n-am vazut-o pana acum dar arata bine.
Benny pare destul de "musculos".Haha Imi place ca ati intrat in jocul asta. Poate facem niste benzi desenate. Poate chiar despre Gothic sau new rpg...Si eu ma gandeam la rpg...
Despre Yasmin...O desenez si eu imediat. Se pare ca tu apreciezi mai mult "cantitatea" in ceea ce o priveste Haha.




RE: Colţul creaţiei - Zamolxis1 - 01-06-2012

Haha...am vrut sa fie exact cum ai spus tu nu?Smile
Radu Theodoru a facut impreuna cu Sadnu Florea benzi desenate istorice! Asta cu Menumorut nu o mai prea gasesti!


RE: Colţul creaţiei - old nick - 01-06-2012

Nu am indraznit sa-i desenez fata.Haha Dar cam asa o vad din spate.Haha
Yasmin luandu-si ramas bun de la Masaru care pleaca la lucru...Haha


Show Content