World of Gothic - Forum
Gothic I: Ajutor - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The Colony (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Lord Andre's Barracks (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Thread: Gothic I: Ajutor (/showthread.php?tid=22)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47


RE: Gothic I: Ajutor - Raven - 08-11-2010

no doamne ai multe chestii de facut:
-tre sa gasesti mai intai o sabie intr-o cladire in mijlocul unui lac cu lava
-incerci sa te bati cu shamanu (orcul undead) si iti baga un new journal entry
pana aici probabil ai facut si tu
-te duci inapoi la xardas si ii spui ce ai facut...de acolo te ghideaza el Grin
-dupa ce ai facut ce ti-o spus te duci inapoi la el si ai de ales (mage-rune, restu-sword)
-ai terminat? du-te inapoi in templu...and meet your fate...


RE: Gothic I: Ajutor - tutty - 08-13-2010

am si eu o problema cu un q, mi lo dat Kor Calom nu mai jtiu exact cum ii zice la q dar zice sa opresc productia de iarba din New camp, stie careva ce tre sa fac ca sa o opresc?


RE: Gothic I: Ajutor - Kristi - 08-13-2010

Trebuie sa te duci la intrarea din New Camp, si inainte sa intri prin ea, te intorci la stanga si mergi tot in fata spre lac, paralel cu acel "munte". Vei gasi undeva faorte aproape de lac o pestera in care sunt tipii aia de care iti vorbea Cor Kalom.


RE: Gothic I: Ajutor - toyota supra - 09-02-2010

plzzz help!! am ajuns la al 2lea undead orc shaman (acela cand trb sa urci pe pietrele alea) mi-a aparut intr-o camera l-am omorat si dupa am intrat in camera aia si sa inchis usa... nici un swich nmk decat o portita in jos care daca trag cu arcu se deschide si jos e o portiune cu tepi si dupa e un sarcofag... va rog frumos dak stiti sau macar presupuneti ce ar trebui de facut scrieti pe forum. incodata help!Sad(


RE: Gothic I: Ajutor - Edg - 09-02-2010

Paaai... cam putine detalii dar iti pot zice ca la orcii shamani gasesti niste sabii care deschid portile (sunt ca niste chei), iar in acel sarcofag din cate imi amintesc trebuia sa bagi sabia respectiva (apesti pur si simplu click pe el). Totusi referitor la tepii aceia, incearca sa mergi incet sau furisat ca sa nu te afecteze.


RE: Gothic I: Ajutor - Carnage - 09-03-2010

Toyota tu ai cazut in capcana aia de sub podea unde se afla un sarcofag dar in jurul lui mai sunt si tepi iar trapa de deasupra ta e inchisa right? daca e cum zic eu atunci dute frumusel langa sarcofag si apasa click deoarece este un buton pe sarcofag iar trapa se deschide apoi te urci pe ea si gata ca nui greu


RE: Gothic I: Ajutor - alexutzzz - 09-26-2010

plsss daka ma putetzi ajuta sa scrietzi!!! eu am ajuns acolo unde ii dai lui kor kalom swampweed si de acolo nush ce sa mai fak ???Am fost in gluma la turnul scheletilor la-m omorat pe magician am fost si la turnul cu harpy si am batut ot si nush ce sa mai fack plssss help me!!!
[/size]


RE: Gothic I: Ajutor - Carnage - 09-26-2010

(09-26-2010, 06:44 PM)alexutzzz Wrote: plsss daka ma putetzi ajuta sa scrietzi!!! eu am ajuns acolo unde ii dai lui kor kalom swampweed si de acolo nush ce sa mai fak ???Am fost in gluma la turnul scheletilor la-m omorat pe magician am fost si la turnul cu harpy si am batut ot si nush ce sa mai fack plssss help me!!!
[/size]

dane mai multe detalii..nu am inteles cu ce vrei ajutat

daca nu ai Patchul pentru Gothic 1 in romana i-al de aici


RE: Gothic I: Ajutor - alexutzzz - 09-27-2010

(09-26-2010, 07:11 PM)carnage12 Wrote:
(09-26-2010, 06:44 PM)alexutzzz Wrote: plsss daka ma putetzi ajuta sa scrietzi!!! eu am ajuns acolo unde ii dai lui kor kalom swampweed si de acolo nush ce sa mai fak ???Am fost in gluma la turnul scheletilor la-m omorat pe magician am fost si la turnul cu harpy si am batut ot si nush ce sa mai fack plssss help me!!!
[/size]

dane mai multe detalii..nu am inteles cu ce vrei ajutat

daca nu ai Patchul pentru Gothic 1 in romana i-al de aici
man yo nu mai stiu ce sa fak azi am mai batut o tabara de orci dar nu mai am misiuni de facut si nu il gasesc pe xardas nush pe unde sau macar spune ce as putea face in continuare cum as putea deveni garda normala sau plsss ceva de genul ce trb sa fak in continuare plssssss!!!!!


RE: Gothic I: Ajutor - alexutzzz - 09-27-2010

(09-26-2010, 07:11 PM)carnage12 Wrote:
(09-26-2010, 06:44 PM)alexutzzz Wrote: plsss daka ma putetzi ajuta sa scrietzi!!! eu am ajuns acolo unde ii dai lui kor kalom swampweed si de acolo nush ce sa mai fak ???Am fost in gluma la turnul scheletilor la-m omorat pe magician am fost si la turnul cu harpy si am batut ot si nush ce sa mai fack plssss help me!!!
[/size]

dane mai multe detalii..nu am inteles cu ce vrei ajutat

daca nu ai Patchul pentru Gothic 1 in romana i-al de aici
man yo nu mai stiu ce sa fak azi am mai batut o tabara de orci dar nu mai am misiuni de facut si nu il gasesc pe xardas nush pe unde sau macar spune ce as putea face in continuare cum as putea deveni garda normala sau plsss ceva de genul ce trb sa fak in continuare plssssss!!!!!