World of Gothic - Forum
Gothic I: Ajutor - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The Colony (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Lord Andre's Barracks (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Thread: Gothic I: Ajutor (/showthread.php?tid=22)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47


RE: Gothic I: Ajutor - Legend - 09-04-2011

Amicii tau nu vin in templul lui sleeper,asta se intampla doar in film.

Golemii aia sunt golemii lui xardas care tre sa ii distrugi si sa le ei inimile,faza cu mormantu'nu mai stiu cum e sau ce e.


RE: Gothic I: Ajutor - Zamolxis1 - 09-04-2011

am si eu o intrebare...am ajuns in cap 3 la cimitirul orcilor...am gasit cele doua bucati de pergament...i le-am dat lu baal lukor...le-a tradus...dar problema este urmatoarea in a 3 a incapere ce tre sa fac ca am omorat toti orci si am mai vazut doi orci in plus care pareau ca pazesc o poarta...trebuie sa ma intorc in swamp camp sau mai am ceva de facut pe acolo inafara pergamentelor?


RE: Gothic I: Ajutor - Legend - 09-05-2011

Pai tu trebuie sa mergi in ultima incapere unde este un zid,iar cu pergamentul facut de baal lukor trebuie sa te teleportezi in spatele zidului si sa il deschizi cu un winch.


RE: Gothic I: Ajutor - Zamolxis1 - 09-05-2011

ms mult...am reusit in sfarsit...din pacate cred ca am nimerit atunci un bug...caci m-am dus peste tot prin locu ala impreuna cu baal lukor si nu mia dat pergamentul...abia azi am reusit...si am gasit ceva sabie,sword of death...ma va ajuta cu ceva in joc sabia asta???


RE: Gothic I: Ajutor - Legend - 09-05-2011

(09-05-2011, 04:39 PM)Zamolxis1 Wrote: ms mult...am reusit in sfarsit...din pacate cred ca am nimerit atunci un bug...caci m-am dus peste tot prin locu ala impreuna cu baal lukor si nu mia dat pergamentul...abia azi am reusit...si am gasit ceva sabie,sword of death...ma va ajuta cu ceva in joc sabia asta???

Nu,eu cred ca e doar saia lui Baal Lukor,care ai luat-o dupa ce lai omorat.


RE: Gothic I: Ajutor - Zamolxis1 - 09-05-2011

nu era sabia lui...sabia lui se numea sword of judgement iar sabia aia de care iti spun am luat-o de pe un mormant pe care era un schelet cu sword of death infipta in el...oricum am gasit ceva mai smecher,orc hammer


RE: Gothic I: Ajutor - Sh0CkY - 09-06-2011

tu spui despre sabia morti cea infipta in piedestalul din lumina albastra!este o arma buna mai buna gasesti doar prin cap 4 la comercianti si are dauna mai mare pe undead!cam atat nui de folos la vrun quest


RE: Gothic I: Ajutor - g3orge13 - 09-06-2011

(Offtopic) E grea româna asta... ^^


RE: Gothic I: Ajutor - Zamolxis1 - 09-06-2011

bah am ajuns la chapter 4 ...nu-mi spune-ti va rog unde-l gasesc pe lester...ca pe gorn l-am gasit...a si spuneti-mi si locatia turnului lui xardas pls...multumesc moolt



RE: Gothic I: Ajutor - Sh0CkY - 09-07-2011

turnul il gasesti in taramul orcilor daca te plibi pe acolo sigur il vei gasi

probabil te referi la misiunea aia a lu diego sai anunti paia 2 de intalnire daca da atunci pe lester il vei gasi in fortul de pe munte unde ai gasit focusul el se afla in biblioteca (camera in care era cufarul cu cheia pentru cufarul unde era documentul cel dorea lester)

sper ca ai inteles