World of Gothic - Forum
Gothic I: Ajutor - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The Colony (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Lord Andre's Barracks (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Thread: Gothic I: Ajutor (/showthread.php?tid=22)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47


RE: Gothic I: Ajutor - Zamolxis1 - 09-07-2011

mersi mult...Wink


RE: Gothic I: Ajutor - Zamolxis1 - 09-07-2011

am o alta intrebare...unde e free mine...findca am gasit undeva mai jos de new camp o tabara plina cu mercenari morti, si niste guards impreuna cu jackal pazeau intrarea...dupa parerea mea n-are cum ca ala sa fie free mine fiindca...toti din new camp imi spun ca gorn pazeste intrarea in mina
P.S:imi place felul in care se exprima orc samanul ala care-ti spune de ulumulu=))

(scuza-ti exprimarea...si astept un raspuns---multumesc )


RE: Gothic I: Ajutor - Sh0CkY - 09-08-2011

aia este free mine !

si acu sati explic treaba cu gorn !
el nu pazeste mina el este pe drumul spre ea inpreuna cu alti 3 mercenari cord si inca 2 !

tu trebui sa te duci la xardas sai spui ce tia zis samanul(daca ai vb cu el) trebui sai spui de ulumulu si de intrarea in templu!dupa asta te teleportezi la magicieni de apa si unul din ei din camera cu pentagrama iti spune ca gorn vrea sa te vada urgent!te duci pe drumul ila inspre free mine mergi doar putin dupa ce urci pe dealu ila apoi il vei gasi pe gorn el iti va spune ca trebui sal ajuti sa elibereze mine (trebui sa accepti ca iti va da cheia si vei intra in mina sa faci rost de ulumulu de la shamanu ila!app dupa ce ai vb cu gorn cand te vei indeparta te va opri si iti va spune ca wolf banditu are ceva pentru tine este mai bine sa te duci inainte sa te duci in mina pentru ca iti va spune cum iti poate face o armura mai buna!(trebui sa iei placi de minecrawler din ree mine )desi sant ai dracu rau de omorat)!apoi te duci la gorn va duceti la poarta aia de jos din mina cu greti o deschizi si gata esti in free mine !omorati toate garzile si mineri si shadow si ce mai gasiti pe acolo il gasesti e orcu ila iti spune ca trebui sai aduci un medicamnet pe carel gasesti in mina~apoi ii spune ceti trebui la ulumulu!ai grija ca pentru arma asta iti trebui lucruri numai de la animale puternice!dupa ce omori garzile si tot te duci afara din mina gorn iti spune ca el ramane la mina so pazeasca tu te duci sa faci rost de ceti trebui pentru ulumulu dupa ce ai facut te duci la orc iar in mina iti face arma o echipezi pe tine iesi afara din mina si gorn iti va spune ceva de genul!ai un talisman orcesc destul de interesant acolo.sauceva in genu pe urma gata si esti la cap 5 unde trebui sa te duci in orasul orcilor cu ulumulu echipat!daca nai inteles ceva sau nu stii unde sagasesti creaturile pentru ulumulu poti sa intrebi!


RE: Gothic I: Ajutor - Zamolxis1 - 09-08-2011

ok ms mult...


RE: Gothic I: Ajutor - Zamolxis1 - 09-08-2011

dar in cat timp o sa-mi faca armura aia din placi de minecrawler???


RE: Gothic I: Ajutor - Warhell - 09-08-2011

O zi sau 2.


RE: Gothic I: Ajutor - Sh0CkY - 09-08-2011

nu mai stiu sigur dar cred ca ai nev de vro 15 placi parca!si armura in 2 zile tio face de fapt in o zi si jumate dar nu cont dormi si tu 2 zile in joc si gata !


RE: Gothic I: Ajutor - Dastan - 09-08-2011

Pai Zamolxis1 nu vei primi armura de placi decat la inceputul chapter 5 pana atunci nu o termina.


RE: Gothic I: Ajutor - Hegan - 09-08-2011

imi puteti zice cum devin guard sau vrajitor ca nu m-am decis




RE: Gothic I: Ajutor - Szekemri - 09-08-2011

(09-08-2011, 07:39 PM)hegan Wrote: imi puteti zice cum devin guard sau vrajitor ca nu m-am decis

De care vrajitor? De apa sau de foc?

Garda a lui Gomez poti devenii daca faci cat mai multe misiuni in old camp. Il ajuti pe Gomez, pe Raven si pe ceilalti de pe acolo si ai devenit.