World of Gothic - Forum
Gothic I: Ajutor - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The Colony (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Lord Andre's Barracks (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Thread: Gothic I: Ajutor (/showthread.php?tid=22)



RE: Gothic I: Ajutor - ufy - 09-08-2009

depinde la ce te referi.


RE: Gothic I: Ajutor - Carnage - 09-08-2009

Da , oamenii intrun fel nu te mai iau drept prost Grin


RE: Gothic I: Ajutor - Raven - 01-01-2010

i need help:
am ajuns in sleeper temple, intr-o camera cu 2 porti inchise in fata si o camera cu switch-uri in stanga.
switch-urile nu merg in nici o combinatie Sad, portile raman inchise
nu i-am spus lui xardas ca am intrat in temple

vreo idee cum as putea sa merg mai departe???


RE: Gothic I: Ajutor - Edg - 01-01-2010

Cum arata swich-urile si ...descrie camera. Sunt mai multe astfel de locuri, de asta spun.


RE: Gothic I: Ajutor - Raven - 01-01-2010

nu mai conteaza mi-am dat seama
era chiar prima camera cu skeleton mage, in spatele lui era pictata combinatia.


RE: Gothic I: Ajutor - c.horias3 - 01-12-2010

M-am blocat in templul lui Sleeper. Dupa ce ma intalnesc cu primul om a lui Kalom in templu care incepe sa dea in mine. L-am batut dar este acolo o poarta pe care nu o pot deschide sa merg mai departe. Stiu ca in camera aceea unde am omorat un shaman(camera aceea cu tepi e un puzzle). Ma chinui de 2 ore sa gasesc acel puzzle. La inceput am crezut ca puzzle-ul este format din cele 2 pietre care sunt deasupra mormantului acela, insa trag in ele si nu se intampla nimica. Daca m-ati putea ajuta va rog frumos,


Multumesc Anticipat.


RE: Gothic I: Ajutor - Kristi - 01-12-2010

Ce puzzle?

Poate harta Templului lui Sleeper te ajuta. [nu prea am inteles postul tau Rolleye]


RE: Gothic I: Ajutor - c.horias3 - 01-13-2010

deci ,dupa ce ma intalnesc cu primul om a lui Kalom in templu care incepe sa dea in mine, il bat pe acesta, si mai am de omorat un shaman, pt ca 3 am omorat deja, problema e ca nu stiu cum sa deschid acele porti din incaperea aceea, unde ma bat cu primul om a lui Kalom. SI intr-un post anterior pe care l-am citit pe forum cineva spunea ca trebuie sa ma duc in camera cu tz\epi pe podea, unde va trebui sa trag cu arcul in niste pietre. Ei bine eu nu am gasit acele pietre.

Daca, ma iau dupa harta ta, eu nu pot sa trec de camera 6 nu pot sa deschid portile din acea camera


RE: Gothic I: Ajutor - Carnage - 01-13-2010

este un loc in apropiere chiar acollo unde era o\omu ala a lui kalom este o cametra cu gauri pe jos si este patat tot de sange sus pe un perete este o piatra cu un semn m\ pe el(un fel de tinta de pistol) dai cu arcu acolo dar vezi tre sa stai inafara camerei cu gauri pe jos apoi vor iesi tep din gauri asteapta sa se duca tepii apoi intra . In partea opusa unde era tinta este un perete care coboaara in jos (vezi ca engru pe acolo langa peerte sii nu prea se vede iati o torta sau cv care lumineaza .Dupa ce coboara peretele acolo se afla inca o tinta putin mai in adancul pereteleui dai acolo si se va deschide poarta din spatele omului nebun pe care lai batut.
succes.Grin


RE: Gothic I: Ajutor - c.horias3 - 01-13-2010

Multumesc mult, acuma sunt blocat in camera cu cele 3 switches, nu stiu in ce ordine sa le activez pt ca sa se mi se deschida poarta principala, dar o sa imi dau eu seama pana la urma. Multumesc inca odata.