World of Gothic - Forum
Care RPG (non-Gothic) va lasat cu "gura casca" - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The tavern (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Players 'b Us (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=11)
+---- Forum: Role-playing (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=74)
+---- Thread: Care RPG (non-Gothic) va lasat cu "gura casca" (/showthread.php?tid=341)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


RE: Care RPG(sau serie) va lasat "gura casca"(in afara de Gothic) - Szekemri - 02-22-2011

Orasul din Risen este absolut magnific. Am ramas impresionat. E cel mai frumos loc ce l-am vazut din toate rpg-urile pe care le-am jucat. Desi e o parte din Harbor care mi-a adus aminte cred ca putin prea mult de portul din Gothic 2, dar nici nu mai conteaza. E genial.


RE: Care RPG(sau serie) va lasat "gura casca"(in afara de Gothic) - morpheus - 03-12-2011

The Witcher, KOTOR 1-2, DA Origins, Mass Effect 1



RE: Care RPG(sau serie) va lasat "gura casca"(in afara de Gothic) - g3orge13 - 03-12-2011

Dragon Age, The Elder Scrolls ( :x ) , Fallout , Diablo . Poate revin cu un edit, nu le mai ţin minte pe toate. :|


RE: Care RPG(sau serie) va lasat "gura casca"(in afara de Gothic) - Carnage - 03-14-2011

Legacy Of Kain series


RE: Care RPG(sau serie) va lasat "gura casca"(in afara de Gothic) - Cryssalis - 03-14-2011

Diablo nu prea ma fascinat in general ........imi aduce aminte de Revenant ,,, si nu prea imi plac genurile astea de rpg


RE: Care RPG(sau serie) va lasat "gura casca"(in afara de Gothic) - old nick - 03-15-2011

In afara de seria gothic in care includ si risen si exclud arcania(bineanteles),KotOR 2 chiar m-a lasat cu gura cascata.Desi sfarsitul jocului lasa de dorit,posibilitatile de dezvoltare ale personajului sunt extraordinare.Am jucat KotOR 2 de vreo 5-6 ori si de fiecare data am experimentat situatii noi si diferite .Asta inseamna rpg,dupa parerea mea ,nu impostori gen dragon age,fallout sau tes(astea m-au plictisit rau,asa ca sunt subiectiv cand vorbesc despre ele).




RE: Care RPG(sau serie) va lasat "gura casca"(in afara de Gothic) - morpheus - 03-15-2011

sunt perfect de acord cu tine, mai putin in ce priveste primul Dragon Age; ai incercat si Mass Effect 1? este practic un KOTOR refacut in alt univers, dar totusi un joc bun


RE: Care RPG(sau serie) va lasat "gura casca"(in afara de Gothic) - old nick - 03-15-2011

(03-15-2011, 08:52 PM)morpheus Wrote: sunt perfect de acord cu tine, mai putin in ce priveste primul Dragon Age; ai incercat si Mass Effect 1? este practic un KOTOR refacut in alt univers, dar totusi un joc bun

Dragon age m-a enervat ca gameplay,am jucat 5 min. si l-am lasat.Mass effect m-a plictisit tot dupa 5 minute de dialog vlaguit,nu m-a convins cu nimic.Nu stiu daca sunt jocuri bune pentru ca nu le-am jucat,decat le-am incercat.KotOR 1 nu m-a impresionat nicidecum.KotOR 2 mi s-a parut exceptional.Un rpg cu un gameplay destul de slabut,cu o grafica mediocra,cu un sfarsit in doi peri,dar cu niste dialoguri fantastice care determina evolutia personajului si a story-ului.De-a dreptul fascinant.


RE: Care RPG(sau serie) va lasat "gura casca"(in afara de Gothic) - Szekemri - 04-08-2011

Raspunsul la intrebare este simplu: RISEN!!! Dupa o perioada destul de lunga de jucat, l-am terminat. Intr-un fel imi pare bine ca seria Gothic s-a terminat, pentru ca in momentul actual nu mai avem doar o serie de rpg-uri excelenta, iar cand vedem intrebarea: Stiti vreun joc care seamana cu Gothic, vom avea in sfarsit si un raspuns. RISEN!


RE: Care RPG(sau serie) va lasat "gura casca"(in afara de Gothic) - morpheus - 04-09-2011

Risen este un joc bun, atmosferic, insa are destule minusuri, cel mai grav fiind continutul cap 3,4; cat despre el ca serie de rpg excelenta, cred ca e cam devreme sa se poata spuna asa ceva, cel putin pana apare partea a 2-a; in orice caz, nu poate fi comparat nici de departe cu jocuri precum NWN2 Mask of Betrayer, BG2, Planescape Torment, Gothic 1,2 sau KOTOR