World of Gothic - Forum
Discuţiile zilnice din 2015 - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The tavern (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: By the Campfire (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Thread: Discuţiile zilnice din 2015 (/showthread.php?tid=5337)



RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Szekemri - 05-03-2015

(05-03-2015, 09:36 PM)Warhell Wrote: Deci caminul 10 mi s-a parut pe departe cel mai misto camin. Acolo ii baga pe toti cu proiectul Erasmus. M-am facut prieten cu un turc, tot insista sa ii mananc cartofii prajiti care ii facea, si mno, cum sa refuz eu mancare Haha.

Caminul 9 .. sau nu mai stiu ce numar avea, dar stiu ca era fata in fata cu zecele ... a fost un chin pentru mine sincer, acolo toti isi faceau mancarea pe resouri inafara camerelor, chiar pe hol unde schimbam eu becurile. -_-

In caminul 9 nu am intrat in viata mea. De fapt e singurul in care nu am intrat. Dar te cred ca asa e, pentru ca acolo erau cazati cei de la constructii/ingineria lemnului si chestii mai ... dure.
Quote:Caminele 4 si 5 mi s-au parut cele mai curate, mi-a placut ideea cu wc-urile in camera.

Sunt cele mai curate, intradevar. Si printre cele mai linistite. In caminul 3 nu v-au trimis? (stai ca am uitat ca nu le stii dupa numar)

Quote:Ce confuze era strazile de pe acolo. Strada lunga, strada mijlocie .. vai de capu meu. Haha Si tot trebuia sa ocolim pe ele cand mergeam in caminu 1, ca se lucra acolo. Deci din caminu 10 sa ajungem in 1 trebuia sa iesim pe strada lunga si va de beepu meu. Oricum o fost genial.

Am vazut ca o tot reparat anul asta si era dezastru pe acolo.
[fact] Exista un magazin pe strada lunga exact la numarul 69. Pe scurt magazinul de la lunga 69. Haha


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Warhell - 05-03-2015

In caminul 3 n-am facut, nu eu. Acolo nu erau becuri, doar neoane.
Mi-a placut mult si caminul 1, aveau sala de lectura si bucatarii .. si ce sa gasesti in sala de lectura, o studenta frumoasa ce nu s-a deranjat sa iese ca celelalte atunci cand am intrat eu sa schimb becul, chiar s-a oferit sa ma ajute, si imi zambea incontinuu, ah ... mi-a dat toate semnele. Wink
Caminul 2 era leit 1. Aceasi constructie. Haha
Astea nu se uita boss. Chiar ma gandisem mai bine daca sa fac sau nu facultatea, dar pur si simplu nu ma vad pregatit ...ce sa mai zic de bani.

Inca mai am tagu de access in caminu 10. Wink M-am facut c-am pierdut-o cand trebuia sa plecam. Haha
Am zis ca poate o sa ma intorc candva..am promis la moldovenii aia ca ma intorc pana cand ajung in anul 3.


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Hiperboreanul - 05-03-2015

(05-03-2015, 08:56 PM)Warhell Wrote: @soul: Stiu. Asa mi-a spus si psihologul. Grin
Am vazut mai de mult cand am intrat aici ca vorbea un copil .. parca de vreo 12 ani de droguri. Daca mai ii pe forum si tot vrea sa incerce..... doar un sfat prietenesc.
Nu baga legale. Eu am fost dependent ... si Doamne multam' ca am rezistat sevrajului si nu am fost niciodata prins de politie, au fost 2 faze nasoale, cand am fost cu niste fete pe la vreo 2 noaptea, toti eram fumacios si s-o oprit la noi. Alea erau prin iarba tot radeau, si eu eram in picioare cu inc-un preten. Ne-o luat datele,vorbea cu alea in engleze si inainte sa plece o intrebat-o pe una dintre alea doua daca ii e rau ..no numa' bun ca dupa ce o plecat politia, o vomitat. Patasti.
Si a doua oara cand am venit de la ziua mea anu trecut ... era vreo 4 dimineata si opreste o masina, Dacia Nova sau cum ii zice, ies numa bine 2 agenti, ne arata insigna de la SRI si ne ia datele. Eu aveam legale la mine. Daca aveau mandat, acuma nu eram aici.
Don't do drugs.

De mine zici? Eu îs ăla. N-am zis nimic de legale. Mersi de sfat, oricum eram conștient.


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - soul of darkness - 05-04-2015

Ce e gresit in poza asta?


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Ciocoflender - 05-04-2015

Oho, câtă activitate de pe o zi pe alta. Păcat că numai pe threadul ăsta ... Sad

(05-03-2015, 06:52 PM)soul of darkness Wrote: Eram si eu curios cum de a ajuns dolarul cat euro, chiar dublu de cat era inainte.

Nu bag mâna-n foc, dar e o legătură între problema Ucrainei, ieftinirea petrolului (ca să le-o dea nasol rușilor) de către americani și arabi în tandem și, cred eu, faptul că economia americană s-a pus în funcțiune mult mai bine decât cea prestată de Uniunea Europeană.

(05-03-2015, 08:39 PM)soul of darkness Wrote: Care a vazut meciul?

Eu. Jeg. Mult jeg. Deci în weekend a fost mult sport și toți cei cu care am ținut au pierdut. Bayern Munchen a pierdut cu 2-0 cu Bayer Leverkusen, pe urmă și-a luat bătaie Pacquao de la hugurile lui Mayweather și, cel mai trist după părerea mea, Simona Halep a fost eliminată din primul tur al turneului din Madrid. În final a câștigat Steaua, deși tura asta m-am dat cu Dinamo, cu toate că eu „prin tinerețuri și tradiție” țin cu Steaua. Tura asta aș fi vrut să-i văd ciomăgiți și cu titlul pierdut, să mai facă și ăștia un duș rece.

Să văd Bayern ce face cu Barcelona. Chiar dacă Bayern Munchen e singura echipă de club pe care o simpatizez, aș băga un bilet la pariuri pe Barca tura asta, la un 2-1.

(05-03-2015, 08:47 PM)Warhell Wrote: Mi-am dat seama ca nazismul ii cea mai mare tampenie boss, va dati seama?

Greșit! Noua Dreaptă e și mai tâmpită (fascism + fanaticism religios, că nu era suficientă o singură tâmpenie). În fine, eu vin de pe celălalt forum și cu o pauză destul de lungă în context și nu cred că am apucat să te prind. Care-i trecutul tău, în afară de droguri? Haha

PS: Călin ex-MATZOIANOOH ce mai face?


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - BeoWulf - 05-04-2015

Thread-ul cu modificari e inchis? cel putin asa imi apare mie Haha


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Szekemri - 05-04-2015

(05-04-2015, 12:10 PM)BeoWulf Wrote: Thread-ul cu modificari e inchis? cel putin asa imi apare mie Haha

Sorry. Telefonul meu face prostii. Poate vrea sa-mi transmita sa nu mai stau pe wog de la munca. Haha now it's opened.


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Hiperboreanul - 05-04-2015

(05-04-2015, 11:30 AM)Ciocoflender Wrote: Greșit! Noua Dreaptă e și mai tâmpită (fascism + fanaticism religios, că nu era suficientă o singură tâmpenie).

Rolleye ,,Noua dreapta e si mai tampita" ? Rolleye Oricum las-o asa, fiecare cu parerile lui. Nu am chef sa o luam iar de la inceput.


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - soul of darkness - 05-04-2015

Liderul ei e un pedofil, ce te astepti de la ei ?


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Ciocoflender - 05-04-2015

(05-04-2015, 01:46 PM)Hiperboreanul Wrote: Rolleye ,,Noua dreapta e si mai tampita" ? Rolleye Oricum las-o asa, fiecare cu parerile lui. Nu am chef sa o luam iar de la inceput.

Dă-mi voie să spun că o părere ți-o capeți după ce strângi anumite informații, după ce treci totul prin filtrul propriei rațiuni și, de ce nu, după ce capeți o anumită experiență. Nu mă hazardez să numesc pe oricine tâmpit/retardat/idiot și stau puțin să mă gândesc înainte să dau verdictul ăsta că așa mi se pare frumos.

Și, sincer, când vrei să rezolvi cu pumnul și cu amenințările toate problemele nației tale, nu prea văd altă natură psihologică decât cea a idioțeniei. Mă duc și eu să urlu în gura mare „băga-mi-aș să nu mi-o scot în ei de jidani și de masoni și de illuminati și 666 că-mi furați țara, neamul Sfânt și primordial!”. Așa, și?! Ce rezolv cu asta? Ce rezolvi că arăți cu degetul în stânga și-n dreapta și că-i numești pe toți din lumea asta - mai puțin pe tine și neamul tău prea sfânt - ca fiind niște „bampiri ce sug sângele poporului”? Absolut nimic. De dat în cap, du-vă și le dați în cap la masoni și jidani cât vreți.

E mai ușor să dai vina pe ceva imaginar decât să faci ceva concret și constructiv. Dă să zâmbesc și eu fără dinți Noteeth