World of Gothic - Forum
Discuţiile zilnice din 2015 - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The tavern (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: By the Campfire (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Thread: Discuţiile zilnice din 2015 (/showthread.php?tid=5337)



RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Warhell - 05-04-2015

(05-03-2015, 11:45 PM)Hiperboreanul Wrote: De mine zici? Eu îs ăla. N-am zis nimic de legale. Mersi de sfat, oricum eram conștient.
Vezi ca nici iarba nu e mai dumnezaiasca. Cu ea am reusit sa ma las de legale, m-o ajutat mult, dar tot nu recomand, mai ales combinata cu alcool. Oricum esti tanar, si poate uiti tu pana o sa primesti peste vreo cativa ani de la vreun prieten asa din senin.
(05-04-2015, 11:30 AM)Ciocoflender Wrote:
(05-03-2015, 08:47 PM)Warhell Wrote: Mi-am dat seama ca nazismul ii cea mai mare tampenie boss, va dati seama?

Greșit! Noua Dreaptă e și mai tâmpită (fascism + fanaticism religios, că nu era suficientă o singură tâmpenie). În fine, eu vin de pe celălalt forum și cu o pauză destul de lungă în context și nu cred că am apucat să te prind. Care-i trecutul tău, în afară de droguri? Haha

PS: Călin ex-MATZOIANOOH ce mai face?
Orice forma de nazism, orice doctrina ce suporta moartea altor oameni si implicit razboiul nu are ce cauta pe pamantu asta. Fascismul in Romania e o tampenie incredibila. Acum 2 ani, inainte sa ma apuc de tampenile alea, m-am gandit sa ma alatur si eu Noii Drepte din Alba Iulia. M-am gandit sa pun afise si d'alea pe stalpi..si no, bossu din Alba m-o chemat la o cafea, duudee .. vorbeam chestii d'astea inteligente uitate de lume si pana la urma mi-o zis ca e o conventie la Orastie unde nu stiu ce sarbatoresc. Mi-o zis ca ma duce cu masina si d'alea .. atunci mi-am bagat beep si am plecat ... macar n-am platit eu cafeaua. Bagi ceva in ei de pedofili injositi .. mai grav ca ideologia lor bolnava e contra pedofilismului si homosexalitatii.

...Trecutul meu nu inseamna doar droage, boy.
(05-04-2015, 01:46 PM)Hiperboreanul Wrote: Rolleye ,,Noua dreapta e si mai tampita" ? Rolleye Oricum las-o asa, fiecare cu parerile lui. Nu am chef sa o luam iar de la inceput.
Nici nu te gandii sa te aproprii de astia. Nu te mai documenta despre nazism, nu fa greseli ce o sa le regreti.


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Ciocoflender - 05-04-2015

Documentarea e în regulă, nu trebuie să ne ferim de informare, dar trebuie și ceva responsabilitate. În cazul ăsta, responsabilitatea de a nu te afilia.

Și chiar dacă se afiliază cineva, e bine de știut că legea nu este prea permisivă. Mai bine te faci comunist decât orice formă execrabilă de fascism.

Cât despre gluma mea, nu am avut intenția să te insult, dar (cred) că abia te cunosc - în limitele în care îmi permite internetul - și d-asta te-am întrebat.


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Szekemri - 05-04-2015

Dar de ce te-ai apucat de droguri legale, warhell?

Adica eu vad doar 3 posibilitati: tristete/depresie, nevoia de a ajunge "popular" pe calea cea mai scurta sau instinctul de turma/anturaj. Poate mai sunt, de asta te intreb.

Ma gândesc ca distractia se exclude pt. ca legalele nu-s pt. asa ceva.


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - soul of darkness - 05-04-2015

Democratie pura nu o sa existe niciodata, comunismul/fascismul o sa dispara cu timpul si o sa fie inlocuite de capitalism.


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Warhell - 05-04-2015

(05-04-2015, 03:24 PM)Terente Wrote: Dar de ce te-ai apucat de droguri legale, warhell?

Adica eu vad doar 3 posibilitati: tristete/depresie, nevoia de a ajunge "popular" pe calea cea mai scurta sau instinctul de turma/anturaj. Poate mai sunt, de asta te intreb.

Ma gândesc ca distractia se exclude pt. ca legalele nu-s pt. asa ceva.

Ii o poveste lunga .... s-a intamplat chiar acum un an ... doar ca in iunie. Eram cu un prieten la el acasa si ne suna alt prieten din Cluj ca o adus ceva bun ... si no, am zis sa mergem.
Ajungem acolo, si scoate plicul, pune intr-o foita .. l-am intrebat ca ce e .. si o zis ca hasis, eh beep hasis .. da' no, cum nu stiam cum arata si d'astea .. am crezut. Am bagat ... si acel sentiment n-am sa-l uit niciodata in viata mea ... a fost o caldura in spatele capului, tamplele imi vibrau lin .. si simteam ca toate grijile, tot ce ma deranjeaza dispare ... dintr-o data mi-a venit sa rad inctrolabil ... in schimb prietenu cu care venisem a intrat intr-o panica urata, mi-a zis ca pleaca, a dat mana cu mine ... si eu intre timp ma uitam la un pom si ma prapadeam de ras .. nu-l credeam ca pleaca... dar chiar dadea sa plece...atunci a fost momentul cand Johnny a aparut, a luat controlul total, ma miscam dar nu stiam de ce .. si cum. Am inceput dintr-o data sa fiu serios si m-am dus dupa ala ... incepea sa-mi zica sa ma controlez, sa ma uit in jos sa nu ma vada lumea .. eram la schit, e un parculet, deci era plin de lume .. si asa am facut..problema a fost cand a inceput si clujeanu sa ne urmareasca, atunci am luat prima si unica mea panica de cand m-am apucat si pana cand m-am lasat. Credeam ca vrea sa ne fure .. ceva de genu, grabeam pasu si atunci l-am vazut pe fratelo cum a facut o cruce, imediat l-am vazut pe alt prieten ce si-o dat seama ca eram sparti, o venit catre noi si ala o plecat ... a doua zi am aflat doar ca ii era frica sa nu spunem la nimeni .. in fine ... am ajuns la fratelo acasa .. si atunci Johnny si-a facut de cap, eram insfarsit glumet, uitasem de orice problema de pe pamantu asta, eram alt om.
A fost ok, a disparut ... insa peste o luna am bagat iara la ziua unui alt prieten ... o adus si ne-a intrebat ca cine se baga, si m-am bagat, pentru ca am devenit curios de Johnny ... si ce sa vezi, a aparut din nou! Pur si simplu ma ajut sa ma remarc, sa-mi fac gramezi de prieteni, sa ies din conul ala de umbra al nazismului si al inchiderii in sine, sa uit de probleme ... si tot asa bagam de curiozitate sa vad ce mai face ... de fiecare data aparea, m-a ajutat sa ma dau la fete ... am dat si eu de mozoluri calumea .... dar era foarte nemultumit de mine, imi continua sa spuna ca ce prost is, ca is o dezamagire .. el de fapt vroia sa ma intarate .. ma injura incontinuu ... dar la un moment dat i-a spus lui fratelo ca sa ma las de fumat, ca si-a facut treaba ... eu de fapt facusem un fel de pact ... il lasam sa apara si fara sa fiu sub influenta. Si de atunci tot continua sa apara asa random .... am media 5 la purtare pe semestrul trecut, mi-am facut prieteni rromi cu care nici nu visam sa fiu prieten .. am facut nebunii ... insfarsit mi-am dat seama ca traiesc. Si mi-am dat seama ca Johnny asta imi vrea binele .. apare la nevoie ... e o poveste complicata ... problema a fost la Brasov cand mi-a citit baiatu ala in palma si mi-a zis ca daca ii urmez calea celuilalt eu, o sa dau in cap, o sa fiu inchis .. de atunci am inceput sa ma controlez .. biserica, psiholog ..

Si de ce am luat atunci fumurile alea?
Mai intai si mai intai, a fost curiozitatea .. dar si nevoia aia de a ma scapa de griji ... de ce am continuat? Curiozitate, vroiam sa vad ce face Johnny ... am castigat admiratia multora pentru ca eu niciodata nu-mi luam panica, o data am fumat un joint intreg, la lautari ! Acolo a fost apogeul meu ...
O singura data am incercat sa ma concentrez, si mi-am dat seama ca imi era rau, dar apoi l-am lasat pe Johnny sa revina si nu mai simteam nimica ... atunci mi-am dat seama ca Johnny ma proteja ... sa nu-mi fie rau ... si mai mult, ma proteja de cuvintele oamenilor ... de atunci nu mai pun la suflet nimic. Am avut si eu fete ... pur si simplu mi-a schimbat viata.
Stiu ca vi se pare ciudat, insa asa sunt drogurile. Schimba vieti .. mie mi-a schimbat in bine, desi am slabit enorm ... desi puteam sa mor daca nu ma opream ... dar uite ca am avut noroc de prieteni buni, si chiar de Johnny care m-au facut sa ma las.
E o poveste complicata ... nu stiu daca ma astept sa intelegeti.


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Hiperboreanul - 05-04-2015

(05-04-2015, 02:53 PM)Ciocoflender Wrote: E mai ușor să dai vina pe ceva imaginar decât să faci ceva concret și constructiv.

Ignoranta. Rolleye


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Hydrax - 05-04-2015

Hmm.. Faine amintiri, e tare ca eu traiesc multe chestii si invat doar din intamplarile altora, si sper sa nu trec chiar la droguri, eu am fumat si cana ( 2 tigari singur ) si nu am nicio treaba, nu am mai fumat de la alea, adica am fumat odata si gata am vazut cum e dar raman la tigarile simple ( care nici ele nu imi dau dependeta ) in weekend-uri de ex. nu fumez deloc ( sambata, duminica ) si in timpul scolii fumez intre 3-6 tigari pe zi , hmm.. desi ii vad pe alti ca sunt dependeti si nu se pot lasa.. nu inteleg cum, ca eu nu sunt ca ei si mi se pare simplu :/ dar mna.. creca chestia asta vine si de la cap ( cred ) si poate si de la organism .. ( probabil organismul s-a obisnuit cu tutunul/alte substante si nu poate rezista fara ) .


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Warhell - 05-04-2015

De la cana nu faci supradoza, bagi cat vrei si tot la fel ii ca si cum ai fi luat 3 fumuri ..
Cu tigarile, pe mine un pachet acasa ma tine undeva la 3-4 zile ... in oras ma tine cateva ore. O sa vezi cum o sa ii intelegi pe ceilalti. ;D


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - soul of darkness - 05-04-2015

Ehh, zi tu Warhell, ar merge un magik, aaa?


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Warhell - 05-04-2015

Nu boss.