World of Gothic - Forum
Discuţiile zilnice din 2015 - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The tavern (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: By the Campfire (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Thread: Discuţiile zilnice din 2015 (/showthread.php?tid=5337)



RE: Discuţiile zilnice din 2015 - soul of darkness - 05-07-2015

Cred ca daca mi-as prezenta toate sentimentele mele de ura as ajunge cu 99 de gauri in corp.
Situatia actula din Romania: https://www.youtube.com/watch?v=vsLN6XwW958


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Warhell - 05-07-2015

N-are rost sa ti ura. Gandeste-te ca in timpul in care oferi ura, poti darui dragoste .... si chestii d'astea bune intelegi tu.

Eu nu mai tin ura pe nimic ... peace all the way.


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Edd - 05-07-2015

Ura are rostul ei in formarea caracterului. What




RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Robi - 05-07-2015

De cand n-am mai ascultat melodia aia , ma simt batran.


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - soul of darkness - 05-07-2015

(05-07-2015, 07:42 PM)Warhell Wrote: N-are rost sa ti ura. Gandeste-te ca in timpul in care oferi ura, poti darui dragoste .... si chestii d'astea bune intelegi tu.

Eu nu mai tin ura pe nimic ... peace all the way.

Ai dreptate, nu trebuie sa ti la ura, trebuie sa actionezi.


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Ciocoflender - 05-07-2015

(05-06-2015, 11:23 PM)Warhell Wrote: ....Ma baieti ... ce inseamna linistea pentru voi?

Când toată lumea doarme sau când sunt singur. Am nevoia de momentele mele de „autism”. Pe lângă asta, cred că e important și spațiul în care te afli. Eu am nevoie de liniște ca să lucrez indiferent că e vorba de facultate sau de alte lucruri pe care mi le-am propus eu, prin urmare o caut când sunt într-un spațiu închis. Recent mi-am mutat biroul și nu prea le am eu cu treburi de feng shui sau design interior, dar mă simt mult mai bine de când am făcut mutarea asta.

(05-06-2015, 11:42 PM)Warhell Wrote: Despre asta vorbeam ... am ajuns la un moment unde nu pot gasi liniste nici acasa ... incep sa devin depresiv din cauza asta.
In viata mai mult ca sigur daca nu esti bogat in draci nu o sa gasesti liniste cand vrei tu, iar dupa moarte ... f*** it, oricum ajungem in iad...nici dupa moarte nu mai dam de ea. La reincarnare, daca exista la fel .. ... singura metoda de liniste posibila pentru omul sarac e moartea si atat, fara rai sau iad, fara reincarnare, doar ca de linistea asta nu iti dai seama.
Ma gandesc sa ma fac filozof .... va dati seama, un filozof schizofrenic n-o existat vreodata.

Ei, iaca! Dacă ești schizofrenic ai mai mari șanse să ajungi filosof decât un om normal. Haha Mișto sau nu, dacă țin bine minte Nietzche suferea de asta. Cât despre bani, nu cred că-ți pot aduce ăștia liniștea, mai ales când ai mulți. Există anumite consecințe atunci când vrei să faci bani (fie legal, fie ilegal) și niciuna dintre ele nu prea-ți aduce liniște ... Asta-i o chestiune relativă și introspectivă mai degrabă.

Și hai să vă dau eu muzică de ură ... Tongue




RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Warhell - 05-07-2015

No fain asa .... tre' sa citesc despre Nietzche, numa de ar avea numele mai usor de pronuntat ..

Eh nu ai liniste cand ai bani. O cumperi boss. Haha Dan Bilzarean dude. Daca rea sa faca o petrecere in care sa fie tinut pe sus de sute de oameni in timp ce se afla cu o bunaciune intr-o barca ... poate face, si o facut .. daca vrea sa stea toata ziua in pat si sa nu fie deranjat, linistit poate sa faca asta.

(05-07-2015, 07:46 PM)Tendō Wrote: Ura are rostul ei in formarea caracterului. What

Daca iti formez caracterul be baza asta o sa iasa urat. Am patit.


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Edd - 05-07-2015

(05-07-2015, 09:04 PM)Warhell Wrote: Daca iti formez caracterul be baza asta o sa iasa urat. Am patit.

Ma, nu stiu ce sa zic, mie mi se pare ok sa nu te atasezi de alte persoane, sa nu iti pese de nimeni si da, stiu ca asta nu e ura e mai mult o gandire de psihopat dar na. M-am gandit ca nu e bine asa, dar pur si simplu chiar daca incerc nu imi pasa.

Nu stiu daca poate sa iasa urat, pentru mine nu cred.


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Warhell - 05-07-2015

Imi pare rau sa aud asta .... dar ce faci tu nu isi are rostul. O viata avem aici, nu putem sta tristi, nu putem avea ura pe altii .... just smile.
O sa vezi ca o sa regreti zilele astea.
Johnny m-a invatat chestia asta.


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Robi - 05-07-2015

(05-07-2015, 10:06 PM)Warhell Wrote: .... just smile.

Eh, cam fortata vorba asta.. Zice lumea ca ai probleme daca zambesti tat timpu. [nesigur]