World of Gothic - Forum
Discuţiile zilnice din 2015 - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The tavern (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: By the Campfire (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Thread: Discuţiile zilnice din 2015 (/showthread.php?tid=5337)



RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Hiperboreanul - 05-08-2015

(05-07-2015, 10:06 PM)Warhell Wrote: Imi pare rau sa aud asta .... dar ce faci tu nu isi are rostul. O viata avem aici, nu putem sta tristi, nu putem avea ura pe altii .... just smile.

Adevărat grăiești.
Like

(05-07-2015, 10:38 PM)soul of darkness Wrote: Da de ce Jony si nu Gigel, Marcel, Mitica, Vasile?

Păi nu? Haha


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Ciocoflender - 05-08-2015

(05-07-2015, 09:04 PM)Warhell Wrote: No fain asa .... tre' sa citesc despre Nietzche, numa de ar avea numele mai usor de pronuntat ..

Eh nu ai liniste cand ai bani. O cumperi boss. Haha Dan Bilzarean dude. Daca rea sa faca o petrecere in care sa fie tinut pe sus de sute de oameni in timp ce se afla cu o bunaciune intr-o barca ... poate face, si o facut .. daca vrea sa stea toata ziua in pat si sa nu fie deranjat, linistit poate sa faca asta.

Se pronunță ceva de genul „Nice”.
Cât despre bani și că-ți cumperi liniștea e una, da' când dai de bani cam trebuie să-i produci în continuare la același nivel și mulți nu se mulțumesc numai cu atât, vor mai mult. Nu e un lucru rău neapărat, dar când te concentrezi pe făcut bani vine o presiune și un stres asupra ta care nu știu cât te lasă să mai fii liniștit. Grin


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Warhell - 05-08-2015

Eh lasa ca o data ce ai bani multi nu e greu sa-i inmultesti. Trebuie sa fii atent putin la orele de economie si aia e. Si pariuri sportive desigur.


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - soul of darkness - 05-08-2015

Cum merge cu bacul Wargell?


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Warhell - 05-08-2015

N-am pretentii sa-l iau din prima...


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - soul of darkness - 05-08-2015

E bine boss, asa te vreau.


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Warhell - 05-09-2015

Nici n-am de ce sa ma strufoc sa-l iau deocamdata. Eu deja am de lucru .. ori schimb becuri si neoane prin tara si scot cate 50 de lei pe zi, ori ma ia un unchi in Germania sa pun panouri solare, sau mai fain, sa am grija de animale la o ferma ... 300 de euro pe saptamana ... in cazul asta ma intorc acasa cu limuzina, in timp ce ma cara un elicopter intr-un avion privat.
Daca nu aveam lucru asigurat, intradevar ma chinuiam sa-l iau .... acuma la simulari am zis ca le dau fara sa invat nimic ... si n-am invatat si am scos 5 la mate si 4 la romana, dar daca invatam puteam sa scot la romana mai mult. Da' no .. patasti.


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Szekemri - 05-09-2015

(05-09-2015, 09:41 AM)Warhell Wrote: Nici n-am de ce sa ma strufoc sa-l iau deocamdata. Eu deja am de lucru .. ori schimb becuri si neoane prin tara si scot cate 50 de lei pe zi, ori ma ia un unchi in Germania sa pun panouri solare, sau mai fain, sa am grija de animale la o ferma ... 300 de euro pe saptamana ... in cazul asta ma intorc acasa cu limuzina, in timp ce ma cara un elicopter intr-un avion privat.
Daca nu aveam lucru asigurat, intradevar ma chinuiam sa-l iau .... acuma la simulari am zis ca le dau fara sa invat nimic ... si n-am invatat si am scos 5 la mate si 4 la romana, dar daca invatam puteam sa scot la romana mai mult. Da' no .. patasti.

Varianta 1: becuri si neoane -> minimul pe economie. kind of. Varianta cam trista.
Varianta panourilor solare: depinzi de unchiul tau. Not good either.
Varianta 3: e scoasa din cele mai bune carti sf., deci nu o comentez.

Pentru un viitor cu mai multe sanse de angajare pe un post bun si un post care sa iti placa, trebuie sa treci prin mai multe chestii inutile cum ar fi facultatea. Alternative ar fi: sa te nasti cu 'gene' de copil cu mult superioare => esti mai inteligent ca altii.. Alta alternativa: sa ajungi foarte bun intr-un domeniu pe care-l iubesti exersand mult acasa. That's my logic.


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Warhell - 05-09-2015

No no .. aia cu ferma e cea mai buna varianta. Sunt niste batranei ce au nevoie de cativa oameni ... singura parte proasta e ca trebuie sa invat germana. Dar pentru 300 de euro pe saptamana nici nu ma mai gandesc. Trebuia sa plece tata, dar nu stie o boaba.
No SF


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - soul of darkness - 05-09-2015

Si totul se invarte in jurul banilor.