World of Gothic - Forum
Discuţiile zilnice din 2015 - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The tavern (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: By the Campfire (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Thread: Discuţiile zilnice din 2015 (/showthread.php?tid=5337)



RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Warhell - 05-09-2015

Clar. Bani Warhell Bani.


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Ciocoflender - 05-10-2015

Dar nu poți să iei BAC-ul și pe urmă să lucrezi?


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Warhell - 05-10-2015

Si daca nu-l iau din prima vrei sa stau un an sa-l dau iara?


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Szekemri - 05-10-2015

(05-10-2015, 09:25 AM)Warhell Wrote: Si daca nu-l iau din prima vrei sa stau un an sa-l dau iara?

Pai nu era si inca o sesiune prin toamna?


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Edd - 05-10-2015

(05-10-2015, 10:12 AM)Terente Wrote:
(05-10-2015, 09:25 AM)Warhell Wrote: Si daca nu-l iau din prima vrei sa stau un an sa-l dau iara?

Pai nu era si inca o sesiune prin toamna?

Este si o sesiune in toamna.


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Ciocoflender - 05-10-2015

(05-10-2015, 09:25 AM)Warhell Wrote: Si daca nu-l iau din prima vrei sa stau un an sa-l dau iara?

Da' de ce spui „nu îl iau” în loc să spui „am să îl iau”? Dacă la simulări ai reușit să iei 4 și 5 fără să înveți, înseamnă că interesul tău este să mai obții încă două puncte la fiecare materie ca să ai media 6, cu toate că mi se pare că merge și un 6-6-5.

Cât despre română, subiectul II este destul de ușor și dacă te concentrezi, îți poți asigura 30 de puncte. Încă 10 puncte din oficiu, ai 4 asigurat. Mai ciupești puțin din primul subiect și din subiectul al treilea și ajungi la nota 6 lejer cu puțin efort. Încearcă să reții câteva idei despre poezii și despre romane pentru că ele au șansele cele mai mari să-ți pice (asta nu înseamnă că basmul și dramaturgia se exclud, dar zic prin probabilitate).

Cât despre matematică mi se pare că s-au simplificat destul de mult subiectele în ultima perioadă ... încearcă să rezolvi primul exercițiu de la fiecare punct și puțin din restul, câte un subpunct și te-ai scos ca un adevărat boss. Da' dacă ai zis că deja ai luat 5, chiar nu cred că-ți va fi prea dificil.

Nu știu ce profil ești și ce vei avea a treia probă, ce-i drept. Dar mi se pare puțin amuzant că ai reușit să te lași de droguri și nu te crezi capabil să iei BAC-ul din prima. Dude, sincer, dacă ai fost în stare să te lași de droguri, înseamnă că ești în stare să muți și munții din loc! Trebuie doar să te mobilizezi puțin și ai timp suficient cât a rămas din luna asta și luna iunie. Și gândește-te că l-ai rezolvat pe ăsta, după gata, ai încheiat capitolul ăsta și poți să muncești liniștit cu diploma de BAC la purtător. Smile


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Ducipal - 05-10-2015

Simt cum se apropie si deja imi este din ce in ce mai cald in zona posterioara.


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Warhell - 05-10-2015

(05-10-2015, 03:32 PM)Ciocoflender Wrote:
(05-10-2015, 09:25 AM)Warhell Wrote: Si daca nu-l iau din prima vrei sa stau un an sa-l dau iara?

Nu știu ce profil ești și ce vei avea a treia probă, ce-i drept. Dar mi se pare puțin amuzant că ai reușit să te lași de droguri și nu te crezi capabil să iei BAC-ul din prima. Dude, sincer, dacă ai fost în stare să te lași de droguri, înseamnă că ești în stare să muți și munții din loc! Trebuie doar să te mobilizezi puțin și ai timp suficient cât a rămas din luna asta și luna iunie. Și gândește-te că l-ai rezolvat pe ăsta, după gata, ai încheiat capitolul ăsta și poți să muncești liniștit cu diploma de BAC la purtător. Smile

Cu siguranta stii cum sa motivezi un om. :clap: Haha
A 3-a proba trebuia sa aleg intre chimie, fizica si biologie si eu clar ma duc pe biologie. Am facut doar 2 ani biologie la liceu da' am inteles mai mult decat in 4 ani la fizica si chimie combinate.

Si da .. e si in toamna ... Ma gandesc ca mi-am pierdut gandul din a lua BAC-ul pe cand mi-am asigurat locuri de munca ... da' no, mai este timp.


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Robi - 05-10-2015

Pai e pacat sa nu dai in toamna daca ai picat doar la o materie de exemplu.


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Warhell - 05-11-2015

Pai daca e asa, dau .. mai este oricum.