World of Gothic - Forum
Discuţiile zilnice din 2015 - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The tavern (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: By the Campfire (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Thread: Discuţiile zilnice din 2015 (/showthread.php?tid=5337)



RE: Discuţiile zilnice din 2015 - cornel - 06-25-2015

Ce mai face lumea?


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - soul of darkness - 06-26-2015

(06-25-2015, 11:48 PM)cornel Wrote: Ce mai face lumea?
Trafic de pufuleti.


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - IronMan - 06-26-2015

(06-25-2015, 11:48 PM)cornel Wrote: Ce mai face lumea?

Eu ma chinui sa-mi schimb poza de la avatar și nu reusesc. Cand o sa intru de la PC o sa pun o poza cu eroare care imi apare.


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - cornel - 06-26-2015

Eu imi omor vara in WoW pe freakz, lol si ocazinal cs go. Haha


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - soul of darkness - 06-26-2015

La multi ani!


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - IronMan - 06-26-2015

(06-26-2015, 12:14 PM)cornel Wrote: Eu imi omor vara in WoW pe freakz, lol si ocazinal cs go. Haha

Imi amintesc cand imi pierdeam timpul pe WoW (in special nopțile). Oricum mi-am facut cativa prieteni cu, care făceam raiduri pe același server care l-ai menționat


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Ducipal - 06-27-2015

Vine bacu' imi bate-n geam,nu-l aud am termopaaaaan!


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Kristi - 06-27-2015

(06-26-2015, 08:02 AM)IronMan Wrote:
(06-25-2015, 11:48 PM)cornel Wrote: Ce mai face lumea?

Eu ma chinui sa-mi schimb poza de la avatar și nu reusesc. Cand o sa intru de la PC o sa pun o poza cu eroare care imi apare.

Incearca iarasi, ar trebui sa mearga.


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - soul of darkness - 06-27-2015

Merge dar e acelasi lucru


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Ciocoflender - 06-28-2015

(06-20-2015, 06:45 PM)soul of darkness Wrote: Mai, mai, mai, am vazut si eu primul episod din Game of Thrones, varianta HBO a beegs.
3 lucruri nu am inteles, cine e ala care o pune pe sor-sa sa se casatoreasca cu ala ca sa ii dea armata, cine sunt aia 2 care il arunca pe Brand din turn si de ce Iisus Hristos e unu' ras jumatate in cap?

Dacă vrei să faci o treabă bună, ia cărțile. Sezonul cinci (ăsta de s-a terminat), e o prostie și chiar nu văd cum ar putea serialul în continuare să explice toate ideile din carte.

Dar hai să-ți răspund la întrebare: ăla de-o pune să se căsătorească cu soră-sa e Viserys Targaryen, iar tipa e Daennerys Targaryen. Ăla vrea să-și reguleze sora, dar mai mult vrea armata ca să cucerească tronul lui Robert Baratheon (ăla bărbos de vine în vizită cu tot alaiul). Targaryenii au fost la putere până când Robert și cu Ned au făcut o mică-mare rebeliune, iar copiii se chinuie să recupereze tronul de la tati.

Ăla de-l aruncă pe Bran de pe geam e Jaimie Lannister, cel care l-a omorât pe rege, adică pe tatăl celor doi blonduți. O să i se spună Kingslayer de multe ori, iar tipa pe care o arde este Cersei, soră-sa și ăsta nu numai că vrea să-și reguleze sora, dar chiar o și face. Haha Problema e că plodul i-a văzut și lor le era teamă că o să dea sifon la rege (Robert, soțul lui Cersei) și că va ieși scandal ca la Vaslui.

Primul sezon e mișto din serial, dar pe măsură ce trece timpul le iau și le încurcă aiurea de tot, încât, am zis, la sezonul 5 una la mână că nu mai înțelegi nimic dacă nu stai pe wiki și a doua la mână că strică foarte mult din cum a fost acțiunea, de fapt, plasată în cărți. În fine, astea sunt niște frustrări personale.

Dacă vrei spoilere sau ceva explicat, vino la mine. Tongue
---

Mult succes celor care dau BAC-ul! Eu am terminat sesiunea destul de repede și m-am angajat. Sper să nu regret. Haha

V-aș fi întrebat ce părere aveți despre legalizarea căsătoriilor între pers. de același sex, dar cred că am primit răspunsul. Atunci, ce ziceți despre atentatele ISIS și despre ieșirea Greciei din zona Euro?