World of Gothic - Forum
Discuţiile zilnice din 2015 - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The tavern (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: By the Campfire (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Thread: Discuţiile zilnice din 2015 (/showthread.php?tid=5337)



RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Warhell - 07-05-2015

Bombardament nuclear asupra Statelor Unite? Haha
Nu man, nu trebuie nici o solutie finala ... eu astept sa se faca pe Marte colonia aia ..
Plec acolo si nu las homosexuali sa vina. Ez Pz


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - soul of darkness - 07-05-2015

Plot twist, nimeresti intr-o nava de homosexuali in drum spre marte...
"Aoleo curuletu meu" Nicusor de la Braila


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Warhell - 07-05-2015

Merg pe jos no


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Szekemri - 07-05-2015

(07-04-2015, 05:21 PM)Kristi Wrote: Ar trebui sa ne pese doar de lucrurile care ne afecteaza fizic sau financiar? Cand avem de-a face cu probleme morale, a spune "Nu ma afecteaza, deci nu ma bag" nu este un raspuns normal. E irelevant daca te afecteaza sau nu. Ce fel de persoana masoara impactul unui rau asupra vietii lui pentru a-si ajusta nivelul de "interes"? Poate ca noi toti face asta uneori, dar e o slabiciune, rusine, lasitate, si egoism. Si nu ar trebui sa fi mandru de asta.

Eu n-am luat in calcul deloc partea fizica si financiara. Interesul scazut din partea mea pentru acest subiect este ca inca nu gasesc pericolele ce pot sa apara. Oameni ce-si pierd afacerile.. hai ma.. in secunda asta e un om pe pamantul asta care isi pierde viata pentru ca ... fara motiv, doar asa. Sau altu' care a murit de foame. Intr-o secunda.

Sa iti pierzi afacerea pentru ca nu poti sa faci un tort de nunta.. sa zicem ca nu vrei sa faci pacate.. pai stai ca tu tocmai ti-ai deschis un local/restaurant in care dai oamenilor sa bea alcool. Unii se vor imbata pentru ca tu ca patron sa iti scoti banii. Aici e mai multa ipocrizie daca nu faci un tort pentru ca vezi sunt religios.

Nu o sa mai comentez subiectul pentru ca ma depasesc unii termeni(n-am auzit de noua dreapta si cei mentionati mai sus). Asta o data, iar a doua oara simt ca protejez homosexualii desi nu stiu daca vreau asta. Haha


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Kristi - 07-05-2015

(07-05-2015, 06:24 PM)Terente Wrote: Eu n-am luat in calcul deloc partea fizica si financiara.

Si daca o iei, se schimba situatia? Smile

(07-05-2015, 06:24 PM)Terente Wrote: Oameni ce-si pierd afacerile.. hai ma.. in secunda asta e un om pe pamantul asta care isi pierde viata pentru ca ... fara motiv, doar asa. Sau altu' care a murit de foame. Intr-o secunda.

Nu inteleg. O viata nu e importanta? Daca Hitler omora doar un om, asta facea nazismul o ideologie morala? Nu e vorba de oameni care-si pierd pur si simplu afacerile, ci despre oameni care-si pierd afacerile + cam tot ce detin (ei au zis ca nu-si permit sa plateasca o amenda de 135,000 de dolari) pentru ca nu vor sa accepte noua gandire degradata pe care fascistii din LGBT vor sa o raspandeasca in societate, gandire care este in contradictie cu propria religie.

(07-05-2015, 06:24 PM)Terente Wrote: Sa iti pierzi afacerea pentru ca nu poti sa faci un tort de nunta.. sa zicem ca nu vrei sa faci pacate.. pai stai ca tu tocmai ti-ai deschis un local/restaurant in care dai oamenilor sa bea alcool. Unii se vor imbata pentru ca tu ca patron sa iti scoti banii. Aici e mai multa ipocrizie daca nu faci un tort pentru ca vezi sunt religios.

Sunt destul de sigur ca nu serveau alcool, asa ca nu e ipocrizie din partea lor sa refuze sa participe la ceva considerat imoral de religia lor. Si nu e vorba despre facut un tort, ci despre faptul ca acela este tortul unei "casatorii" gay, si astfel ei ar fi participat la acea degradare a casatoriei prin pregatirea tortului. Exista cofetarii detinute de homosexuali, crezi ca ei ar accepta sa-ti pregateasca un tort pe care sa le ceri sa scrie: "Casatoria este doar intre un barbat si o femeie" ? Nu. Crezi ca proprietarii musulmani de cofetarii pot fi obligati sa faca torturi pe care sa scrie: "Crestinismul este religia corecta" ?

Chestile astea nu se vor termina aici, odata ce sustinatorii LGBT realizeaza cat de usor pot face bani, crezi ca nu vor repeta episodul asta? Ei cu mentalitatea lor de fascisti nu se vor opri pana cand toti oameni se vor inchina inaintea orientarii lor sexuale. Incepe deja sa devina ilegal sa fi crestin, dar ma gandesc ca pe tine nu te-ar interesa daca o persoana ar fi bagata in puscarie pentru zeci de ani deoarece refuza sa accepte ca un caine este de fapt o pisica? Si-ar merita soarta persoana aceea, nu? Grin

Tare imaginea Haha [Image: fFk6ts0.jpg]


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Edd - 07-05-2015

Sincer sa fiu, nu inteleg cu ce te afecteaza asta pe tine, Kristi.

Trebuie sa accepti ca viata din ziua de azi e diferita de ceea ce citeai in Biblie si ca nu poti face nimic in legatura cu asta. Nici eu nu sunt de acord cu homosexualii, dar cum nu pot face nimic nu prea imi pasa de acel procent de 1% din oameni care au tendinte diferite de ale noastre. Flower

Show Content



RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Kristi - 07-05-2015

(07-05-2015, 10:16 PM)Tendo Wrote: Sincer sa fiu, nu inteleg cu ce te afecteaza asta pe tine, Kristi.

De ce ma afecteaza? Daca-mi citesti cu atentie postarea asta, asta si asta o sa intelegi. Smile

(07-05-2015, 10:16 PM)Tendo Wrote: Trebuie sa accepti ca viata din ziua de azi e diferita de ceea ce citeai in Biblie

Vrei sa spui ca moralitatea se schimba cum bate vantul? Azi e ilegal sa furi si maine o sa se legalizeze? (<- e o intrebare retorica, normal ca ateismul nu are nimic obiectiv in el Grin ) Dumnezeu a creat institutia casatoriei si El e cel care ii da definitia... si acel Isus in care cred eu a inviat din morti, si cred ca asta ii da mai multa autoritate decat are Curtea Suprema ca sa vorbeasca despre ce inseamna casatoria cu adevarat. Smile


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Edd - 07-05-2015

Quote:Vrei sa spui ca moralitatea se schimba cum bate vantul?
Nu spun ca moralitatea se schimba cum bate vantul, dar cred ca >2000 de ani e mai mult decat suficient ca oamenii sa isi schimbe felul de a gandi.
Quote: Daca-mi citesti cu atentie postarea...
Daca am inteles te deranjeaza pentru ca iti pasa de viitorul generatiilor urmatoare si ca nu vrei sa se legalizeze si incestul etc in urma legalizarii casatoriilor gay.

Eu inca imi sustin punctul de vedere, atata timp cat nu sunt afectat direct de asta nu ar trebui sa imi pese.

Si ca ultima intrebare, de ce nu vine acel Isus care a inviat din morti si zica : "Nu e bine ceea ce faceti?", de ce lasa omenirea sa ajunga in halul in care e acum daca ii pasa atat de mult de oameni?


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Warhell - 07-05-2015

Numa eu ies noaptea afara si ma rog sa vina extraterestrii mai repede?
Mie mi sa nu se sperie de ce vom deveni ...


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - soul of darkness - 07-05-2015

(07-05-2015, 11:33 PM)Warhell Wrote: Numa eu ies noaptea afara si ma rog sa vina extraterestrii mai repede?
Mie mi sa nu se sperie de ce vom deveni ...
Nava de extraterestru cu motor, ia-ma si pe mine-n zbor.