World of Gothic - Forum
Discuţiile zilnice din 2015 - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The tavern (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: By the Campfire (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Thread: Discuţiile zilnice din 2015 (/showthread.php?tid=5337)



RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Ciocoflender - 07-08-2015

Sper că au fost subiecte mai relevante anul ăsta la istorie. Anul trecut am crezut că mă ia cancerul când am citit „relațiile internaționale în spațiul românesc în sec. XIV-XV”.

N-a dat nimeni BAC-ul la economie? Sad


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - cornel - 07-08-2015

La anu sunt mare istoric... si tot nu am habar ce sa dau a 3 a proba(Logica,Psihologie,Economie,Sociologie,Filozofie)


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Warhell - 07-08-2015

Logica ez pz


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Ducipal - 07-08-2015

Nu cred ca prindeti bac mai usor ca asta.


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Zamolxis1 - 07-08-2015

@Roby: Am greșit conditia la logaritm. :/. Sa știi ca a fost foarte foarte usor. O sa fie concurenta imensa anul asta la faculta. Btw, felicitări pentru rezultatele obținute.
@Hegan: Bine te-am regăsit. Stau temporar ca bag tare cu admiterea. Smile


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Ducipal - 07-09-2015

Nu cred ca ar trebui sa-ti faci griji pt admitere.Cunosc si eu pe unii de vor la drept,n-au idee care-i pluralul la moneda.Ma rog,asta se intampla in zona asta a tarii,nu stiu cum se intampla in partea aia mai civilizata Haha.Strange bani de barou.


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Zamolxis1 - 07-09-2015

Ma stresez ca nu vreau sa trec prin facultate ca gasca prin apa, iar dupa sa fiu un alt vânzător la Kaufland cu diploma de Drept. Si nu e chiar atat de usureanu admiterea. Vad eu, oricum mersi de sfat, e bine venit. Grin


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Robi - 07-09-2015

Ce concurenta, ca 90% din aia ce o luat bacu au media intre 6 si 8. Haha
Si promivabilitatea prin Timis o fo 63% parca.
Oricum, parca nu trebuia sa pui condintie daca faceai demonstratia. Cel putin asa am facut eu la aia cu radical.


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Ciocoflender - 07-09-2015

(07-08-2015, 10:26 PM)cornel Wrote: La anu sunt mare istoric... si tot nu am habar ce sa dau a 3 a proba(Logica,Psihologie,Economie,Sociologie,Filozofie)

Gândește-te din timp la ce vrei să dai pentru facultate și să se regăsească materia în cauză cu materiile de la admitere - asta dacă este cazul -

Eu am făcut colegiul economic și am ales economia în fața geografiei (nu m-a pasionat geografia României, dar tot am fost întrebat la BAC despre un oraș din Bulgaria cu ieșire la Marea Neagră, asta în ciuda faptului că ai mei colegi mergeau vară de vară la bulgari, la mare) și am dat admitere la ASE. Din câte am înțeles, s-a revenit la dosar la ei ... dar am dat admitere, tura asta pe bază de dosar, la Universitatea București pentru facultatea de științe politice la secțiunea studii de securitate, unde de altfel m-am și băgat. Și uite că mai am un an și-i pun cruce!

Oricum, gândește-te bine ce vrei să faci cu facultatea. Dat fiind că am avut perspective pentru ceva umanist, am zis măcar să iau ceva care știu că mi-ar face plăcere să studiez. În orice caz, nu am încredere în învățământul educațional că va fi în stare să mă formeze pentru o profesie ... cred că asta ține de cum te pregătești tu mai mult.


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Warhell - 07-09-2015

(07-09-2015, 01:14 AM)Ducipal Wrote: Nu cred ca ar trebui sa-ti faci griji pt admitere.Cunosc si eu pe unii de vor la drept,n-au idee care-i pluralul la moneda.Ma rog,asta se intampla in zona asta a tarii,nu stiu cum se intampla in partea aia mai civilizata Haha.Strange bani de barou.

Ma scuzati ca va intrerup din discutile astea inteligente, da' ma macina ceva.
Inteleg pluralul la moneda, monezi ... dar ala care o inventat cuvantu lapte chiar s-o fi amuzat.
Auzi aicea.
ADU-MI 2 LAPTI! LAPTI! Lapti! lapti! lapti

2 cutii de lapte nu se pune. Ca pot sa iti aduc 2 cutii de lapte goale man

Si inc-o revelatie. Creierul si-a pus numele singur, asa-i? Practic el ne-a spus ca el se numeste creier?
Cu cat vrei sa intelegi mai mult viata asta cu atata devine mai ciudata .