World of Gothic - Forum
Discuţiile zilnice din 2015 - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The tavern (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: By the Campfire (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Thread: Discuţiile zilnice din 2015 (/showthread.php?tid=5337)



RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Ducipal - 08-04-2015

De maine ma apuc de sala.


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Warhell - 08-04-2015

Si eu de maine ma las de fumat.

...


..

..

PFAA! Era sa ma cred!

Nu man, acuma serios. Eu consider ca daca un pachet imi ajunge 4 zile acasa is ok.


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Ducipal - 08-04-2015

Mie 2 si sunt si cu bunica mea si uneori si cu mama si tata din care doar mama stie ca fumez,si sta bunica mea cu ochii pe mine ca la nebuni,tot reusesc sa fumez ca o vaca,cred ca ma voi lasa.


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Warhell - 08-04-2015

Ai mei n-au treaba. Nu fumez de pe banii lor, fumezi de pe ai mei asa ca nu le prea pasa. Amandoi s-or lasat din cauza mea cand eram mic numa asta i-o cam enervat da' nu-i problema.
Atata ca in casa nu pot ... da' ce-i drept ii mai bine ca uneori mi lene sa ies in curte sau pe terasa si asa mai economisesc din tigari.
De cand or schimbat Marlboro si l-o facut cu mai putin miros si filtru si d'alea numa d'astea fumez .. inainte nu-mi placeau da' acuma is foarte ok.

Is Master Guardian I. My quest is done.


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Ducipal - 08-04-2015

Si eu dar parca fumez prea multe daca fumez d-alea.Mie mi-e "rusine" doar de tata,nu vreau sa afle.


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - soul of darkness - 08-04-2015

Trebuie sa ii spui, o sa te felicite.


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Ducipal - 08-05-2015

Cu un sut in cur.


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Warhell - 08-05-2015

Eu cand le-am spus la ai mei ca fumez acum un an am fost extrem de subtil.
FAZA I - MAMA : Mi-am pus un pachet de tigari in buzunarul de la haina si cand o dat s-o puna la spalat l-o gasit. I-am spus ca ii a lu unui coleg din clasa si nu poate sa-l duca acasa ca-i dau casu parintii .. si m-o intrebat daca fumez .. si i-am zis ca asa cand ma plictisesc mai trag la scoala. O fost mai suparata o zi da' i-o trecut. Tot n-am putut fuma acasa.
FAZA II - TATA : Imi povestea de cand era in puscarie la Budapesta (o vrut sa treaca granita la austrieci sa lucreze si sa scape de comunisti). Mi-o zis c-o furat cateva cartuse de Asoos inainte sa-l bage si cam era singuru cu tigari de pe acolo .. si io mai prost ce m-am gandit, hai sa-i aduc aminte de puscarie si sa-i fac cadou o tigara Asoos. O ras si mi-o zis ca de unde o am si mi-o zis ca daca fumez maxim una pe zi.
A doua zi mi-am scos o tigara afara si am profitat ca era beat.
M-o chemat la el in camera sa fumez, el care zicea ca mi le baga pe gat inainte cu cateva luni. Haha

FAZA III - BUNICU : Aici n-o fost bai da' chiar mi-o fost rusine, el ma sponsorizeaza cu cate un milion pe luna si imi era ca nu mai imi da .. el fuma foarte putin, si doar cat o fost in armata cand se plictisea. Da' n-o avut treaba ..

Cu timpu de la una pe zi maxim am trecut la 4-5 ... Haha da' nu-i mai prea pasa ca stie ca nu ma poate opri acuma


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Ducipal - 08-05-2015

Cand sunt singur la bucuresti fumez cam 15 daca stau in casa,daca ies in oras un pachet jumatate.Acum cand voi incepe viata saraca de student voi incerca sa-mi iau tuburi d-alea si sa-mi cumpar tutun,am fumat sunt bune doar ca trrebuie sa stai sa ti le faci,iesi si mai iefitin cu destul de mult.


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Szekemri - 08-05-2015

Da' de ce fumați voi? Așa ca o întrebare să treacă timpul.