World of Gothic - Forum
Discuţiile zilnice din 2015 - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The tavern (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: By the Campfire (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Thread: Discuţiile zilnice din 2015 (/showthread.php?tid=5337)



RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Warhell - 08-16-2015

Ala-i si boland


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - soul of darkness - 08-16-2015

Insomniacule.


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Edd - 08-16-2015

Ce mult s-a schimbat forumul in ultimul timp, adica nu mai e deloc la fel cum era cand am intrat eu la inceput. Numai discutii despre pariuri la cs, etc, Gothic dispare usor usor. [nesigur]


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Szekemri - 08-16-2015

(08-16-2015, 07:22 PM)Tendo Wrote: Ce mult s-a schimbat forumul in ultimul timp, adica nu mai e deloc la fel cum era cand am intrat eu la inceput. Numai discutii despre pariuri la cs, etc, Gothic dispare usor usor. [nesigur]

Da. Wogul e mort. Nu stiu daca o sa-l mai resusciteze cineva. Adica daca o sa vrea cineva sa faca asta, o sa fie din nou ok.

M-am temut de momentul in care o sa ajungem in situatia in care se afla wogames-ul de acum vreun an. Momentul in care 'echipa administrativa' nu mai are timpul si cheful de a-si da interesul pentru mentinerea wogului pe linia de plutire.

Chiar ma gandeam azi sa propunem niste schimbari... la nivelul cel mai de sus.


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Ducipal - 08-16-2015

Hai ba,e clar,nu stiu ce visati voi acolo,sunt aici din 2008 in ***** si a mers bine cam 3 ani,dupa na,a devenit asa ca un forum random,discutii diverse pe teme diverse,ca intre prieteni.Toti cei care au mai postat in topicurile cu Gothic o faceau probabil asa din obligatie.Nu ai cum sa resuscitezi ceva ce e deja adanc ingropat.Gothic este un joc pe care deja il stim cu totii,e un joc vechi,n-are cum sa prinda la public,eu am incercat sa-l introduc unor prieteni,"are grafica de *****",lumea azi cauta grafica si gameplay si chestii,nu un story frumos.Gothic este un joc mort.
In concluzie nu ai cum sa resuscitezi ceva ce-i deja mort de multi ani.


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - cornel - 08-16-2015

Singura resuscitare ar fi:Elex sa aiba mult succes si ceilalti sa incerce si vechile jocuri create de PB....


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Szekemri - 08-16-2015

(08-16-2015, 08:30 PM)Ducipal Wrote: Hai ba,e clar,nu stiu ce visati voi acolo,sunt aici din 2008 in ***** si a mers bine cam 3 ani,dupa na,a devenit asa ca un forum random,discutii diverse pe teme diverse,ca intre prieteni.Toti cei care au mai postat in topicurile cu Gothic o faceau probabil asa din obligatie.Nu ai cum sa resuscitezi ceva ce e deja adanc ingropat.Gothic este un joc pe care deja il stim cu totii,e un joc vechi,n-are cum sa prinda la public,eu am incercat sa-l introduc unor prieteni,"are grafica de *****",lumea azi cauta grafica si gameplay si chestii,nu un story frumos.Gothic este un joc mort.
In concluzie nu ai cum sa resuscitezi ceva ce-i deja mort de multi ani.

Rpg-uri 'noi' au fost incepute la un an de cand m-am inregistrat eu parca. Un an doi. Pana in 2012-2013 forumul a fost in stransa legatura cu Gothicul. Unele dintre quizuri si concursuri au prins bine, unele da, au fost cam trase de par.

Hai sa resuscitam si sa inlocuim partea creierului. Adica sa schimbam subiectul principal al forumului si partea wogului (gothic) sa o arhivam si sa o punem intr-un loc frumos.


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Warhell - 08-16-2015

Sa va bucurati ca mai sunt si discutile astea ca de nu era mai mort decat ii ...


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Ducipal - 08-16-2015

Discutii pe care le avem eu tu si Robi si care nu intereseaza pe nimeni Haha


RE: Discuţiile zilnice din 2015 - Szekemri - 08-16-2015

(08-16-2015, 09:16 PM)Ducipal Wrote: Discutii pe care le avem eu tu si Robi si care nu intereseaza pe nimeni Haha

Chiar sunt seci discutiile recente de pe aici. Ce ziceti, incercam sa ne orientam catre un alt subiect principal de discutie?

O idee care tocmai mi-a trecut prin minte. Mi-am aduc aminte de desenele pe care le-a facut Robi. Ar fi smecher sa ne orientam pe partea asta. Sau si spre partea asta.