World of Gothic - Forum
Gothic III: Ajutor - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The Colony (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Lord Andre's Barracks (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Thread: Gothic III: Ajutor (/showthread.php?tid=813)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48


RE: Gothic III: Ajutor - Carnage - 04-24-2011

Nu trebuie sa faci nimic.


RE: Gothic III: Ajutor - cornel - 04-24-2011

Eu am terminat jocul si cu Xardax si cu Inos si cu Beliar....desi cu Inos devi Regele Myrtanei...


Ajutor. Sper sa aveti rabdare sa cititi tot ce am scris. - XC Ianny ### - 05-15-2011

Buna tuturor !
Oameni buni, am mare nevoie de ajutor din partea voastra.Cred ca sunt foarte aproape de a termina jocul dar m-am blocat. Deci va rog sa ascultati ce s-a intamplat in timp ce jucam:


Ma plimbam eu frumos prin desert si mi-am dat seama ca trebuie sa dechid templul de langa Mora Sul iar eu nu gaseam cheile.( nici nu imi venea prin minte ca sunt aproape de a termina jocul ). Am incercat mult sa le gasesc, nu aveam decat una din 5. La un moment dat am gasit o intrare in templu pe sus. M-am urcat pe el si m-am aruncat, intrand in templu. Am batut tot ce era acolo si am luat artefactele si tot ce era mai important pe acolo dupa care m-am dus la Xardas si i-am zis ca am toate artefactele. El mi-a zis sa le distrug in cuptorul de ore din nordmar. Asa am si facut. Cand m-am intors la el mi-a spus sa-i omor pe Rhobar si Zuben si sa iau sceptrele de la ei. Asa am si facut dar cand m-am intors la Xardas a spus ca e foarte bine ce am facut si ca o sa imi trebuiasca mai tarziu sceptrele. Eu credeam ca se va termina jocul, ca voi pleca cu el in unknown lands dar acum nu mai stiu ce sa fac.

Am nevoie de ajutorul vostru. Sper sa primesc cat mai multe raspunsuri.

Si as mai avea niste intrebari minore pe langa asta :

De unde invat magia Meteor ?
Inainte sa plec cu Xardas ar fi bine sa mai rezolv questuri la orci ? ( eu pana acum am fost de partea rebelilor dar daca tot am ales sa plec cu xardas cred ca as putea sa mai fac misiuni si pt orci )
Inainte sa plec cu Xardas in unknown lands pot elibera toate orasele, adica sa bat cam tot ?

Astept cu nerabdare raspunsurile voastre. Va multumesc, cu stima Ianny.


RE: Gothic III: Ajutor - Raducu' - 05-15-2011

Uite asta cred ca te poate ajuta.


RE: Gothic III: Ajutor - XC Ianny ### - 05-15-2011


Multumesc. Azi am stat toata ziua cu ochii pe forum asteptand raspunsuri. Am citit ce era pe acolo. Deci eu acum trebuie sa eliberez Myrtana ca sa plec cu xardas ? Ca am facut tot ce mi-a cerut si acum nu mai vorbeste cu mine. Daca eliberez myrtana o sa pot pleca ? Ma gandeam sa nu fie vreun bug sa nu mai vorbeasca cu mine...pff...


Dar totusi nu cred ca e chestia asta cu eliberatul...Cred ca e altceva dar nu stiu ce. Am omorat pe rhobar si zuben, am sceptrele, am distrus artefactele lui adanos. Nu imi dau seama ce ar putea fi.



RE: Gothic III: Ajutor - Altair xD - 05-15-2011

Dute direct la Portal!


RE: Gothic III: Ajutor - Carnage - 05-15-2011

(05-15-2011, 04:07 PM)Altair Wrote: Dute direct la Portal!

El nu stie unde este Portalul, nici eu nu mai tin minte dar trebuie sa fie una din astea 2:

[Image: nof14w.jpg]


RE: Gothic III: Ajutor... - XC Ianny ### - 05-15-2011

Mersi mult de ajutor. Foarte folositoare harta dar pana la urma am ales sa termin jocul cu Innos. Cred ca e cel mai tare joc la single pe care l-am jucat pana acum ( nu ca as fi jucat prea multe, putine jocuri mi-au placut dar asta chiar ma impresionat ).

O sa incerc si Gothic 4 dar din cate am auzit nu prea are legatura cu seria gothic..asta nu suna prea bine Sad


RE: Gothic III: Ajutor - Raducu' - 05-15-2011

Incearca Gothic 1, Gothic 2 si Risen. Wink


RE: Gothic III: Ajutor - D13g0 - 05-15-2011

mie gothic 1 si 2 mi sau parut foarte bune pe langa gothic 3