World of Gothic - Forum
Gothic III: Ajutor - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The Colony (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Lord Andre's Barracks (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Thread: Gothic III: Ajutor (/showthread.php?tid=813)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48


RE: Gothic III: Ajutor...!. - XC Ianny ### - 05-15-2011

gothic 1 si 2 le stiu pe de rost. Mai ales la g1 cred ca stiu unde se afla fiecare planta Haha


RE: Gothic III: Ajutor - kelokata - 05-26-2011

Spune juniorul meu ca este Paladin si ca a fost trimis de catre Rhobar II la manastirea din Nordmar,acolo a vorbit cu Innos printr-o statuie a lui si ca a primit o sabie de foc.Intrebarea este cam ce ar trebui sa faca in continuare ?
Multam mult.


RE: Gothic III: Ajutor - Szekemri - 05-26-2011

(05-26-2011, 09:53 PM)kelokata Wrote: Spune juniorul meu ca este Paladin si ca a fost trimis de catre Rhobar II la manastirea din Nordmar,acolo a vorbit cu Innos printr-o statuie a lui si ca a primit o sabie de foc.Intrebarea este cam ce ar trebui sa faca in continuare ?
Multam mult.

Cu siguranta Innos i-a mai dat si alta misiune. Smile. Cum ar fi eliberarea oraselor de orci sau misiunea de gasire a artefactelor divine ale lui Adanos.


RE: Gothic III: Ajutor - kelokata - 05-27-2011

Multam Marian,ii aduc la cunostinta maine dupa ce vine de la scoala. :-)))


RE: Gothic III: Ajutor - kelokata - 05-28-2011

Ce trebuie facut dupa ce sunt eliberate orasele de orci si hasisini?
Sunt 4 carti numite ,,Grandpas legacy,,.Cam ce se face cu ele?
Multumesc mult.


RE: Gothic III: Ajutor - Carnage - 05-28-2011

Cauta-l pe Xardas prin nordul Nordmarului cat despre acele carti, e doar o poveste in rama Wink.


RE: Gothic III: Ajutor - kelokata - 05-29-2011

Multam mult.Cu cartile nu am inteles exact ce ai spus(ca e doar o poveste in rama???-adica?)



RE: Gothic III: Ajutor - Carnage - 05-30-2011

Ai cititi Hanul Ancutei? Acolo sunt multe povesti in rama.Poveste in rama inseamna de fapt o povestioara intr-o alta poveste Smile.


RE: Gothic III: Ajutor - kelokata - 05-31-2011

1.Stiti cumva unde se gasesc lurkerii: satiated lurkers (cumva pe la Silden?)
2.Este o tabara de rebeli Nemora,de acolo primesc o misiune de la un rebel pe nume Finley sa mearga sa eliberam orasul Trelis.Intrebarea este daca mai poate veni si altcineva cu luptatorul si Finley ?
3.Pe langa cascadele de la Silden sunt niste druizi: Runak si Torn si niste orci vanatori de druizi.Si unii si altii imi dau misiuni sa ii elimin pe fiecare.Cum este mai bine? Pe care sa ii elimin:pe druizi sau orci?
4.In tabara de rebeli din nord numita Okara este un fierar pe nume Mannig care ma pune sa ii aduc pe disparuti,pe unul din ei,un paladin il cheama Karlen.Unde se gaseste acest paladin?
Multam.


RE: Gothic III: Ajutor - Edg - 05-31-2011

1. Satiated lurker (este doar unul) si se gaseste pe malul lacului de langa Silden, intre Okara si Silden.
2. Il poti lua pe Tyler (sau cum se numea cel ce sta langa Finley) cand decizi cu Finley sa mergi spre Trelis.
3. Depinde de tine - daca vrei reputatie cu Orcii, pentru a lua armuri de la ei si a merge la Kan, ucide druizii, daca nu doresti asta poti ucide orcii, depinde cu cine vrei reputatie in principal.
4. Karlen va merge in Nemora imediat ce seful taberei va spune ca are nevoie de un om puternic. In orice caz, Karlen e in drumul dinspre Nemora spre Varant, undeva pe camp la un foc de tabara. Se vede lumina de la distanta, il vei gasi usor.
Pentru Okara sunt:
-Un mag al focului (iar nu imi amintesc numele).
-Un miner care sta in padure (nu imi amintesc numele, de asemenea).
-Doi vanatori care stau in niste ruine, unul e Candela si mai este unul, dar stau impreuna, nu ar trebui sa il ratezi.
-Un luptator puternic intre Silden si Okara, langa o mina parasita.
-Un luptator ascuns intr-o pestera, undeva in padurile din dreapta Okarei (cand stai cu fata spre intrarea taberei).