World of Gothic - Forum
Gothic III: Ajutor - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The Colony (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Lord Andre's Barracks (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Thread: Gothic III: Ajutor (/showthread.php?tid=813)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48


RE: Gothic III: Ajutor - kelokata - 05-31-2011

Multumesc mult in numele juniorului meu,ca pentru el intreb,de fapt el ma pune sa va intreb pe forum.:-)))
De fapt la intrebarea 4 nu a inteles: el vrea sa stie de fapt unde este acest paladin.


RE: Gothic III: Ajutor - Edg - 05-31-2011

Am modificat postarea si am mentionat locatia... daca nu se descurca asa, am sa marchez pe o harta locatia. Oricum, cu placere Smile.


RE: Gothic III: Ajutor - kelokata - 05-31-2011

OK,multam mult de tot.Juniorul te roaga sa ii marchezi pe o harta si sa scrii cine e fiecare.Scuze de deranj.Poate ma revansez si eu cumva.


RE: Gothic III: Ajutor - Edg - 05-31-2011

Am gasit o harta care ar putea ajuta si mai tarziu. Oamenii pentru Okara sunt scrisi sus cu portocaliu, iar Karlen e la numarul 45, pe langa Nemora.

Show Content



RE: Gothic III: Ajutor - kelokata - 06-02-2011

Multam mult pentru harta.
Ce trebuie facut ca sa devina un adevarat nomad sau watermag?(nu va mirati dar vrea sa incerce fel si fel de ,,incarnari,, :-)) )
Prin preajma orasului Mora Sul este o oaza unde s-au asezat hasisinii si acolo cica e o pestera unde te duce un nomad de la ruine, Sanuyem.In pestera e o tabara de nomazi unde sunt : Merdarion si Kayor.Cum se poate face sa il ia pe Kayor si pe nomazi sa elibereze orasul Mora Sul ? Zice ca a mai facut chestia asta dar nu mai reuseste.
Multumesc mult.



RE: Gothic III: Ajutor - Edg - 06-02-2011

Pai trebuie sa gaseasca cheile de la templul din Mora Sul, sa ia artefactul din templu, sa se intoarca si nomazii vor fi de acord sa atace orasul.
Iar ca sa devina un adevarat "Nomad"... eventual sa lupte doar de partea nomazilor, sa poarte hainele lor, sa invete skill-ul "Water mage" si magiile lui Adanos. Chestii de genul asta.

Oricum, nu-l blameaza nimeni pe pusti, are imaginatie si asta e bine. La jocul asta daca nu-ti folosesti putin imaginatia sa intelegi povestea intr-un mod real si sa o transformi dintr-o simpla serie de comenzi C++ intr-o aventura, degeaba joci.


RE: Gothic III: Ajutor - kelokata - 06-02-2011

Multumesc mult pentru raspuns Edg.
Stii cumva de existenta unor dragoni pe langa Al Shedim si Geldern ? Si cam pe unde sunt ?
Multam mult.


RE: Gothic III: Ajutor - Edg - 06-02-2011

In drumul dinspre Bakaresh spre Al Shedim, langa o casa veche, arsa, din lemn, este un dragon. Celalalt intre niste ruine de pe un deal inalt langa mina de sulf a Geldern-ului. Se vede un turn si niste ruine pe dealul de langa - sunt usor de observat, insa mai greu de urcat pana sus.
Mai sunt doi sub Cape Dun, dar probabil i-a gasit.

4 in total in joc.


RE: Gothic III: Ajutor - kelokata - 06-02-2011

Oau,foarte fain.Ce bucuros v-a fi juniorul maine cand o sa vada raspunsul tau.Da,parca zicea de ceilalti 2 din CapeDun ca stie de ei.
Multam foarte mult.Le ai nu gluma cu Gothicul 3.De fapt juniorul ma pune sa intreb din toate Gothicele inclusiv din NotR.


RE: Gothic III: Ajutor - kelokata - 06-04-2011

Salut
Unde se gasesc cele 4 chei pentru a deschide templul Al Shedim? Una din ele este la Lester cumva?
Exista o armura Orc Armor si daca da unde ? Seamana cu una de paladin.
De la cine se poate invata abilitatea de a lupta cu 2 sabii ?
Se poate merge cu nomazii sa eliberez orasul Braga de hasisini ?
Multam.