World of Gothic - Forum
Gothic III: Ajutor - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The Colony (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Lord Andre's Barracks (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Thread: Gothic III: Ajutor (/showthread.php?tid=813)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48


RE: Gothic III: Ajutor - kelokata - 06-06-2011

Multam mult old nick pentru raspuns.Orice informatie este importanta.Referitor la ultima fraza: ai mare dreptate,eu prefer sa merg... :-)))

Stima maxima.
Cum se poate invata Army of Darknnes ?
Exista un personaj Yespar pe langa orasul Ben Erai care este nomad sau robber ?
Multam.


RE: Gothic III: Ajutor - old nick - 06-06-2011

(06-06-2011, 08:46 PM)kelokata Wrote: Cum se poate invata Army of Darknnes ?
Exista un personaj Yespar pe langa orasul Ben Erai care este nomad sau robber ?
Multam.

Yespas este seful unei bande de talhari care isi face veacul la vest de Ben Erai,in desert.Despre army of darkness nu stiu nimic, nu prea m-a interesat magia.Smile


RE: Gothic III: Ajutor - Edg - 06-06-2011

Army of Darkness - exista pergamente in joc, insa poti invata cand ii dai cele 5 artefacte ale lui Adanos lui Beliar.
Oh, cu toate astea poate avea skill-ul de maestru cu doua sabii daca face sau gaseste sabia "Master sword".


RE: Gothic III: Ajutor - kelokata - 06-06-2011

Multumesc mult la amandoi.


RE: Gothic III: Ajutor - kelokata - 06-08-2011

Salut,stie cineva cum se pot invata vrajile: meteor,word of dominance,bless weapon si night to day.
Unde se poate gasi banditul Ivan ? Unde ar putea fi cheia de la Sigmor's chest ? Unde se poate gasi arbaleta krash morra ?
De la cine se poate invata abilitatea de a face sageti explozibile si otravitoare ?
Multumesc.


RE: Gothic III: Ajutor - Szekemri - 06-08-2011

(06-08-2011, 08:14 PM)kelokata Wrote: Salut,stie cineva cum se pot invata vrajile: meteor,word of dominance,bless weapon si night to day.
Unde se poate gasi banditul Ivan ? Unde ar putea fi cheia de la Sigmor's chest ? Unde se poate gasi arbaleta krash morra ?
De la cine se poate invata abilitatea de a face sageti explozibile si otravitoare ?
Multumesc.

Mercenarul Ivan se ascunde in jurul Geldernului. Sigmor se afla in posesia cheii, daca nu ma insel.

Momentan doar la aceste intrebari am fost in stare sa-ti raspund.Smile


RE: Gothic III: Ajutor - Edg - 06-09-2011

Pergamentele le gasesti pe parcursul jocului in Old Chests - ti-am dat lista aia. Krash Mora e printre ultimele arme din Heavy Chests - ti-am dat lista. Sageti otravitoare inveti de la alchimistii din Varant, iar sageti explozibile de la un alchimist din Nordmar, sta intr-o casa in salbaticie pe langa Hammer Clan.


RE: Gothic III: Ajutor - kelokata - 06-09-2011

Multam Marian si Edgar,OK si asa,restul completeaza Edgar.Scuze Edgar,asa este, mi-ai dat lista dar nu am transferat-o la junior.Mea culpa.


RE: Gothic III: Ajutor - kelokata - 06-12-2011

Salutare.
Unde se pot gasi Nordmar nogginfog ?
In ce cufere se pot gasi armuri?
Multumesc.


RE: Gothic III: Ajutor - kelokata - 06-12-2011

Inca cateva intrebari:
1.unde poate fi gasita tabara lui Hanson si lupul lui Graypelt?
2.mai exista alti 2 demoni in Nordmar? unul cumva in manastire si celalalt cumva langa un cerc de piatra?
Multam.