Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Level Up!
#11
Eu foarte rar folosesc cheaturi, doar cand vreau sa-mi fac de cap, dar la levelu pe care-l am acuma in g2 pot sa-mi fac de cap si asa Tongue
Folosind exploits gasite in joc, trisezi, nu in mod direct, nu prin marvin dar trisezi; o diferenta e ca la buguri de exp iti pierzi timpul degeaba, daca tot esti cheater, dai insert, cum zice Stuart, la o xp_map si gata.... dar se duce tot farmecul jocului.
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#12
Vorbeam despre exploituri si bugguri ingame Stuart. Asa nu ai nevoie de insert map sau nush ce. Ai 3 personaje care te ajuta sa iti faci personajul full option ca sa zic asa :
1. insert ch - charcater helper iti da tot ce tine de skill ( LP si altele )
2. insert sh - te duce in ce capitol al povestii vrei
3. insert pc_itemfeller - il omori sau preei controlul lui si gaseshti tot ce rvei pe el, armuri quest itames, arme, plante, potiuni, consumabile, etc
Stand up for something or die for nothing.
replyReply
#13
Da... story helper, character helper......am mai vorbit despre ei in alt thread (Cheats), trecem acolo cu discutia asta.

Acum On-Topic. Level, eu am mai facut in NotR intorcandu-ma in Jarkhendar si petrecand ore intregi omorand swampsharks, dragon snappers (uff) sau ce am mai gasit...
*cu postul asta imi raspund singur la prima intrebare, cand am deschis threadul acesta Haha)
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#14
mie unu mi-a placut mult sa joc ca Ranger Grin adica am mers mult pe DEX si Bow. nuprea ma atrag crosbow-urile. si ca sa fie si mai real ma duceam la tabara vanatorilor stateam cu Dragomir si ma duceam si vanam mobbs prin padure. Apoi cum dadeam capitolu ma intorceam iar sa omor mobby care se respawnasera. Oricum in NOTR dupa ce am descoperit Claw of Beliar am cam abandonat Ranger tactics pt k imi placea prea mult arma. Am avut-o k 1handed. Ma duceam in VoM si in Jarkhendar sa omor mobbs. cam asa am facut lvl.
Stand up for something or die for nothing.
replyReply
#15
scri marvin shy incepi sa inserezi la character helper sau la SH shy inserezi intruna la ei.dupaia ii batzy shy dupa ce se trezesc ii omori cu arcul
In this world to be a human it's dangerous, but to be an assassin it's awesome!
replyReply
#16
maZe Wrote:3. insert pc_itemfeller - il omori sau preei controlul lui si gaseshti tot ce rvei pe el, armuri quest itames, arme, plante, potiuni, consumabile, etc

Ma...asta la ce Gothic merge...1 sau 2?
Winnetou avea un VolksWagen, asa il chema pe cal
replyReply
#17
cred ca la gothic 1

o forma buna sa faci level.In gothic 2 normal bagi in consola "insert fh" (fh=facehelper)poti modifica fata npcului etc. dar daca il omori iei 9999 exp.
replyReply
#18
sau cel mai simplu folosesti marvin-mod intri intr-o oaie sau orice vrei tu scri edit abilityes si scri level 50000 si apoi o omori si iti da exp multa pana te plictisesti Grin Haha
replyReply
#19
Da da` fara parole e mult mai captivant Smile
[Image: 242idki.png]
replyReply
#20
(05-10-2008, 06:42 PM)maZe Wrote: Pai stiu si eu cateva exploits:

1. Faci STR si DEX fara sa consumi niciun LP. Faci rost de o amuleta care da +10 STR si de una care da +10 DEX ( una e in sistemu de canalizare si alta e prin tabara mercenarilor parca sau in NOTR gasesti la shop ). Te duci apoi la mercenari si cumperi weed.Fumezi weedul si apoi cat dureaza efectul pui si dai jos amuleta si tot asa si ai sa vezi k iti tot adauga. In G2 poti face 100 cat ar fi maximul normal si in NOTR 200 dar daca nu te orpeshti cred k poti face asta la nesfarsit desi nu am incercat pt k numai avea farmec jocul avand in evdere k STR si DEX influenteaza mult jocul.Oricum faci economie mare de LP.

2. Poti intra prin oras fara sa vb cu gardieni sau altceva foarte simplu. in Partea dreapta a portii zidul poate fi sarit. Dureaza umpic pana te obisnuiesti dar vei reusii. Vb apoi cu Lothar si apoi cu Lares si iei 500exp.
Vezi ca asta nu cred kai bug Smile creka la asta foloseste Smokingu :0Smile

replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Gothic II: La ce level ati terminat? Raducu' 23 5,987 06-02-2009, 08:16 PM
Last Post: ufy

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)