Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mesa v1 - Harta inchisa (deadline: 22/05)
#2
So, am deschis mesa in Blender si am aruncat un ochi pe ea, vedeti mai jos cum arata.

[Image: sadfasd.png]

Am experimentat un pic cu optiunile de drag si fill si cred nu o sa am probleme mari in a inchide harta. Se poate observa in partea de jos a imaginii un patrat negru care e de fapt un "zid" pe care l-am ridicat foarte simplu cu drag&fill. O sa fac asta in toata partea de jos a hartii, apoi o sa mai bibilesc in incercarea de a-i da aspect de stanca/munte. Daca am timp destul pana diseara termin.

M-am plimbat un pic si prin Spacer, am cautat texturi si le-am aplicat ca sa vad cum arata. Ca veni vorba de Spacer, am reinstalat tot ce aveam legat de G2 in laptop, dar nu am mai instalat update-ul 2.6a. Ce sa vezi, erorile au disparut. Bine, am renuntat si la a schimba scripturile la instalarea MDK-ului pentru ca oricum nu cred ca o sa imi trebuiasca acum (corectati-ma daca gresesc), si avand in vedere ca nu le-am mai reparsat, e posibil sa fie si asta o cauza pentru lipsa problemelor.
replyReply


Messages In This Thread
RE: Mesa v1 - Harta inchisa (deadline: 22/05) - by Bogdan - 05-13-2013, 03:55 PM

Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Mesa Bogdan 41 14,817 05-13-2013, 11:06 PM
Last Post: HeRoNaMeLeSs
  Introducere NPC-uri - Test (deadline: 22/05) Bogdan 0 984 05-12-2013, 05:00 PM
Last Post: Bogdan

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)