Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Discutii zilnice 24.10.2015
(08-07-2017, 12:55 PM)Dorel Wrote: Stiu stiu. Din piese il fac, totusi ma gandesc sa incerc amd threadripper si rx vega. Dar nu sunt chiar sigur, ca si calitate/pret pare super ok.

Am vazut Vega pare extrem de promitatoare si eu sunt nvidia fanboy Haha dar ca procesorare mereu am fost de parere ca intel sunt mai bune.

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
Din cate am vazut, raportul calitate/pret i-ar avantaja pe cei de la amd cu ultimul procesor fata de intel i9. Stiu ca pana acum cei de la intel au fost mereu inaintea celor de la amd, dar se pare ca lucrurile se vor schimba putin.
(+intotdeauna am preferat amd) Smile
Ps: oh. RX vega 56 > nvidia 1070. De rx vega 64 nu m-am interesat inca.
FlowerFlower
Ryzen,da, momentan e cel mai bun procesor de pe piata si ca ce ofera si ca pret.

Soul,cred ca o sa ma uit la toate,daca am timp, pentru ca toate au un plot care imi incita curiozitate plus ca am o salbiciune pentru crima organizata pentru ca in ele se observa cel mai mult natura omului. P.s. Apreciez ca nu ai zis de Game of Thrones (nu-l urmaresc si nu ma prea atrage). Din serialele vechi la care m-am uitat mi-a placut mult Burn Notice, White Collar si Suits.

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
Multumim domnilor mineri pentru cresterea preturilor la placi video https://i.ytimg.com/vi/yX9yaAc4Of4/hqdefault.jpg



De ce nu mai vad optiunile de formatare a textului?

(08-08-2017, 11:26 PM)cornel Wrote: P.s. Apreciez ca nu ai zis de Game of Thrones (nu-l urmaresc si nu ma prea atrage).

https://www.youtube.com/watch?v=7HoCKlNsolc
(08-09-2017, 11:42 AM)soul of darkness Wrote: De ce nu mai vad optiunile de formatare a textului?

A dispărut. Diego

S-au trezit wogicienii? Așa vara?
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
(08-09-2017, 10:15 PM)Szekemri Wrote:
(08-09-2017, 11:42 AM)soul of darkness Wrote: De ce nu mai vad optiunile de formatare a textului?

S-au trezit wogicienii? Așa vara?

Pai e prea cald sa stam pe afara,iar pe wog e racoare,singuratate,intuneric etc. Haha

Intrebare: ce semnifica "Szekemri"?

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
(08-10-2017, 12:58 PM)cornel Wrote:
(08-09-2017, 10:15 PM)Szekemri Wrote:
(08-09-2017, 11:42 AM)soul of darkness Wrote: De ce nu mai vad optiunile de formatare a textului?

S-au trezit wogicienii? Așa vara?

Pai e prea cald sa stam pe afara,iar pe wog e racoare,singuratate,intuneric etc. Haha

Intrebare: ce semnifica "Szekemri"?

E username-ul meu de la munca. Nu stiu de ce, dar imi place.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
Stiti cumva un site cu toate armurile din Gothic 4? Adica nume + poza din joc.

Oh. Si se pare ca pc-ul meu o sa mai astepte cam 2. Macar m-am lasat de lol cu ocazia asta, chiar daca eram in top 2% europa. Haha

@Cornel Szeke = Szekeli si mri = Marian. Pe la majoritatea firmelor/compabiilor mai ok sa zicem, username-ul e practic o prescurtare a numelui. Flower
ps: aici la mine e fain, 19°, ploua aproape in fiecare zi si nu e cald.
FlowerFlower
Zilnic +35 grade... Abia seara e ok. Iar cu lol-ul si eu am renuntat sa mai fiu hardcore, ma opresc la gold 5 si dupa joc doar de distractie din cand in cand,daca am cu cine.

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
Nu mai stau sa caut topicul despre religie, o sa scriu aici.
Kristi, ce parere ai de teoria unei lumi virtuale? Am tot vazut in ultimul timp videoclipuri in care multi oameni de stiinta accepta ca exista cineva care ne-a creat, pentru ca e imposibil ca totul sa apara din nimic si ca e posibil sa fim doar o simulare a unei civilizatii foarte avansate.
Altii accepta ca exista cineva care ne-a creat (fara teoria aia cu simularea) si ca e asa cum scrie in Biblie, ca totul a fost facut din nimic, e aproape imposibil sa fie doar o intamplare pentru ca e prea perfect. (Locul in care suntem asezati in spatiu, luna, atmosfera, adn-ul etc etc). Ma rog, sper ca intelegi ideea, e chiar interesant din punctul meu de vedere ca oamenii de stiinta au ajuns de la evolutie la a crede in Dumnezeu. (Nu toti, dar na).
FlowerFlower


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Discutii zilnice - Noiembrie, 2022 Raducu' 19 1,581 02-08-2024, 02:50 PM
Last Post: Cyrus35
Smile What the h.. happened? 2015 Cyrus35 37 13,872 03-15-2017, 12:02 AM
Last Post: Hydrax
  Discuţiile zilnice din 2015 Szekemri 979 90,899 10-24-2015, 05:56 PM
Last Post: soul of darkness
  Discuţii Zilnice 10 Kristi 1,000 158,305 03-12-2014, 01:58 AM
Last Post: Raducu'
  YouTube - Discutii generale Bogdan 54 14,765 02-15-2014, 07:50 PM
Last Post: Kristi
  Discutii despre vise D0rYn 68 19,971 02-24-2012, 10:35 PM
Last Post: Zamolxis1

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)