Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gothic IV: Arcania - Stiri si discutii generale
#31
The Unknown Lands vor fi in Forsaken Gods add-on, insulele sudice deci stim sigur ca vor aparea dar.....nimeni nu vorbeste despre Arhipelagul Estic, sau e rezervat pentru, nush, un proiect din viitorul indepartat?
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#32
Mie mi`ar placea sa fie prin Khorinis.

Mi`ar place sa vad personajele din Gothic 1 si 2 , sa aiba acelasi feeling ca si primele 2 parti si sa se petreaca o parte din joc in Khorinis.
You are a Mora !
replyReply
#33
Vor aparea in Gothic 4 prieteni ai eroului, spune Dietrich (EDL) de la Spellbound pe wog.com
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#34
Cica in Gothic 4 din cate am citit eu am vazut ca nu o sa mai fie acelasi personaj din Gothic 1 , 2 si 3 , vei fii cu alt personaj iar Nameless va fii rege , ideea nu suna rau , dar o sa vedem.
You are a Mora !
replyReply
#35
Preview Gothic 4
Seria Gothic se intoarce in intunericul din care a provenit.
Scris de: Jonathan Miller -GameSpot

Franciza Gothic a fost intotdeauna definita de un gameplay ce consta in explorari libere in lumea vast construita, poveste si atmosfera inpresionanta si bug-uri. Multe bug-uri. Publisher-ul Dreamcatcher recunoaste ca Gothic 3 a fost, teoretic, un joc bun, insa practic a fost imposibil de jucat. Asa ca fostul developer Piranha Bytes a disparut, fiind inlocuit de Spellbound Entertainment in speranta ca fanii RPG-ului epic vor vedea Gothic in aceasi lumina orbitoare ca si Oblivion. Noul proiect Spellbound, Arcania: A Gothic Tale.

Numele este schimbat pentru a indeplini doua scopuri. In primul rand, sugereaza o lume bogata in magie si elemente fantasy. Iar in al doilea rand, dintr-o perspectiva a pietii, ajuta sa ofere francizei Gothic un inceput nou in America de Nord, unde nu a reusit sa castige popularitate semnificativa. Si castigarea popularitatii in Statele Unite ale Americii este telul principal al companiei Dreamcatcher. Echipa a investit luni intregi in cercetarea diferentelor dintre preferintele gamerilor europeni si celor americani, iar in consecinta vor exista doua aspecte ale jocului Arcania in plan chromatic: aspectul nord-american (luminos si frumos) si aspectul European (dur si rece). Adevarul fiind spus, nu am observat o mare diferenta cand Dreamcatcher a venit la noi pentru a ne arata o versiune timpurie a Arcaniei, dar trebuie sa admiram atentia acordata detaliului.

Arcania reia firul povestii la 10 ani dupa evenimentele din Gothic 3. Eroul Fara Nume din jocurile originale a izgonit orcii de pe meleaguri si a urcat pe tron. Dar ca rege, fostul nostru erou a fost consumat de putere si nu mai este privit bine de populatie, inclusiv de Vrajitoarele Soartei care l-au initiat in calatoria sa nobila la inceput. Tradate, Vrajitoarele gasesc un nou Erou Fara Nume, un pescar umil, si-i dau sarcina de a indrepta relele facute de noul rege. Desigur, fiind un joc Gothic, poti face cam ce vrei, te alaturi regelui, ii iei locul, il convingi sa se intoarca la calea cea dreapta, sau poti sa-ti deschizi un magazin ca si mercenar si-ti vezi de treaba.

Demonstratia noastra scurta a inceput cu

E adevarata faza cu Nameless rege (rege rau), scrie si in preview-ul de la gamespot, noul erou va fi un pescar, dar siguuuur ii vom vedea pe Xardas, Diego si restul...
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#36
Cand am, vazut screenurile de la g4 mi s-a parut genial...dar nameless rege rau...prea stupid
replyReply
#37
Alex Wrote:E adevarata faza cu Nameless rege (rege rau), scrie si in preview-ul de la gamespot, noul erou va fi un pescar, dar siguuuur ii vom vedea pe Xardas, Diego si restul...

eu unul as vrea sa fiu tot cu acelasi hero :| o sa-i duc lipsa dupa ce joc cu el atata.
Stand up for something or die for nothing.
replyReply
#38
Alex Wrote:E adevarata faza cu Nameless rege (rege rau), scrie si in preview-ul de la gamespot, noul erou va fi un pescar, dar siguuuur ii vom vedea pe Xardas, Diego si restul...

Rege rau? adica va trebui sa-l omori? sau cum?
You are a Mora !
replyReply
#39
Poti sa-i iei locul, deci sa treci tu pe tron, poti sa te alaturi lui si sa il urmezi sau poti sa il convingi sa se reintoarca pe calea cea dreapta.
Scrie tot in preview, CITITI ACEL PREVIEW Tongue
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#40
Daca as sti ce vrea sa faca, poate m-as alatura lui, dar daca ar face ceva ce nu-mi convine, l-as indruma, nu mi-ar place sa-l bat pe personajul meu preferat.

nu shtyu exact pe unde se va desfashura actziunea, dar sigur shy sper ca ii vom reintalni pe vechii noshtry prieteni (xardas, diego, gorn, milten, lester)

poate sa se numeasca gothic 4 arcania, poate sa se numeasca arcania:a gothic tale. dar pentru noi tot gothic 4 ramane
In this world to be a human it's dangerous, but to be an assassin it's awesome!
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Gothic Remake Szekemri 59 7,282 03-19-2024, 07:43 PM
Last Post: Cyrus35
  Discuţii gothice generale Szekemri 238 71,397 11-30-2022, 04:04 PM
Last Post: Cyrus35
  20 ani de Gothic 2 Cyrus35 0 430 11-27-2022, 09:05 PM
Last Post: Cyrus35
  Să jucăm Gothic 1 pentru prima dată - 2018 FrenzyRageQuit 2 2,037 02-09-2018, 10:33 PM
Last Post: FrenzyRageQuit
  Gothic 2 Gold Edition problema ZeKo 3 2,555 07-05-2017, 10:04 PM
Last Post: ZeKo
  gothic 4 probleme cu incarcarea salvarilor danclaudiu95 2 2,040 06-27-2017, 09:21 PM
Last Post: cornel
  Download Gothic iReal2015 2 2,093 12-18-2016, 10:25 PM
Last Post: iReal2015
  Gothic 2 - Nelamuriri simba10 0 1,529 11-16-2016, 12:01 AM
Last Post: simba10
  Gothic 2 Velaya directX in romana Grim 4 2,448 10-30-2016, 10:24 AM
Last Post: Grim
  Gothic III Forsaken Gods in limba romana Grim 2 2,195 10-15-2016, 02:44 PM
Last Post: Grim

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)