Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cum ati jucat Gothic 1?
#1
Mie unu' nu-mi place sa joc G1 si sa fiu "obsedat" dupa arme ci imi place sa explorez zone si sa aflu lucruri noi. De exemplu rar de tot omor un om ca sa ii iau arma sau ore sau orice altceva, nu fur armele oamenilor si imi zic ceva de genu': "Am sa o folosesc cand va veni momentul". Nu iau o arma de guard sau ceva mai mare de 32 damage daca nu se vinde la magazin. Imi place sa fac jocul mai interesant, sa ma bucur intradevar cand ma alatur unei ghilde.

Cea mai mare problema am intampinat-o de fiecare data cand a trebuit sa lupt cu Kirgo si cu Karim cu o arma de 18 (sau nu mai stiu ce dmg avea aia de la Fisk).

Imi aduc aminte ca am dat Gothic 1 unui prieten si ala a omorat toti oamenii din New Camp in cautarea unei arme bune(se uita la NPC-ul care avea arma mai frumoasa si il omora).
replyReply
#2
Am jucat Gothic I pentru ca mi-a placut povestea, iar cu armele la fel ca tine, nu omoram oameni pentru oameni ci ii omoram doar daca asa cerea misiunea. In rest incercam sa fiu cat de corect puteam!!!
replyReply
#3
Da, mai stiu si eu pe unu' care atragea cate un swampshark sa omoare un templar pentru ca mai apoi sa ia de pe cadavru Custodian's Blade. Totul devine IMBALANCED, nu-i deloc bine. M-am bucurat in schimb cand l-am batut pe Bullit si am facut rost de sabia lui, mai puternica un pic decat ce aveam eu.

Gothic 1 eu am jucat fiindca puteam sa fac tot ce voiam, nu eram indreptat intr-o singura directie, ca in multe alte jocuri, ci aveam lumea in fata, si eram liber.
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#4
Si eu am facut faza cu swampshark-ul pentru ca eram foarte curios sa vad cat damage si cat strength iti trebuie pentru a o manui. In general imi cumparam armele sau daca intamplator prin vreo misiune foloseam arma unui personaj pe care l-am ucis (ex: mace-ul novicelui care il gasesti cand cauti primul focus, pe care nu mai stiu cum il cheama).

In GI cred ca am furat tot ce se putea fura. Fiecare camaruta din castelul din Old Camp am cercetat-o si cred ca am folosit la picklock-uri de m-am plictisit. Am facut la ore o gramada si nu pentru ca-l gaseam dar vindeam tot ce gaseam si asta m-a ajutat enorm sa-mii cumpar tot ce-mi trebuia Grin.
replyReply
#5
In primul Gothic furam tot ce se putea fura si de obicei nu aveam destul ore ca sa cumpar de la traderi si ii bateam.
In this world to be a human it's dangerous, but to be an assassin it's awesome!
replyReply
#6
La fel faceam si io numai ca putin diferit. Eu aveam bani deci cumparam, bateam si apoi luam toti banii.
Winnetou avea un VolksWagen, asa il chema pe cal
replyReply
#7
Pentru arme am omorat doar doi oameni, Jackal (pentru arbaleta), iar un simplu Templier(pentru sabie). Si am avut o obsesie, am cules tot ce era posibil de pe jos, iar cand m-am certat cu Vechea Tabara, am omorat tot, doar Stone a mai ramas in viata din acel oras. A, da, am mai ramas un om, cel care mi-a dat teapa, sa-i aduc nu stiu ce, ca imi da o arma, parca "Balono".
Asta seara ies pe strada, ca felina dupa prada, ochii vad, inima cere, peste tot numai placere.
replyReply
#8
Eu cand ajungeam in Cap2 era normal sa fiu destul de tare. Il caftesc un pic pe Scar sa ii iau sabia si arbaleta pentru ca ambele sunt tari.
Winnetou avea un VolksWagen, asa il chema pe cal
replyReply
#9
La mine a fost super simplu. Am facut rost de joc de gothic de la unul de la cel mai buni prieteni ai mei dat fiind faptul ca eu m-am mutat din Bucuresti in Cugir si el era primul prieten din zona. Ne-am inteles super bine pentru ca si el era un gamer...nu asa inrait ca mine dar in fine.
Prima data sincer mi s-a parut super naspa pentru ca nu mai jucasem niciodata un rpg dar nemaiavand ce juca ce sa fac ma pun si ma joc. Nici nu mai zic ce m-a bufnit rasul asa mai mult a surprindere cand am dat de primul scavenger! Wow ce tare mi-a placut si cum mi-a murit eroul mi-a placut si mai mult. In fine, dupa vreo trei luni m-am prins care era ideea. Trebuia sa fac ce spun personajele si sa avansez in poveste.
Nu cred ca o sa mai gasesc un joc in genul pentru ca am terminat si Oblivion toate seriile cu si fara patchuri. Two worlds deasemenea dar nici unul nu mi-a placut precum Gothic 1! E prima mea dragoste de gamer inrait! Tare as vrea sa vad ce fisier trebuie sa modific ca sa nu mai fie tradus in engleza ci in romana pentru ca multora nu le place deoarece nu stiu ce spun personajele. Adevarul e ca trebuie sa stii ceva engleza! Norocul meu ca vorbesc fluent engleza, macar in joace!
replyReply
#10
Pai, darkwerewold, Gothic I in limba Romana a fost deja lansat - il poti gasi aici.

Acum, haideti sa revenim la topic.
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Gothic Remake Szekemri 59 6,721 03-19-2024, 07:43 PM
Last Post: Cyrus35
  20 ani de Gothic 2 Cyrus35 0 402 11-27-2022, 09:05 PM
Last Post: Cyrus35
  Să jucăm Gothic 1 pentru prima dată - 2018 FrenzyRageQuit 2 1,989 02-09-2018, 10:33 PM
Last Post: FrenzyRageQuit
  Gothic 2 Gold Edition problema ZeKo 3 2,495 07-05-2017, 10:04 PM
Last Post: ZeKo
  gothic 4 probleme cu incarcarea salvarilor danclaudiu95 2 1,988 06-27-2017, 09:21 PM
Last Post: cornel
  Ghotic jucat ca romanul KainGrimesGaming 4 2,070 02-03-2017, 09:11 PM
Last Post: Szekemri
  Download Gothic iReal2015 2 2,057 12-18-2016, 10:25 PM
Last Post: iReal2015
  Gothic 2 - Nelamuriri simba10 0 1,509 11-16-2016, 12:01 AM
Last Post: simba10
  Gothic 2 Velaya directX in romana Grim 4 2,401 10-30-2016, 10:24 AM
Last Post: Grim
  Gothic III Forsaken Gods in limba romana Grim 2 2,162 10-15-2016, 02:44 PM
Last Post: Grim

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)