Poll: Facem modul???
You do not have permission to vote in this poll.
Da
80.00%
16 80.00%
Nu
20.00%
4 20.00%
Total 20 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mod
#1
Ce ziceti sa facem un mod pe baza New RPG????
#2
Daca avem moderi priceputi de ce nu.
[Image: 242idki.png]
#3
Pe acelasi engine ca si seria Gothic? Si se pricepe cineva la asta? Grin
#4
(05-12-2011, 04:21 PM)Necro Wrote: Pe acelasi engine ca si seria Gothic? Si se pricepe cineva la asta? Grin

Se pricepe, da' nu prea. Haha
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
#5
De un mod ca asta ar trebui sa ne apucam in vara. Tongue
#6
Vara trebuie sa se discute despre un astfel de mod. Acum nu are nimeni timp. Sau cel putin eu.

Ideea insa este buna pt. ca vom avea deja un fel de scenariu pe baza caruia sa creeam dialoguri, poveste, personaje si este in acelasi timp proasta pentru ca povestea va fi cunoscuta de toti si nu va mai avea farmec. Deci votez nu.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
#7
pai poate ca o sa joace si altii jocul
sa-l facem pentru altii si sa fie calumea
eu ma bag la dialoguri,poveste...
#8
Trimite-mi povestea, mie si celorlalti implicati si vom/voi ajuta la facerea dialogurilor si apoi la facerea modului, asta daca vor mai fii voluntari. Storyline, personajele ...cam astea ne-ar trebui.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
#9
In storyline este vorba despre fostul erou care a purtat armura de ore, lumea va fi cea din vom (pt cei nu stiu valley of mines) vor fi caractere noi.
Story: Dupa ce intors din greaua batalie impotriva orcilor, obosit si ranit se intoarce la tatal sau care locuieste in castelul din vom. Pe drum chiar pe podul passului este atacat de niste banditii care asteptara o clipa de razbunare pt camarazii ucisi de erou. Batandul si furandui armura si sabia, si lasat aproape mort, el se intoarce la tatal sau ajutat de o locuitoare .. Dupa ce s-a intors observam ca acesta este foarte respectat si iubit de catre oraseni nu numai ca era fiul liderului castelului ci si ca a luptat in razboi... Din dialoguri o sa aflam ca eroul a fugit dincauza hordelor de orci si pierderea majoritatea luptatorilor. El este trimis de tatal sau sa-l spioneze pe adversarul sau asa-zis prieten Lychan pazitorul fortului de Nord (fostul turn in care statea Lester , si va sta dragonul de Piatra).... Povestea continua vom face in total de 100 - 150 questuri printre care 12- 14 secundare (inca nenumarate), dupa aia guilde noi ex: fighters, guards, warrior, mage (ne mai gandim la guilde)
#10
(05-14-2011, 10:45 PM)Cryssalis Wrote: In storyline este vorba despre fostul erou care a purtat armura de ore, lumea va fi cea din vom (pt cei nu stiu valley of mines) vor fi caractere noi.
Story: Dupa ce intors din greaua batalie impotriva orcilor, obosit si ranit se intoarce la tatal sau care locuieste in castelul din vom. Pe drum chiar pe podul passului este atacat de niste banditii care asteptara o clipa de razbunare pt camarazii ucisi de erou. Batandul si furandui armura si sabia, si lasat aproape mort, el se intoarce la tatal sau ajutat de o locuitoare .. Dupa ce s-a intors observam ca acesta este foarte respectat si iubit de catre oraseni nu numai ca era fiul liderului castelului ci si ca a luptat in razboi... Din dialoguri o sa aflam ca eroul a fugit dincauza hordelor de orci si pierderea majoritatea luptatorilor. El este trimis de tatal sau sa-l spioneze pe adversarul sau asa-zis prieten Lychan pazitorul fortului de Nord (fostul turn in care statea Lester , si va sta dragonul de Piatra).... Povestea continua vom face in total de 100 - 150 questuri printre care 12- 14 secundare (inca nenumarate), dupa aia guilde noi ex: fighters, guards, warrior, mage (ne mai gandim la guilde)

good. sa planificam o data in care sa-mi comunici personajul\e carora le voi reprezenta dialogurile.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)