Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Interviu Bjorn Pankratz !
#1
[Image: 4rtyyjtfjhhb9.jpg]
Nume: Bjorn Pankratz
Varsta: 31
Membru din: 1999
Proiecte anterioare: Gothic 1
Cum te cheama?
Bjorn

Care este slujba ta la Piranha Bytes ?
Eu sunt designer-ul jocului, programator, autorul povestii, si in plus ma mai ocup si de cateva aspecte ale managementului.

Este ceva la slujba ta care nu iti place ?
Pai, imi vin in minte o gramada de lucruri.*rade* dar cel mai nasol lucru, este ca orice faci dureaza neasteptat de mult.

Cum de reusesti sa ii suporti pe membrii echipei ?
Inchid usa !

In ce proportie apare distractia in viata ta?
85%

Ce iti place cel mai mult la Gothic 1?
Mediul viu, si faptul ca aproape orice actiune a ta, are anuminte consecinte.

Cum ai reactiona in viata reala, daca un Golem din Piatra ar aparea in fata ta si ti-ar sufla in fata?
Sincer?*rade*
In timpul "certii" m-as asigura ca stau cu spatele la perete.Asta ar impiedica ca alta bestie sa ma surprinda prin spate...

Ceva ce iti lipseste in birou ?
covor.

Iti place cola dietetica?
Da!Dar nu foarte des, pentru ca nu face bine la dinti.

Stii sa gatesti ?
Nu.Dar macar stiu sa fierb apa!

Care e marimea la pantofi ?
42.Defapt picioarele nu mi-au mai crescut de 15 ani incoace.

Cum te motivezi in momentele in care nu ai inspiratie ?
Ma enervez foarte tare pe colegii mei si incerc sa fac totul mai bine ca si ei.

Ai cumva un citat (ex:dintr-un film) pe care il folosesti des ?
Sunt multe.Stai un pic...incepe sa se plimbe prin camera gandindu-se...se joaca cu pistolul de jucarie......un citat din film...? eh...se uita pe geam...stiu multe, dar am nevoie de unul care sa ma caracterizeze intr-un fel...da da, sigur... ...

"when this whole thing is only a game, why do we count the points ? *) - mr. Worf -

Interviul este vechi si a fost preluat de pe gothic3-game.de
#2
Sooper tare tipu.....ma refer la faptul ca.....nush...cel mai mult imi plac cei care s-au ocupat de story-line...oamenii astia chiar au imaginaztie...Wink..bravo lor!!!..SA NE MAI TOT DE-A JOCURI(GOTHIC....I, II, III, IV...and so on)..
#3
De ce mi se pare asa de cunoscuta fata lui??!?!? Parca seamana cu Thorus din G3, sau cu altul.......nush....
Deci designer, autor, programator... el a inventat Gothic????
[Image: bannersigmi2.jpg]
#4
Nop la gothic a lucrat o intreaga echipa dar ideia la story, a fost a lui...
(voi stiti cat de greu e sa faceti un story care sa placa tuturor eu ma uit la micul nostru mod cata bataie de cap e la story :=))Smile
#5
si asta e tare. un interviu cu incavreun tip sau 2(de pe al pyranha bytes) ar face forumul nostru mult mai popular. . oricum si asa e misto.buna treaba legend
#6
Stiu interviul mai de mult l-am citit ... pacat ca nu spune prea multe despre joc ...
#7
Pacat ca a cam dat`o in bara cu storyul la G3, la G1 si G2 e ok , dar la G3 lasa de dorit.
You are a Mora !
#8
ZeKo Wrote:Pacat ca a cam dat`o in bara cu storyul la G3, la G1 si G2 e ok , dar la G3 lasa de dorit.

Stii, si pe mine m-a dezamagit, dar nici chiar asa.
Asta seara ies pe strada, ca felina dupa prada, ochii vad, inima cere, peste tot numai placere.
#9
tare tipu.trebe sa ai imaginatzye nu gluma ca sa faci storylinu la un asemenea joc
In this world to be a human it's dangerous, but to be an assassin it's awesome!
#10
Chiar daca felul lui de a vorbi nu dovedeste asta cred ca are destul e multa imaginatie.Buna treaba cu povestea!


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Noi informatii: Interviu cu EDL 0 301 Less than 1 minute ago
Last Post:

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)