Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[solved] NPCs problem: mercenari morti
#1
Salutare baieti.Sper ca am postat unde trebuie...
Am o mica problema : am 2 mercenari morti langa ferma lui Onar si hunterul de langa intrarea in Valley of The Mines la fel.Am ce face in afar de new game???am ajuns destul de departe..
Multumesc anticipat Smile
#2
(07-01-2011, 01:07 AM)parazitu94 Wrote: Salutare baieti.Sper ca am postat unde trebuie...
Am o mica problema : am 2 mercenari morti langa ferma lui Onar si hunterul de langa intrarea in Valley of The Mines la fel.Am ce face in afar de new game???am ajuns destul de departe..
Multumesc anticipat Smile

Care mercenari? Se pot insera, dar mai intai zii cine e mortul/mortii, dupa nume.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
#3
hunterul ala poate fi "dead dragonhunter" care nu intervine in poveste (defapt asa si trebuie sa fie)
cei doi mercenari morti cred ca sunt buster cu un nameless, doar aia sunt mai vulnerabili
niciunul nu intervine in poveste (daca esti mercenary/dragonhunter, atunci cam nu mai ai un quest principal de facut bani in ch5), probabil au murit luptandu-se cu goblinii din apropiere, si mie mi s-a intamplat
May you be half an hour in heaven before the devil knows you're dead.

Back from the dead. Not alive yet though.
#4
(07-01-2011, 06:15 PM)Raven Wrote: hunterul ala poate fi "dead dragonhunter" care nu intervine in poveste (defapt asa si trebuie sa fie)
cei doi mercenari morti cred ca sunt buster cu un nameless, doar aia sunt mai vulnerabili
niciunul nu intervine in poveste (daca esti mercenary/dragonhunter, atunci cam nu mai ai un quest principal de facut bani in ch5), probabil au murit luptandu-se cu goblinii din apropiere, si mie mi s-a intamplat

M-ai lamurit maxim! eu intreb daca pot face ceva, nu daca intervin in poveste for god's sake ! ~X( am scris in romana fratele meu :|
#5
@parazitu94: Vezi postul meu si raspunde-mi la ce ti-am spus, daca vrei sa te pot ajuta.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
#6
Apasa "B" sau tasta pe care intri la misiuni sau la abilitati, scrie repede MARVIN, apoi du-te langa unul din oamenii morti, apasa "O" si vei intra in el. Apasa F8 si "cadavrul" se v-a ridica in picioare, viu. Apoi intoarce-te cu fata spre erou si apasa din nou "O" ca sa intri inapoi.
#7
pai eu ziceam ca nu intervin, deci nu conteaza daca sunt sau nu in viata, asa ca nu trebuia neaparat sa faci ceva (cheats se folosesc doar in cazuri de imposibilitate de a trece mai departe)
May you be half an hour in heaven before the devil knows you're dead.

Back from the dead. Not alive yet though.
#8
Merci baieti .sper sa mearga.o sa incerc dupa ce trec de raven ..uitasem de chestia cu controlul npcurilor.
#9
Cu placere si mult succes.

Thread closed.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  [Solved] G3 problema naidut_ioan 17 17,075 09-07-2013, 10:25 AM
Last Post: naidut_ioan
  [SOLVED] Problema rulare Gothic 2 Gold Ducipal 5 6,384 07-27-2013, 08:22 PM
Last Post: Bogdan
  [solved]Gothic - a hook process conflict The4Ever 6 3,989 07-21-2013, 01:36 PM
Last Post: Szekemri
  Gothic 2 script [-solved] HeRoNaMeLeSs 5 3,531 05-08-2013, 10:26 PM
Last Post: Robi
  Towers in Khorinis [solved] gothicar pro 3 2,894 03-30-2013, 03:42 PM
Last Post: Warhell
Exclamation [solved]GOTHIC II [VANILLA] Xzibit 8 5,654 09-13-2012, 10:42 PM
Last Post: Kristi
Smile [solved]Gothic III : Forsaken Gods în limba română Xzibit 1 3,611 08-09-2012, 05:29 PM
Last Post: Carnage
  [solved]Gothic 3 alex2000 1 2,541 08-09-2012, 05:28 PM
Last Post: Carnage
Exclamation [solved]GOTHIC III Xzibit 7 3,203 08-09-2012, 12:51 PM
Last Post: Szekemri
  [solved]Fenomen ciudat: lumina. ThePaladinHero 7 2,468 07-31-2012, 12:07 PM
Last Post: Szekemri

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)