Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O gluma noua: BAC 2013
#31
Politica Bogdan? Spre ce fel de "politica" te indrepti? Liberala? X_X
Sup
replyReply
#32
Sa zicem ca nu extremista.
replyReply
#33
Eh..atunci pe ce mergi? Dreapta sau stanga?
Sup
replyReply
#34
Pai la alegeri o sa sustin PNL-ul (sau ma rog, nu stiu sigur daca ramane USl), deci dreapta. Bine, daca ar fi sa imi fac eu un partid politic in Romania ar fi unul de stanga, pentru ca sunt de parere ca trebuie facute multe schimbari in tara.
Oricum, deocamdata nu prea am aprofundat fenomenul politic, am inceput sa am interes in asta odata cu alegerile locale cand am fost implicat intr-un mod mai mult sau mai putin direct.
replyReply
#35
On topic, please.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#36
O sa fie urat cu matematica cand dam noi baculHaha...apropo bogdan de ce zici ca o facultate de drept nu deschide multe porti?
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#37
Nu am zis ca dreptul nu deschide multe porti, pentru ca nu ar fi adevarat. Problema e ca in drept nu prea sunt asa de multe porti de deschis, mai ales in ultimul timp cand piata e suprasaturata si exceptand situatia in care esti foarte bun (sau cunosti multa lume) probabil vei sta o perioada pe tusa. Cunosc cazuri de absolventi de drept care lucreaza ca profesor suplinitor sau la firme de asigurari, si eu nu as face dreptul pentru asa ceva.
Bine, presupun ca dreptul e bun si in politica, eu chiar planuiesc sa fac masterul in drept, dar aici depinde mult si de cat de multa lume cunosti si mai ales unde.
replyReply
#38
Sincer pe mine dreptul ma atrage...oricum de invatat nu imi e greu si daca inveti poti deveni in timp bun.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#39
Hai sa fim on topic, discutiile despre facultate se muta aici.
[Image: 242idki.png]
replyReply
#40
M: -Cum adica ai cazut la BAC?
B: -Inca nu stiu, sunt in stare de soc.
M: -Nu te-ai pregatit?
B: -Ba da! Dar aveau camere!

Show Content
Sup
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)