Thread Rating:
  • 8 Vote(s) - 4.25 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gothic II: Ajutor
#1
Aici puteţi întreba dacă v-aţi blocat sau nu ştiţi ceva în legătură cu Gothic 2 simplu.



Sunt novice, iar Pyrokar mi-a dat Testul Magiei si nu stiu ce trebuie sa fac.

The Path of the Believers:

The Nameless Hero Wrote:Pyrokar is setting the Test of Magic for me. It's the same test that the chosen novices Ulf, Igaraz and Agon were set.

[...]

I'm to follow the signs of Innos and "bring what the believers finds behind the path". He gave me a key too.


Ce trebuie sa caut si unde? Ma puteti ajuta, va rog? Nu am mai incercat niciodata acest guild.
In this world to be a human it's dangerous, but to be an assassin it's awesome!
replyReply
#2
Pffff...si io am gasito de stul de greu...da iti zic unde ii...meri la black troll...apoi o sa vezi un pod(mi se pare ca ii dupa snaperi aia)...treci podu si o sa vezi un fel de fundatura(nush cum sa exoplic)noh...meri tot pe langa perete si undeva o sa vezi ca ii mai multa vegetatie pe perete...intri in pestera aia(unde ii mai multa vegetatie)...si acolo ii...da ai grija...o sa trebuiasca sa te bati...
Winnetou avea un VolksWagen, asa il chema pe cal
replyReply
#3
Mersi pentru ajutor, am rezolvat problema. Lasati thread-u deschis in caz ca cineva are nevoie de ajutor la Gothic 2.

EDIT: Am nevoie de un pic de ajutor.

Sunt in Irdorath si am ajuns la o camera cu 3 switch-uri. Si trebuie sa le apas intr-o anumita ordine. Daca le apas intr-o ordine gresita incepe sa iasa fum otravitor. Care este combinatia? N-am mai jucat demult Gothic 2 si nu mai stiu combinatia. Care este combinatia?
In this world to be a human it's dangerous, but to be an assassin it's awesome!
replyReply
#4
nu stiu.mi sa parut greu chestia cu switchurile si am dat 'k' langa poarta si am trecut prin ea.nu mai gaseam celelalte switchuri.cred ca erau 5-6.

si mai sus chestia cu testul eu exloram harta inainte sa fac testul si am gasit pestera si mam gandit ca poate acolo era ascuns eye of innos.Grin

Bun. Aici am cateva dubii. Sa incepem.

The Almanach:
-Stim ca daca il citesti iti da ingredientele pt. o arma care sa o folesti dar am observat ca sunt diferite pt. fiecare guilda.
Magician:Lacrimile lui Innos
Vanator de dragoni:Distrugatoare de dragoni mare de mineral(Large Ore Dragonslayer)
Paladin:Pana aici nu am ajuns.Imi puteti spune ce iti da?

Acum sunt cu Vanatorii de dragoni si am vb. cu Talamon despre ce am gasit in Camera secreta si despre cartea de la Xardas.Si am facut ce a zis el si am vb. si cu Pyrokar.Dar acum normal imi zicea ca trebuie sa ma duc in Irdorath si ca imi trebuie o barca si intrebam despre 'oaspetele' sau si imi dadea misiunea de la distrugerea demonilor de la turnul lui Xardas.Dar inca nu ma lasa.De ce?Am vb. cu Vatras,Lord Hagen,etc.Cam cu toti.
replyReply
#5
Pai, daca te faci Paladin poti sa sfintesti o sabie din cristal magic cu Lacrimile lui Innos si faci o piatra cu care te teleportezi intr-o camera unde gasesti a doua (si ultima) armura de paladin, cum are Lord Hagen.

Trebuie sa vorbesti cu Lee si sa te ajute sa primesti aprobarea de la Lord Hagen pentru a lua barca, sa iti faci echipaj si sa gasesti capitan (Torlof sau Jorgan).
replyReply
#6
in Irdorath in camera aia eu am dat aleatoriu si am nimerit din prima =))
si apoi ma intreba cineva cum am facut, dar nu stiam la ce se refera, nici nu stiam ca trebuie bagata o combinatie =))
.Chorus Romance says Good Night.
replyReply
#7
si io acolo... b marvin b k Haha) la fel si la ultima poartaGrin
Winnetou avea un VolksWagen, asa il chema pe cal
replyReply
#8
deci. am jucat g2notr si inainte si mi-a mers perfect...
ieri l-am instalat, si mergea totul... aproape..
dupa un timp mi-am dat seama ca dialogurile persoanjelor nu mergeau... pur si simplu nu mergeau. intrebai acolo si era ca si cum ai fi dat skip. chestia e ca nu mi-a aparut nici subtitrare nici voce... la cavalorn nu mi-a aparut niciun dialog [dupa cum stiti el e nou in notr] si nici la greg, nici la vatras cand imi zicea de ordinul apei :|
care ar putea fi problema? din cauza crackului sau...?
repet: am instalat mai demult aceeasi varianta si imi mergea perfect.
.Chorus Romance says Good Night.
replyReply
#9
Ai sters documentele ramase mai demult?... Uneori raman anumite erori sau documente in Windows si iti va face asa jocul pana ce formatezi computerul.
replyReply
#10
am sters tot g2 din control panel -> add or remove programs si toate alea, dar am observat o chestie...
cand instalezi g2notr se face un backup la g2 normal sau e altceva? :|
adica se face acolo un folder -> back-up 2.7
acolo fiind in folderul gothic
il voi reinstala. sper sa mearga...
.Chorus Romance says Good Night.
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Gothic I: Ajutor Ducipal 465 236,795 10-29-2015, 04:38 PM
Last Post: XC Ianny ###
  Gothic 3 Forsaken Gods Naked 1 1,468 06-04-2015, 08:44 PM
Last Post: Hiperboreanul
  Gothic II - Night of the Raven: Ajutor maZe 1,015 347,423 05-11-2015, 08:55 AM
Last Post: Daenvgiell
  Gothic II Night of the Raven - Access Violation Ciocoflender 4 2,423 05-03-2015, 06:09 PM
Last Post: Ciocoflender
  Gothic III: Ajutor Szekemri 473 191,803 01-09-2015, 07:52 PM
Last Post: Cyrus35
  Gothic III - Forsaken Gods: Ajutor Cryssalis 63 15,061 10-22-2014, 02:58 PM
Last Post: TequilaMotto
  Gothic 3 - Forsaken Gods in limba romana Deneky 7 2,893 09-07-2014, 01:13 AM
Last Post: Deneky
  Gothic 3 prescurtari Deneky 6 3,580 09-03-2014, 12:19 AM
Last Post: Deneky
  Gothic 2 Notr - rezolutie gigea 4 2,010 09-02-2014, 02:28 PM
Last Post: gigea
  Win7 Nu merge Gothic 2 meph144 4 2,600 07-18-2014, 06:45 PM
Last Post: meph144

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)