Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stiri, declaratii si informatii.
#1
[quote] Piranha Bytes si JoWood rezolva toate neintelegerile

Liezen, Austria / Essen, Germania, 11 martie 2008; Compania austriaca JoWood si studioul Piranha Bytes anunta rezolvarea tuturor neintelegerilor si disoncordantelor din ultimele luni. Ambele companii vor continua sa lucreze la proiectele actuale neexcluzand o cooperare in potentialele viitoare proiecte.

In prezent, JoWood Productions si Spellbound Entertainment lucreaza la a patra parte din seria Gothic si Piranha Bites depune un efort in noul Role Playing Game, cunoscut sub numele de RPB. Produsele Gothic, marca JoWood, disponibile momentan pe piata, vor fi distribuite mondial in continuare prin reteaua JoWooD Productions Software AG.

"Suntem multumiti sa lasam deoparte neintelegerile cu Pluto 13 (PB). Dupa o perioada de cooperare lunga si plina de succes, a fost necesar sa gasim cea mai buna solutie care sa convina ambelor grupuri. Suntem mandri sa comercializam in continuare produsele seria Gothic si vom indeplini marile asteptari ale fanilor loiali." explica Dr. Albert Seidl, CEO JoWooD Productions.

"Disconcordantele noastre sunt de domeniul trecutului. Punandu-le deoparte, atat Piranha Bytes cat si JoWood pot acum continua lucrarile constructive, pline de vigoare si de energie. Pentru Piranha Bytes, acest lucru inseamna dezvoltarea RPG-urilor recreative de calitate superioara"
declara Michael R
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#2
Multimim lui Alex pentru aceste informatii!

(Sincer nu stiam ca PB a mai fot numita si Pluto 13)
replyReply
#3
Atunci de ce nu fac si gothic 4 impreuna?
Gothic 1,2,3super5 jocuri! Mai precis 1si 2 de nota 10.Gothic 3 dupa parerea mea nota 8,avand in vedere acele buguri si crushuri,desi povestea si grafica destul de buna. Eu cred ca gothic 4 va fi cu totul altfel si nu va avea atata succes deoarece Piranha Bites sunt inventatorii gothicului.Oricum o sa ma joc sa continui povestea .Sper sa nu fiu dezamagit de acesti noi producatori:--Dd--:
replyReply
#4
chiar....de ce nu fac impreuna shy gothic 4? ...macar gohtic 4 sa fi fost facut ultimul impreuna
In this world to be a human it's dangerous, but to be an assassin it's awesome!
replyReply
#5
Asta m`am intrebat si eu , oricum am ceva emotii ptr ca e facut de Spellbound dar sper sa iasa bine.
You are a Mora !
replyReply
#6
JoWood cred are mai mult drept asupra titlului Gothic decat are PB... nush dc, dar asa se pare (daca ei hotarasc cine-i developer-ul). Si JoWood, ca si companie milionara ce ii, cu lacomii CEOs de la conducere vor sa vanda mai multe copii din urmatorul joc al seriei, asa ca au hotarat ca PB nu poate faca un joc care sa placa si restul lumii unde mai sunt apreciate RPG-urile (statele unite), ci PB face jocuri care plac europenilor. Am vazut lucrul asta cu G1 si 2. Asa ca a dat proiectul unei echipe (Spellbound) care, dupa ei, va putea face din G4 un joc fenomen in toata lumea. Dar hey, asta am dedus eu din cate am auzit si citit Tongue


quick edit: un nou Gothic 3 + patch 1.6 REVIEW de la gamebanshee.com
http://www.gamebanshee.com/reviews/softw...hic3-1.php
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#7
Eu zic ca Gothic IV o sa fie peste toate, insa le trebuie timp. Grafica, gameplayu si toate ce fac parte din joc, vor fii cu mult peste altele.
Asta seara ies pe strada, ca felina dupa prada, ochii vad, inima cere, peste tot numai placere.
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Noi informatii: Interviu cu EDL 0 301 Less than 1 minute ago
Last Post:

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)