Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[solved] Problema Gothic 3
#1
Nu sunt sigur daca am postat thread-ul in locul potrivit dar am o problema majora: stiti fisierul ge3.ini nu-i asa? Pai uite cum sta treaba din curiozitate (probabil prostie) am setat fraza acea de la sfarsit, cea cu voice and text (sau ceva de genul) din English in Romanian (stiam ca scrisul nu se v-a schimba in romana deoarece jocul nu a fost tradus inca dar am vrut doar sa vad ce se v-a intampla. Dap, ghiciti ce s-a intamplat: tot scrisul si voice acting-ul a disparut, pana si butoanele din meniu si informatii ca strenght, hunting skill, life force etc. Totusi pot juca jocul ghicind la propriu butoanele din meniu si obtiunile de dialog. Am incercat sa schimb inapoi pe English si sunt 100% sigur ca am dat save file, si nimic. Am incercat si cu Deutch si tot nimic. Am incercat sa reinstalez si din nou nik. Oricum, trebuie sa reistalez windows-ul (merge ca un meatbug de incet) si o sa incerc si dupa dar daca aveti vre-un sfat dati-l. Poate merge cu vre-un patch? Oricum, dintr-un mic experiment la un mare accident. Macar stiu ca de acum incolo sa nu umblu prin fisiere daca nu ma pricep.
Fighting back!...
#2
Mi-e tare greu sa cred ca se poate repara. Insa incercarea moarte n-are.
Instaleaza Gothic 3 in limba romana de : aici , asigura-te ca limba este English (cu 'E' mare), in g3.ini si apoi vezi daca se rezolva problema.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
#3
Fii atent ca in ge3.ini sunt 3 sau 4 locuri unde aparea english pana la modificarea ta. Nu stiu motamo textul de acolo dar stiu ca era (pe rand si in locuri diferite din interiorul documentului) Audio = English, Subtitles=English si Menu=English.

Show Content
#4
Cand rezolvi problema anunta aici ca un moderator sa inchida topicul Smile.
[Image: 242idki.png]
#5
Bine o sa incerc. Mersi pentru sfaturi.
(08-18-2011, 01:06 AM)Raducu Wrote: Fii atent ca in ge3.ini sunt 3 sau 4 locuri unde aparea english pana la modificarea ta. Nu stiu motamo textul de acolo dar stiu ca era (pe rand si in locuri diferite din interiorul documentului) Audio = English, Subtitles=English si Menu=English.

Show Content

Da stiu dar ca sa zic exact este chiar ultimul rand ceva de genul:

; /////////////////////////////

; Supported Languages (voice and subtitle)
[Languages]

Voice.SupportedCount=1
Voice.Entry_0=English

Subtitle.SupportedCount=1
Subtitle.Entry_0=English
; /////////////////////////////

; Active Language (voice and subtitle)
[Language]
Text=Romanian
Audio=Romanian

aici jos este problema asa arata cand lam schimbat si normal vine la Text si Audio = English (am schimbat inapoi si dat save dar nimic oricum vreau sa incerc varianta lui Terente vad dupa aceea. Acela este singurul lucru pe care l-am schimbat. Revin cu detalii.
Fighting back!...
#6
Reinstaleaza Gothic 3.
#7
(08-18-2011, 01:20 PM)Raducu Wrote: Reinstaleaza Gothic 3.

Am facut-o si am downloadat si patch-ul 1.74 si traducerea in romana pe care mi le-a aratat Terente trebuie sa le incerc acum. A si reinstalarea nu a ajutat cu nimic.
Ok Guys gata am rezolvat mersi din suflet (am instalat patch-ul si au reaparut tot textul si voice-acting-ul). Mai mult acum am o versiune mai buna a Gothic 3 si il am si in Romana. Ma-ti ajutat triplu. Again thank you!
Puteti inchide.
Fighting back!...
#8
Instaleaza Gothic 3, nu pune nici un crack, instaleaza patchul 1.74, nu pune nici un crack, instaleaza traducerea, enjoy.
[Image: 242idki.png]
#9
(08-18-2011, 04:09 PM)The Mad Digger Wrote:
(08-18-2011, 01:20 PM)Raducu Wrote: Reinstaleaza Gothic 3.

Ok Guys gata am rezolvat mersi din suflet (am instalat patch-ul si au reaparut tot textul si voice-acting-ul). Mai mult acum am o versiune mai buna a Gothic 3 si il am si in Romana. M-ati ajutat triplu. Again thank you!
Puteti inchide.

Cu placere si inchis!
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  [Solved] G3 problema naidut_ioan 17 17,075 09-07-2013, 10:25 AM
Last Post: naidut_ioan
  [SOLVED] Problema rulare Gothic 2 Gold Ducipal 5 6,384 07-27-2013, 08:22 PM
Last Post: Bogdan
  [solved]Gothic - a hook process conflict The4Ever 6 3,988 07-21-2013, 01:36 PM
Last Post: Szekemri
  Gothic 2 script [-solved] HeRoNaMeLeSs 5 3,531 05-08-2013, 10:26 PM
Last Post: Robi
  Towers in Khorinis [solved] gothicar pro 3 2,894 03-30-2013, 03:42 PM
Last Post: Warhell
Toungue Gothic 3: Eroare snk.junky 6 4,388 03-20-2013, 08:29 PM
Last Post: Cip93
  Gothic multiplayer ShadowZz 2 3,198 02-17-2013, 12:49 AM
Last Post: Warhell
  Problema instalare Gothic 1 ... GothicFanForever 3 2,887 01-29-2013, 03:58 PM
Last Post: Warhell
  Gothic III [Ajutor] kOsMyN 11 5,724 11-28-2012, 07:18 PM
Last Post: Szekemri
Exclamation [solved]GOTHIC II [VANILLA] Xzibit 8 5,653 09-13-2012, 10:42 PM
Last Post: Kristi

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)