Thread Rating:
  • 4 Vote(s) - 2.5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Victoria: An Empire Under The Sun
#21
Warhell imi dai si mie link-ul ca m-as apuca si eu de el.
[Image: 21ozj90.png]
replyReply
#22
Victoria 2 nu este Victoria de care vorbesc eu. E un joc iesit in 2009, total schimbat.
Bv, acum iti trimit linkul.
Sup
replyReply
#23
Mersi Grin
[Image: 21ozj90.png]
replyReply
#24
Victoria 1 este atunci? Ca asta am vazut ca e aparut in 2006!
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#25
Cu placere.
Revenind la joc (la poza). Razboiul a inceput initial in 2018 cand am declarat razboi Bulgariei. Atunci am fost aliat cu Polonia, care a debarcat in Bulgaria si m-a ajutat sa cuceresc teritorile care le vedeti acum in Romania. Dupa care a intrat Austria in razboi de partea Bulgariei, iar Ungaria de partea mea, Ungaria ataca Austria si cucereste un sfert din ea. Austria capituleaza, la fel si Bulgaria.
Apoi am declarat razboi Ungariei, pentru ca s-a prea marit (a fost marita si in Serbia, datorita celui de al 3-lea razboi balcanic, cand am fost aliati contra Serbiei). Polonia a rupt alianta cu mine si mi-a declarat razboi, apoi m-am aliat cu Serbia. Serbia a cucerit Kosovo si a atacat Ungaria si a recuperat din teritorii + inca un judet. Pacea a fost foarte favorabila pentru ambele tari. Cu Polonia am facut o pace alba pentru ca am fost aliati.
Acum urmeaza Slovacia. Dupa care astept sa se termine termenul de pace cu Bulgaria..iar dupa o sa ii anexez. Iar dupa o sa ma duc spre Ucraina. Asta e planul meu..cel putin cat e la putere partidul fascist..e foarte greu sa faci razboi cu un partid pacifist..cum a fost cel conservator.
Da..e Victoria 1..in 2006 a aparut expansiunea..jocul e mult mai batran.
Sup
replyReply
#26
si cel din pachetul Paradox, e cu tot cu revolutions si Empire under the sun?
are 20% pachetul! Abia astept!
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#27
Warhell poti pune o imagine cu iconita jocului sa vad daca e acelasi cu cel pe care il am eu?
[Image: 21ozj90.png]
replyReply
#28
Da..

Multi au mai facut asa..ca abea asteapta..cand colo..intra, se uita putin si il sterg.:|
Aici este: [attachment=480]
Sup
replyReply
#29
Sunt curios ce fel de strategie e...e ca Rome total war, adica vezi bataliile...poti face un mic tutorial sau macar niste videouri sa postezi?
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#30
E numai pe harta!Grin
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)