Thread Rating:
  • 4 Vote(s) - 2.5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Victoria: An Empire Under The Sun
#31
E ca iconita mea deci asta e mersi Warhell
[Image: 21ozj90.png]
replyReply
#32
(01-03-2012, 01:45 PM)Zamolxis1 Wrote: Sunt curios ce fel de strategie e...e ca Rome total war, adica vezi bataliile...poti face un mic tutorial sau macar niste videouri sa postezi?

Nu poti vedea batalia..nu stiu cum sa iti explic..defapt poti..dar doar statistic..O sa vezi tu.
Oricum..presimt ca nu o sa iti placa.


Gameplay..baiatul asta incearca sa cucereasca Elvetia...
Sup
replyReply
#33
Am reusit sa cuceresc coasta Croatiei. Au fost doua razboaie. Primul declansat de Serbia, al doilea de mine. In cele din urma a intervenit si Letonia care a cucerit un judet..Croatia ramane in 2 judete:[attachment=482]

Acum am o gramada de posibilitati. Ma gandesc sa las Ucraina in pace, la fel si pe Slovacia si sa atac Bosnia. Dupa ce o cuceresc, o sa atac Serbia care va fi nevoita sa lupte pe 3 fronturi. Nici o sansa.
Sup
replyReply
#34
Pai imi place strategie...deci oricat mi-ar placea sau nu am sa incerc sa-i dau de cap...nu il las asa nejucat...explica-mi unpic cum declansezi batalii, alegeri si alte chestii de genul?
mai are cam o ora download-ul...apropo am vazut la ala mai multe chestii si la tine la fel...cu partide, soldati, si alte chestii de genul...imi poti explica ce sunt?
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#35
[Image: 2197871960103330758S600x600Q85.jpg] (poza de orientare)

Dai click pe tara caruia vrei sa ii declari razboi si dai acolo in stanga la Relations. Acolo o sa iti apara un meniu:
"Declare War" ,"Improve relations", "Offer Aliance", etc.
Dar uita'te in dreapta sus, acolo ai numarul diplomatilor. Cand ai ajuns la 0 nu poti face nimic. Diplomati o sa primesti in functie de : Prestigiu, razboi , teritorii, etc.
In punct de vedere financiar..dai acolo la Budget si modifici cum vrei..in asa fel sa fi mereu pe +!
Daca vrei sa faci alegeri dai la Politics si dai hold election. Acolo poti modifica multe.
[Image: images?q=tbn:ANd9GcTkLxfUgsFAkVrmeUKntFw...xuf9cDi6EQ]
Research: E acolo jos..ca sa mearga mai repede treburile acolo la Budget la educatii pe maxim.
Armata: Aici trebuie sa ai mult manpower. Poti recruta oameni din orice oras.
Ca sa faci armata dai acolo sus in dreapta pe acele tunuri negre..

Sper ca te-am lamurit cat de cat.
Sup
replyReply
#36
warhell trimitemi prin pm o sursa de un il pot lua
ca eu am cautat si nu am gasit
mersiGrin
replyReply
#37
ok, m-ai lamurit...veddem cand intru in joc!Smile
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#38
Asa dintr-o data v-a apucat pe toti sa il jucati?Haha

Acum iti trimit.
Tutorial pentru recrutare:
Pasul 1: Dai dublu click pe orice oras si apesi acolo:
[attachment=483]
Pasul 2: Poti alege orice..dar ai grija..nu pe toti! Afecteaza productia elementelor necesare tarii:[attachment=484]
Pasul 3: Ii convertezi: [attachment=485]

Sper ca a fost util pentru incepatori.

Am sa mai fac cateva tutoriale mai tarziu.
Sup
replyReply
#39
What
cati GB are jocu asta?Haha
replyReply
#40
654 Mb instalat.

Dupa cum am mai spus, jocul e destul de vechi.
Sup
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)